„Europejscy chrześcijanie są przyczyną muzułmańskiego antysemityzmu.” Tak twierdzą żydowscy intelektualiści

7

Niedawno ukazała się publikacja naukowa, oparty o badania rzekomych Żydów-intelektualistów z całego świata. 44-stronicowy artykuł pt. Understanding Antisemitism (Rozumienie antysemityzmu) opublikowany został przez nowojorską organizację lewicową Jews for Racial and Economic Justice (Żydzi za rasową i ekonomiczną sprawiedliwością).

W artykule zostały zawarte absurdalne tezy. Na przykład stwierdza się w nim, że europejski antysemityzm mocno wpłynął na kondycję społeczną Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, i stąd muzułmanie tamtych krajów, są wrogo nastawieni do Żydów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oto fragment publikacji: W świecie muzułmańskim, postawy wobec Żydów są ekstremalnie negatywne. Jednomyślnie niekorzystne postawy występują na przykład w Jordanii [97%] i Egipcie [98%]. Ale nie wolno nam wyodrębniać postaw antyżydowskich wśród muzułmanów i błędnie postrzegać je jako wieloletnie cechy teologii islamskiej lub społeczeństwa muzułmańskiego. Podobnie jak reszta świata, świat arabski i muzułmański został głęboko przekształcony przez europejską kolonizację chrześcijańską, białą supremację i ideologię antysemityzmu, która z nią przyszła.

W publikacji odniesiono się również do powszechnej wiedzy, że Żydzi posiadają o wiele większą władzę w świecie niż to widać na pierwszy rzut oka, stwierdzając że to tylko stereotypy i mity, a winni tego wszystkiego są europejscy chrześcijanie, którzy ustawili Żydów na pewnych pozycjach władzy, aby ich potem można było oskarżać.

Aby te mity były wiarygodne i przekonywujące, Żydzi muszą zgromadzić przynajmniej część bogactwa i mieć jakiś status w społeczeństwie. Nie można byłoby powiedzieć „Żydzi są wszechmocni”, gdyby nie dało im się jakieś części władzy. Zamiast wiecznie trzymać Żydów na dnie społeczeństwa, antysemityzm często staje się najbardziej intensywny, gdy Żydzi otrzymują pewną miarę sukcesu – czytamy w artykule. Prawda jest taka, że historycznie [Żydzi] byli mniejszością w prawie każdym kraju, do którego migrowali, bez możliwości kontrolowania własnych losów, nie mówiąc już o losach jakiegoś narodu. Kiedy pracownicy w niektórych krajach buntowali się, czując się eksploatowani, najbardziej dostępnym celem ataku byli często Żydzi, a nie elity polityczne i gospodarcze, które sprawowały faktyczną władzę i niemal zawsze byli to chrześcijanie.

Artykuł został opublikowany 15 listopada 2017 i można go przeczytać tutaj (klik).

Niestety, artykuł już dziś jest wykorzystywany do edukowania młodzieży w szkołach. Amerykańska nauczycielka podziękowała organizacji JFREJ i ogłosiła, że ich publikację wykorzysta na lekcjach w szkole.

Źródło: Twitter, JFREJ

Przeczytaj także:

Zdaniem OMZRiK okrzyki „śmierć Żydom” i palenie flag Izraela to jedynie „krytyka polityki Izraela” a nie antysemityzm. Żydzi w Polsce ich popierają

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mario mówi

  Wszyscy są winni tylko nie Żydzi to Polacy wybijają Palestyńczyków. Niedługo i to nam przykleją

  1. Teresa mówi

   Tak,to Polacy mordują Palestynczyków,to Polacy inspirują zamachy terrorystyczne,to Polacy są winni wszystkiemu,Żydzi to ofiary polskiego antysemityzmu…..

 2. Jarek mówi

  żydzi gdzie się nie pojawią każdego do siebie zrażają – niech w końcu zrozumieją że praktycznie cała ta planeta ma dość ich zachowania konfliktowania mieszania i w ogóle. To może któryś z naszych historyków napisze pracę o wpływie seksualnych perwersji Kazimierza Wielkiego na temat młodych żydówek i konsekwencji sprowadzenia żydów do Polski

 3. Stachu mówi

  Biały człowiek dla żyda to śmiertelny wróg.

  1. Teresa mówi

   Przecież Żydzi też są biali…niewielu jest czarnych żydów

 4. Jarek mówi

  wymazano nam historię – powiedziano że zaczęliśmy się 1000 lat temu gdy jakiś tam wataszka pomniejszego plemienia przyjął chrzest i był wielki start – a co z Lechią, co z państwami Słowian od Renu na wschód?? Nienawidzą nas potomków lechickich wojów bo się nas boją – czas obudzić się z tego śmierdzącego czosnkiem matrixa

 5. julie mówi

  Piach pustyni w postaci zydow i muzlamskiej doorowadza do zakonczenia wszelkiego zycia na ziemi . Nawet sladow na piasku nie ujza bo w przestrzen wymiecie go sila wiatru ! Nie trzeba byc jakims jasnowidzem , gdy ciemno sie widzi poczynania tych bandytow …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.