Eko-terror w Polsce! „Zielony front” dewastuje i podpala sprzęt do prac leśnych

harwester spalony w leśnictwie Rozdroże/ fot. twitter
6

– Wczoraj rano w leśnictwie Rozdroże w Nadleśnictwie Szklarska Poręba całkowicie spalono harwester i próbowano forwarder prywatnej firmy usług leśnych (straty w mln zł), która usuwała tam wiatrołomy z jesieni 2018. Taki list zostawił na miejscu „Zielony Front”- informuje na Twitterze Krzysztof Trębski, p.o. rzecznika prasowego Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

„Za niszczenie lasu, starych ścieżek i dróg. Wycofajcie się! Zielony front” – napisano na tekturze przyczepionej do drzewa obok zniszczonego sprzętu. Trębski apeluje o pomoc w ustaleniu kim są sprawcy. „Czy ktoś kojarzy jakiś „Zielony Front”? Możliwe inspiracje do tego rodzaju działań, pośrednie ich zapowiedzi lub jakikolwiek inny trop, mogący pomóc policji w schwytaniu tego przestępcy lub przestępców?”.

Trębski informuje również, że to nie jest pierwszy atak tego typu. „3 tyg. temu w tym samym nadleśnictwie zniszczono ciągnik innego zul (powybijane szyby, dziury w karoserii). Właściciele firm z okolicy wyznaczą nagrodę za pomoc w schwytaniu przestępcy” – pisze Trębski.

To już nie jest przywiązywanie się do drzew lub pokojowe protesty. Mamy w Polsce eko-terrorystów rozzuchwalonych kapitulacją polskich władz wobec Unii Europejskiej, która doprowadziła do wstrzymania ratunkowej wycinki w Puszczy Białowieskiej. Zaatakowana przez kornika puszcza umiera, a eko-terroryści idą o krok dalej i podpalają sprzęt do prac leśnych. Co ciekawe, zielonym nie przeszkadzają gigantyczne wiatraki stawiane obok domów, na trasach przelotowych ptaków, a nawet w obszarach Natura 2000. To jest ok, bo wiatraki rzekomo są ekologiczne. W rzeczywistości wiatraki nie są ekologiczne, lecz szkodliwe dla zdrowia. Do tego muszą mieć wsparcie energetyki konwencjonalnej, dla której stanowią obciążenie przekładające się na zwiększenie emisyjności. Ale tego nie usłyszycie od eko-oszołomów, którzy doprowadzili do obumierania Puszczy Białowieskiej, a dziś dewastują i palą sprzęt do prac leśnych.

Źródło informacji: twitter

Przeczytaj też:

Szaleńczy plan eurokołchozu, czyli zero emisji CO2 do 2050 roku. OSTRZEGAM: Albo Polexit, albo zostaniemy nędzarzami

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Ekologia jest ideologią mającą za cel zniszczenie życia na ziemi więc tzw. ekolodzy nie są bytami rozumnymi.

  1. Uhir mówi

   Dokladnie. Pare pulapek i po problemie

 2. polskidomdrewniany mówi

  Chodzę sporo po lasach i albo za pisu przypada apogeum klęsk kornika i wiatrołomów albo… chodzi o coś innego.

 3. Robert mówi

  Ja kojarzę,to ten sam ZIELONY front,co rozpętał kolejną wojnę,udając ,że nie widać wycinanych w Babim Jarze

 4. Janusz I mówi

  Gdyby nie Traktat Lizboński, żylibyśmy w normanym, wolnym kraju. Teraz już nie ma dla nas ratunku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.