Europejska Agencja Leków rekomenduje szczepionkę Pfizera dla dzieci w wieku 5-11 lat

fot. pixabay
4

W czwartek (25.11.2021) Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciła zatwierdzenie szczepionki przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Jest to preparat wyprodukowany przez firmy Pfizer/BioNTech. Dawka jest niższa niż stosowana u osób w wieku 12 lat i starszych (10 µg w porównaniu z 30 µg). Podobnie jak w starszej grupie wiekowej, preparat podaje się w postaci dwóch wstrzyknięć w mięśnie ramienia w odstępie trzech tygodni.

W badaniu klinicznym wzięło udział blisko 2 tys. dzieci. Spośród 1305 dzieci, które otrzymały szczepionkę, u trzech rozwinął się Covid-19. W grupie placebo było to 16 zachorowań na 663 dzieci. – Oznacza to, że w tym badaniu szczepionka była w 90,7% skuteczna w zapobieganiu objawowemu Covid-19 (chociaż rzeczywisty wskaźnik mógł wynosić od 67,7% do 98,3%) – informuje EMA.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Najczęstsze działania niepożądane u dzieci w wieku od 5 do 11 lat są podobne do tych u osób w wieku 12 lat i starszych. Obejmują one ból w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie, ból głowy, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, ból mięśni i dreszcze. Efekty te są zwykle łagodne lub umiarkowane i ustępują w ciągu kilku dni po szczepieniu – czytamy na stronie EMA. – Bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki zarówno u dzieci, jak i u dorosłych będą nadal ściśle monitorowane, ponieważ jest ona stosowana w kampaniach szczepień w państwach członkowskich UE za pośrednictwem unijnego systemu nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii oraz trwających i dodatkowych badań prowadzonych przez firmę i władze europejskie.

EMA wyśle teraz swoją rekomendację Komisji Europejskiej, która wyda decyzję w tej sprawie.

Źródło informacji: ema.europa.eu

Zobacz też:

Izrael rozpoczął podawanie szczepionki Pfizera dzieciom w wieku 5-11 lat

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BP mówi

  Depopulacja białej rasy ruszyła pełną parą …. Nie rozumiem jak można okaleczać własne dziecko!!!!!!!

 2. anonim mówi

  Nigdy przenigdy nie pozwole zaszprycowac ta genetyczna trucizna moje dzieci. Psychopata gates nich sovie mozg tym zaszprycuje

 3. Piotr mówi

  Należy to tak rozumieć . Europejska Agencja Leków zarekomendowała Pozna Aborcję dzieci do 11 roku życia .
  EUGENIKA!!!!

 4. EWW mówi

  Co to znaczy Agencja Leków. Mają w ogóle jakieś kryteria niedopuszczenia do obrotu?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.