Freudowskie pomyłki Bidena? Wielokrotnie mylił Ukrainę z Irakiem

Zełenski i Biden podczas konferencji w Białym Domu / Fot. YouTube
2

Joe Biden zaliczył kolejną wpadkę w tym miesiącu. Tym razem Ukrainę pomylił z Irakiem, który – jak wiemy – 20 lat temu był terytorium starcia imperiów o wpływy na Bliskim Wschodzie.

Gdyby ktoś stwierdził, że będziemy w stanie zjednoczyć całą Europę, podczas jego ataku na Irak i doprowadzić do całkowitego zjednoczenia NATO, myślę, że powiedziałbym panu, że to mało prawdopodobne – we wtorek Biden do dziennikarza na zbiórce charytatywnej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na tym nie koniec. Zaledwie dobę później prezydent Stanów Zjednoczonych został zapytany o to czy feralny najazd Prigożyna na Moskwę osłabił Federację Rosyjską.
Trudno powiedzieć. Jednak Putin zdecydowanie przegrywa wojnę w Iraku. To przez to stał się trochę pariasem na całym świecie i coraz więcej krajów od niego odchodzi – odpowiedział Biden. Podobnie było pół roku temu na Florydzie. – Mówię o inflacji. Inflacja jest obecnie problemem ogólnoświatowym z powodu wojny w Iraku, cen ropy i tego, co robi Rosja… Przepraszam, wojny w Ukrainie.

Czym jest freudowska pomyłka, do której nawiązujemy w tytule? To m.in. pomyłka pojawiająca się najczęściej w wypowiedzi i jest swoistym przejęzyczeniem, będącym, zdaniem Freuda – ojca psychoanalizy, wynikiem mimowolnego oddziaływania treści zepchniętych do nieświadomości. W praktyce oznacza to, że wojna na Ukrainie może być dla Stanów Zjednoczonych tym samym czym „zaprowadzanie demokracji” w Iraku. Zaskoczeni? Chyba nie.

Przeczytaj także:

Wstyd! W 80. rocznicę apogeum ukraińskiego ludobójstwa na Polakach Andrzej Duda poleci do… Wilna

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Mateusz mówi

    Jeżeli przez nieudolność polskich polityków Polska zostanie wepchnięta do wojny na Ukrainie np. poprzez danie przez Warszawę gwarancji bezpieczeństwa dla Kijowa i pod polską granicą stanie milonowe wojsko, to Joe Biden wyrazi swoją głęboką solidarność z ….Afganistanem.
    Nasze bezpieczeństwo oddano wariatom, narkomanom i zwykłym durniom.

  2. Maciej mówi

    Brak słów , kompromitacja tego prezydenta pokazuje do jakiego dna doszedł świat, rządzą nami starcy z demencją, strach się bać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.