Dziennikarz TVN doradzał Dworczykowi ws. komunikatu o szczepieniach przeciw Covid-19. Stacja zawiesza go do czasu wyjaśnienia sprawy

Krzysztof Skórzyński/ fot. screen
2

W poniedziałek (20.09.2021) dziennikarz TVN Krzysztof Skórzyński został zawieszony przez stację do czasu wyjaśnienia sprawy po upublicznieniu maila, z którego wynika, że doradzał ministrowi Michałowi Dworczykowi ws. komunikatu dotyczącego szczepień przeciw Covid-19.

24 stycznia 2021 roku Dworczyk wysłał do Skórzyńskiego mail z komunikatem dotyczącym zapisów seniorów na szczepienia. Skórzyński odesłał tekst z naniesionymi przez siebie poprawkami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Upubliczniono także mail Dworczyka do Skórzyńskiego z 17 grudnia 2010 roku. Dworczyk zwraca się do dziennikarza: „Cześć Stary” i dziękuje mu za chęć pomocy. Nie ulega wątpliwości, że w takiej formie piszą do siebie osoby pozostające w bliskich kontaktach.

Powyższa korespondencja to nie wszystko. W piątek (17.09.2021) upubliczniono mail, który Dworczyk wysyłał do Skórzyńskiego w listopadzie 2019 roku w sprawie propozycji odpowiedzi na pytania dziennikarki OKO.press. Tego samego dnia Skórzyński wydał oświadczenie, w którym zapewniał, że nigdy nie doradzał Dworczykowi, a opublikowany mail był jednym z 26 tysięcy nieprzeczytanych wiadomości w jego skrzynce.

Podczas gdy politycy i media szczują na siebie wyborców PiS i PO, minister w rządzie PiS konsultuje się dziennikarzem TVN. Najpierw dziennikarz TVN zaprzecza, jakoby kiedykolwiek cokolwiek doradzał ministrowi z PiS. Okazuje się to sprzeczne z kolejnymi dowodami w sprawie. Dziennikarz milczy. Minister milczy. Żaden nie odnosi się do wzruszającej współpracy ponad podziałami. Ale to jest cyrk!

Źródło informacji: wirtualnemedia.pl, Twitter

Zobacz też:

Katarzyna TS: Święta wojna o TVN, czyli na pohybel neutralnym

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Tey mówi

    Kara TSUE to efekt ponad 30 lat pro-zachodniemu 'dupowłazizmu’ naszych władz, niestety.

  2. Misiek13 mówi

    Wylaczyc telewizory i swiat bedzie wspanialy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.