Izrael rozpoczął podawanie szczepionki Pfizera dzieciom w wieku 5-11 lat

szczepienie dzieci w Izraelu/ fot. screen
4

W poniedziałek (22.11.2021) Izrael rozpoczął podawanie wyprodukowanej przez firmę Pfizer szczepionki na Covid-19 dzieciom w wieku 5-11 lat. Kilka tysięcy rodziców już zgłosiło swoje dzieci do zaszczepienia.

Decyzja o dopuszczeniu do szczepienia dzieci w Izraelu została podjęta po tym, jak 10 listopada większość (73 z 75) doradców Ministerstwa Zdrowia zagłosowała za podawaniem preparatu tej grupie wiekowej. Premier Naftali Bennett powiedział, że podanie szczepionek „to wybór rodziców, ale wzywam ich do ochrony swoich dzieci i zaszczepienia ich”. Zapewnił też, że zaszczepi swojego syna.

W weekend „The Jerusalem Post” opublikował wyniki najnowszej ankiety przeprowadzonej w Izraelu przez prof. Michal Grinstein-Wiess z Washington University, której wyniki wskazują, że jedynie 17% rodziców jest pewnych, że zaszczepi swoje dzieci w wieku 5-11 lat. Około 20% stwierdziło, że prawdopodobnie je zaszczepi, 23% stwierdziło, że się waha, 18% stwierdziło, że raczej nie zaszczepi, a 22% stwierdziło, że jest przekonanych, iż nie zaszczepi swoich dzieci. Rodzice młodszych dzieci są mniej skłonni do ich zaszczepienia niż rodzice dzieci starszych.

W USA szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczęło się na początku listopada. Komisja ekspercka ds. szczepień Agencji Żywności i Leków (FDA) zaleciła 26 października, aby szczepionka firmy Biontech/Pfizer została zatwierdzona w trybie pilnym dla dzieci w wieku 5-11 lat. 2 listopada Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) zaleciło szczepienia dla tej grupy wiekowej.

W Europie firma Pfizer również złożyła wniosek o dopuszczenie swojej szczepionki dla młodszych dzieci i przekazała dane z badań do Europejskiej Agencji Leków (EMA). EMA ma podjąć decyzję w tej sprawie przed Bożym Narodzeniem.

Rozpoczął się szczepionkowy eksperyment na kilkulatkach. W imię czego naraża się miliony dzieci na groźne odczyny poszczepienne, w tym zapalenie mięśnia sercowego? O tym pisze Katarzyna Treter-Sierpińska w książce „Kowidowe getta”, której przedsprzedaż trwa w sklepie na wPrawo.pl TUTAJ. Wysyłka od 6 grudnia.

Źródło informacji: jpost.com, dw.com

Zobacz też:

Im więcej zaszczepionych, tym więcej zakażonych! Rekordowa liczba zakażeń w najlepiej wyszczepionym regionie Belgii

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Repatriant mówi

  dobra nasza, jedyny kraj, który walczy z afrykańskim pomorem świń

 3. Shadow mówi

  Więcej i więcej szczepionek. Im będzie ich mniej,a pozostali będą wyjałowieni, tym lepiej dla świata.

 4. Maniuś mówi

  Czy ja wiem jaka partia syfionek trafia do IsraEla? Czego można jeszcze być pewnym w tym teatrze dla gojów. Pewien sąd rabiniczny z NY zabrania szczepień inny sąd rabiniczny popiera i zaleca.

  BTW. Izraelczycy, nękani przymusem szczepionkowym, stworzyli Projekt Testimonies , aby zapewnić platformę dla wszystkich, którzy zostali dotknięci po otrzymaniu szczepionek przeciwko Covid-19 i aby upewnić się, że ich głosy są słyszane, ponieważ nie mają szans na przebicie w izraelskich mediach.

  „Mamy nadzieję, że ten projekt zachęci coraz więcej osób do opowiadania swojej historii.”

  https://www.vaxtestimonies.org/en/

 5. Meg mówi

  Depopulacja trwa… Biedni ludzie…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.