SKLEP-WPRAWO.PL

„Opowieść o mojej własności”. Żydowska akcja roszczeniowa przybiera na sile [WIDEO]

Yoram Sztykold/ fot. screen
14

Od 1 kwietnia 2019 roku Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) prowadzi kampanię pod hasłem „Opowieść o mojej własności”. Na Twitterze i Facebooku zamieszczane są krótkie filmy, w których ocaleni z Holokaustu opowiadają o tym, że utracili swoje mienie podczas II wojny światowej. Celem akcji jest – jak pisze WJRO – „zwiększenie świadomości o potrzebie restytucji żydowskiego mienia bezprawnie przejętego podczas Holokaustu”.

Film inaugurujący kampanię to opowieść Żyda z Warszawy, Yorama Sztykgolda. Brzmi ona tak: „Czego chcę od Polski? Niemcy zniszczyli, a Polacy znacjonalizowali to, co pozostało. Chcę, żeby oddali to, co zabrali. Nazywam się Yoram Sztykold. Moja rodzina była bardzo bogata. Kiedy Niemcy najechali Warszawę zostałem przemycony z getta do miejsca po aryjskiej stronie. Udawaliśmy, że jesteśmy tacy sami, jak wszyscy dookoła. Kiedy getto płonęło, wszyscy poszli patrzeć, jak palą się Żydzi. Ja też poszedłem. Wojna skończyła się i wróciliśmy do Warszawy. Wszystko było zburzone. W ciągu ostatnich kilku lat ludzie zaczęli upominać się o jakieś odszkodowanie. To odszkodowanie to łańcuch spajający całą tę historię. Moje dzieci cierpiały przeze mnie. To im się należy. Ja? Ja mam 82 lata. Szalom Izrael”.

A teraz kolejna opowieść. „Mam piękne wspomnienia z dzieciństwa. Byłam małym dzieckiem, miałam zaledwie 5 lat, kiedy zmieniło się całe moje życie. Jestem ocaloną z Holokaustu. Straciłam całą rodzinę. Przeżyłam tylko ja i moja matka. Ale odebrano nam wszystko. Spotkałyśmy kobietę, która powiedziała, że Hitler obiecał im zabić wszystkich Żydów, a oni znowu tu przychodzą. Tak wyglądało nasze przywitanie w domu. Od 1988 roku, kiedy Polska stała się demokratycznym państwem, staram się odzyskać fabrykę i dom mojego ojca. Usłyszałam wiele obietnic od polskich prezydentów. Do dziś nieruchomość nie została mi zwrócona. Nigdy się nie poddam. Nazywam się Lea Evron. Jestem ocaloną z Holokaustu. To jest opowieść o mojej własności”.

Co przede wszystkim uderza w tych opowieściach? Uderza narracja o Polakach-potworach. Polacy poszli pod getto patrzeć jak płoną Żydzi. Polacy mieli pretensje, że Hitler nie wymordował wszystkich Żydów. Polacy okradli Żydów i nie chcą oddać zrabowanego majątku. Sprawdziłam jak wygląda sprawa nieruchomości należących do rodziny Sztykolda i Evron. Sztykgold utrzymuje, że jego rodzina miała w Warszawie i okolicach 10 nieruchomości, ale nie zna wszystkich adresów i zachowała się tylko część dokumentów. Co więcej, podczas wizyty w Polsce Sztykgold stwierdził, że w miejscu nieruchomości należących kiedyś do jego rodziny stoją już inne domy pobudowane po wojnie. Natomiast Evron otrzymała decyzję o odmowie przekazania budynków, ponieważ ktoś inny ma do nich tytuł własności, ale możliwa jest wypłata odszkodowania.

Czemu zatem służą filmy z ich udziałem po tym, gdy na skutek nacisków żydowskich polskie władze wycofały się z ustawy reprywatyzacyjnej? Czemu służy narracja o złych Polakach po podpisaniu ustawy 447 mówiącej wprost o restytucji mienia bezspadkowego? Jeżeli Sztygdold i Evron nie są w stanie udowodnić swoich praw do nieruchomości jako spadkobiercy lub majątek z różnych przyczyn nie może być zwrócony w naturze, sprawa ma tylko jeden wymiar – chodzi o wsparcie roszczeń wysuwanych przez „przedsiębiorstwo holokaust”. Żydowska akcja roszczeniowa przybiera na sile. Wykorzystuje się do tego faktycznych spadkobierców, którzy mają problemy z odzyskaniem nieruchomości (tak samo jak mają je Polacy), żeby zmusić Polskę do wypłacenia gigantycznego haraczu z tytułu mienia bezspadkowego. I taki jest rzeczywisty cel akcji „Opowieść o mojej własności”.

Źródło informacji: wjro.org.il, ynetnews.com

Przeczytaj też:

Katarzyna TS: Wielce zdziwiona Żydówka i holokaustowe perpetuum mobile

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. piotr p mówi

  „Udawaliśmy, że jesteśmy tacy sami, jak wszyscy dookoła.”Jednak żyd nigdy nie będzie Polakiem, może jedynie udawać, że nim jest.

  1. Bialy20 mówi

   Ale poszedł „patrzeć jak palą się zydzi”! A co INNEGO mogli zrobić Polacy?

   1. Jan mówi

    Moim skromnym zdaniem ten filmik zostal spreperowany na zamowienie.ten filmik był zrobiony nie dawno a nie po wojnie.

   2. piotr p mówi

    „Ja też poszedłem” powiedział a to oznacza on też poszedł patrzeć jak się palą żydzi. Te boroki same nie wiedzą co mówią.

 3. Piotr mówi

  Rachunek wystawić Niemcom za zniszczenie, a drugi Rosji za znacjonalizowanie.
  Wszelkie roszczenia przekierowywać na powyższe kraje.

 4. zyz mówi

  Po to zawyżono kwotę roszczeń, by rząd „Polski” – nie będąc w stanie zapłacić – mógł tylko przekazać polski majątek narodowy! Tak żydzi w XXI wieku „zawłaszczają” cudzą własność i budują POJLIN!

 5. Euzebiusz mówi

  W piątek o godz.11:00 w Kościele przy ulicy Paderewskiego w Rembertowie jest msza pogrzebowa Albina Siwaka – autora kilkunastu poczytnych a zaciekle tępionych książek napisanych na podstawie własnych wspomnień i wspomnień ludzi, którzy Mu zaufali oraz na podstawie uratowanych dokumentów KC PZPR przygotowanych do spalenia. Głównym tematem książek jest zbrodniczy żydobolszewizm. Cześć pamięci Wielkiego Polskiego Patrioty

 6. Marcin mówi

  Żydowska chciwość i podłość nie zna granic. Niemcy już nas spłacili a antysemityzm to w tym wypadku zdrowy odruch normalnego człowieka

 7. Andrzej mówi

  dobry żyd to martwy zyd w postaaci mydła.

 8. HKW mówi

  Czy maja chociaż dowody na to, ze własności były całkowicie spłacone?
  Nie mieli żadnych pożyczek?
  Bzdura !!

 9. anna mówi

  ten pan kłamie ponieważ z wieku jaki podaje w czasie gdy trwała wojna był niemowlakiem w chwili zakończenia wojny miał jakieś trzy lata.

 10. Jarek Kaczyński mówi

  obŻYDliwe

  nie serio nie można patrzeć na te obrzydliwe kłamstwa powodowane arogancją i chciwością

 11. ktos mówi

  Warszawa po wojnie cala w zgliszczach, Polacy ja odbudowali, czyli co, Polacy zniszczyli Warszawe i Polacy maja oddac za majtki zydowskie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.