Ekspertyza prawników Bundestagu: otwarcie granic dla „uchodźców” było bezprawne. Czy kanclerz Merkel stanie przed komisją śledczą?

fot. youtube
3

W przyszłym Bundestagu może powstać komisja śledcza, która zbada politykę migracyjną kanclerz Angeli Merkel. Według dziennika „Die Welt”, który dotarł do ekspertyzy sporządzonej przez prawników Bundestagu, doszło od poważnych nieprawidłowości w podjęciu decyzji o otworzeniu granic i przyjęciu setek tysięcy migrantów w 2015 roku. Z ekspertyzy wynika, że taką decyzję mógł podjąć wyłącznie parlament. Tymczasem decyzję podjęła osobiście kanclerz Merkel po konsultacji z poszczególnymi ministrami. Bundestag nigdy nie głosował w tej sprawie.

Ekspertyza biura analiz Bundestagu nadmienia także, że rząd Niemiec nie poinformował do tej pory o podstawach prawnych swojej decyzji. Nie wydano odpowiedniego zarządzenia ministerstwa spraw wewnętrznych, a rząd nie skorzystał z tzw. prawa do przejęcia odpowiedzialności. Właściwie migranci przybywający do Niemiec z Austrii nie powinni byli zostać wpuszczeni na terytorium RFN – informuje „Die Welt”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zarówno FDP, jak i AfD zapowiedziały, że po wejściu do Bundestagu powołają komisję śledczą, która miałaby zbadać politykę migracyjną Angeli Merkel.

Źródło: dw.com

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Kot mówi

    Same mlode byczki zamiast bronic swego kraju,to wala po socjal+sex+bezkarnosc itd.Mamy najezcow co POkazuja w zamachach na Europejczykach.A w Polsce mamay jeszcze banderowcow co duda finansuje ich!!!!!!

  2. test24 mówi

    Jedno jest pewne – Merkel nie złamała konstytucji, bo Niemcy nie mają jej do dziś.

  3. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

    Właśnie tak działa ta dojrzała demokracja, do której zdaniem Niemców jeszcze nam daleko. Może i całe szczęście, że nam daleko do takiej demokratury

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.