Facebook przywrócił stronę Konfederacji. Michał Wawer: „Będziemy kontynuować sądową walkę o przeprosiny i odszkodowanie”

Konfederacja/ fot. screen
6

W środę (7.06.2023) strona Konfederacji na Facebooku została przywrócona. Po 1,5 blokady profilu partii firma Meta podporządkowała się decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, który w sierpniu 2022 roku wydał zarządzenie, że do czasu rozstrzygnięcia właściwego procesu Facebook ma zakaz ograniczania wyświetleń strony Konfederacji.

Zobacz: Warszawski sąd nakazał przywrócenie strony Konfederacji na Facebooku. “W tym procesie walczymy o normalne funkcjonowanie polskiej sceny politycznej” [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Strona została zablokowana 5 stycznia 2022 roku. Jako powód podano naruszanie standardów społeczności, w szczególności dotyczących zasad walki z Covid-19 i środków ostrożności z tym związanych oraz mowy nienawiści.

ZOBACZ: PILNE! Facebook usunął stronę Konfederacji. Jako powód podano naruszanie zasad społeczności dotyczące zasad walki z Covid-19 oraz mowy nienawiści

– Odzyskanie strony to sukces naszych prawników, którzy wywalczyli sądowy nakaz przywrócenia profilu. Oraz tysięcy Polaków, którzy wspierali Konfederację i naciskali na Meta. A PiS w tym czasie był zajęty cenzurowaniem nas w TVP – oświadczył Michał Wawer, skarbnik Konfederacji i wiceprezes Ruchu Narodowego.

Wawer poinformował też, że Konfederacja będzie kontynuować sądową walkę o przeprosiny i odszkodowanie do firmy Meta, która zablokowała portal na podstawie nieprawdziwych zarzutów. – Niestety Meta nawet teraz po raz kolejny rozpowszechnia kłamstwa. Konfederacja nigdy nie publikowała fałszywych informacji o pandemii. Meta nie potrafi wskazać żadnego przykładu takiego wpisu – oświadczył.

Źródło informacji: Konfederacja/Facebook

TVP łamie prawo i zasadę pluralizmu politycznego! Konfederacja składa skargę do KRRiT [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  To może oznaczać, że Konfederacja mogła zostać jakoś zinflirtowana. Może nawet zgodziła się na to, że będzie „łagodniejsza” czy coś, że jakichś tematów nie będzie poruszać itp. Jak coś jest na pejsbuku jest MOCNO podejrzane. Tak samo jak np na yt. Porządnie rzeczy są na banbayu.

 2. M.K. mówi

  Na bombaju to jest toralna szuria i sekciarstwo.

 3. AntyPO✡PiS mówi

  Tylko prawdziwa ❤ propolska prawica – 💪 KONFEDERACJA Wolność i Niepodległość jest ostatnią nadzieją Polaków na przywrócenia praworządności i wolności w Polsce. 👍

  Won z 👹 postkomuną z „Magdalenki” od tow. Kiszczaka, czili 🔯 PiSrael, PO, PSL i SLD!

 4. Miodek mówi

  I dlatego chcą iść w ślady Balcerowicza i spywatyzować strategiczne gałęzie przemysłu … prawica jak z koziej dupy trąba

 5. Maro mówi

  A może mi rozjaśnisz poparcie Balcerowicza ( co to za gwiazda) dla Konfederacji?

 6. Miodek mówi

  A no poszukaj wypowiedzi samego tego dziada na temat konfy to bedziesz wiedział

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.