„Działacie na szkodę narodu”. Bosak o decyzjach PiS ws. wyborów i tarczy antykryzysowej [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
0

W piątek (3.04.2020) Sejm debatuje nad rządowym projektem ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19. Projekt dotyczy funduszy unijnych przekierowanych na walkę z koronawirusem. Nie są to nowe pieniądze, lecz 7,5 miliarda euro, które już wcześniej zostały przyznane Polsce w ramach funduszy strukturalnych. W porządku obrad nie znalazł się punkt dotyczący głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich.

Przed rozpoczęciem obrad wicepremier Jarosław Gowin przedstawił projekt wprowadzenia jednej, siedmioletniej kadencji prezydenckiej z przedłużeniem kadencji urzędującego prezydenta Dudy. Zdaniem Konfederacji projekt jest niekonstytucyjny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Gowin przeciw głosowaniu korespondencyjnemu. Przedstawia projekt 7-letniej kadencji PAD

Podczas debaty poseł Krzysztof Bosak ostro skrytykował decyzje rządzących w sprawie terminu wyborów i tarczy antykryzysowej. „Działacie na szkodę narodu!” – powiedział Bosak podkreślając, że zamiast na poważnie zająć się kryzysem, rządzący zajmują się sami sobą i prowadząc gierki polityczne na siłę szukają sposobu na przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja.

– Przed Polską są wielkie wyzwania, a to co robicie, woła o pomstę do nieba. Gospodarka się wali, wchodzimy w kryzys. Firmy tracą płynność finansową , tysiące przedsiębiorców zawiesiło swoja działalność, setki tysięcy ludzi już jest zwolnionych, albo grozi im zwolnienie i redukowane są im wynagrodzenia. To, co zaproponowaliście panie premierze, to tarcza biurokratyczna, betonowe koło ratunkowe rzucone przedsiębiorcom. Jedyni, którzy są z tego zadowoleni, to banki. Podpowiadaliśmy dobre rozwiązania, ale nie chcecie słuchać – powiedział Bosak.

– Zajmujecie się tylko wyborami. Zajmujecie się sami sobą. Rozgrywki w obozie rządzącym. Prezydent naciska na ministra, prezes naciska na wicepremiera, wicepremier negocjuje z premierem, wszyscy nawzajem ze sobą negocjujecie bez końca, jak zrobić wybory 10 maja. A nie tego oczekują Polacy. Polacy się boją – wskazał Bosak i podkreślił, że rządzący są zaślepieni swoimi partyjnymi interesami.

– Uważacie, że zyskacie politycznie przeprowadzając wybory w czasie epidemii. To cyniczna kalkulacja, panie prezesie – powiedział Bosak do Jarosława Kaczyńskiego. Wskazał, że odmowa wprowadzenia stanu nadzwyczajnego nie jest podyktowana względami prawnymi, ale politycznymi i gospodarczymi. Rządzący prą do wyborów i nie chcą wypłacać rekompensat przedsiębiorcom, którym zakazali działalności gospodarczej. I dlatego nie wprowadzają stanu nadzwyczajnego.

Źródło informacji i cytatów: Twitter

Zobacz też:

„Wiele osób straci prawo do głosowania”. Bosak o projekcie zmian w kodeksie wyborczym [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.