Gowin przeciw głosowaniu korespondencyjnemu. Przedstawia projekt 7-letniej kadencji PAD

Jarosław Gowin/ fot. Twitter
2
SKLEP-WPRAWO.PL

W piątek (3.04.2020) podczas konferencji prasowej w Sejmie wicepremier Jarosław Gowin przedstawił projekt ustawy wprowadzającej jedną, siedmioletnia kadencję prezydencką. Zasada miałby zacząć działać natychmiast, wobec czego Gowin proponuje wydłużenie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata. Propozycja jest odpowiedzią na pomysł PiS, które chce przeprowadzić wybory wyłącznie w formie korespondencyjnej. Porozumienie Gowina nie zgadza się na takie rozwiązanie.

Propozycja jednej siedmioletniej kadencji prezydenckiej to pomysł Konfederacji przedstawiony w Tezach Konstytucyjnych zaprezentowanych przez Krzysztofa Bosaka podczas konwencji wyborczej 14 marca 2020. Ale w odróżnieniu od propozycji wicepremiera Gowina, Konfederacja nie proponuje wydłużenia kadencji urzędującego prezydenta.

– Postulat jednej, 7-letniej kadencji umieściliśmy wraz z innymi propozycjami nowej konstytucji w broszurze zredagowanej pod kierunkiem Krzysztofa Bosaka. Oczywiście, nie można zmieniać długości już trwającej kadencji, wybory można i trzeba osunąć stanem nadzwyczajnym. Dlatego propozycja Gowina nie trzyma się kupy. To szaleństwo, że rządzący wprowadzają codziennie nowe regulacje, które są de facto stanem nadzwyczajnym w państwie i nie wprowadzają stanu nadzwyczajnego prawem tylko dlatego, żeby nie przekładać wyborów i nie płacić ludziom odszkodowań. Skończcie z tą grą w ciuciubabkę! Stan nadzwyczajny i wybory na jesieni – to wszystko JUŻ JEST w prawie. Przestańcie zajmować się gierkami politycznymi gdy kolejne zakażenia odbywają się na masową skalę nawet w szpitalach! – apeluje na Twitterze poseł Konfederacji Robert Winnicki.

– Propozycja wicepremiera Gowina jest niekonstytucyjna, terminy na jej uchwalenie zupełnie nierealne, a szanse na zbudowanie większości konstytucyjnej wokół niej są zerowe. To właśnie przyczyny dla których Gowin to proponuje. W obozie rządzącym trwa cyniczna gra i wewnętrzne targi – komentuje Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Konwencja wyborcza Krzysztofa Bosaka. Relacja live [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. marju73 mówi

    Oni tam w tym żydopisowskim rządzie mają rolę rozpisaną na dobrego policjanta i złego policjanta. Niezależnie czy dobry czy zły policjant posłuży on do traktowania pałką niepokornych którzy nie będą zgadzać się z agendą nowego syfu światowego którego są przedstawicielami niezależnie od frakcji którą reprezentują.

  2. LucyLucenta mówi

    Nie lubię gościa, ale z tymi wyborami korespondencyjnymi to się zgadzam, tu można wiele stracić

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.