Francja, Nantes: ataki nożowników codziennością! Policja przechodzi specjalne szkolenia z samoobrony

Fot. ouest-france.fr
1

Ataki nożowników we francuskim Nantes są już na porządku dziennym. Fala zamachów z użyciem noża zmusiła zastępy policji do specjalnego przeszkolenia z samoobrony.

„Nawet z odległości dziesięciu metrów, mężczyzna uzbrojony w nóż może rzucić się na ciebie i skutecznie ugodzić” – dowiadują się podczas szkolenia funkcjonariusze. Szkolenie prowadzi Karl, trener technik bezpieczeństwa interwencyjnego (FTSI) na centralnym posterunku policji w Nantes. „Odległość pomiędzy napastnikiem a policją można pokonać w ciągu dwóch do trzech sekund! Wyobraź sobie, co się stanie, gdy atakujący znajduje się w odległości zaledwie jednego metra… Z tego powodu, należy stale utrzymywać odległość dwóch lub trzech metrów, poza zasięgiem uderzenia nożem”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdy jednak dojdzie do zwarcia, funkcjonariusze powinni być przygotowani do stawienia czoła nożownikowi. A przynajmniej do skutecznej samoobrony. Ostatecznie, niewiele jest pożytku z rannego lub martwego policjanta, który powinien zapewnić bezpieczeństwo cywilnej ludności. Z pewnością z tego powodu Nantes postanowiło stawić czoła „kulturowemu ubogaceniu”. Przygnębiający jest fakt, iż we własnym kraju francuska policja zepchnięta jest do pospiesznej defensywy i walki o własne życie. Co zaś mają powiedzieć kompletnie bezbronni cywile?

Źródło informacji: ouest-france.fr

Przeczytaj również:

USA: czarnoskóra Amerykanka adoptowała trójkę białych dzieci. Spotkała się ze skrajnym rasizmem… innych czarnoskórych

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Greg mówi

    sami chcieli ciapatych to maja !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.