Dyrektor POLIN: Ziemkiewicz nie jest człowiekiem dobrej woli; czekam na pozew z utęsknieniem [WIDEO]

Dariusz Stola/ fot. twitter
4

Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, prof. Dariusz Stola, udzielił wczoraj wywiadu w Radio Zet, podczas którego stwierdził, że Rafał Ziemkiewicz „nie jest człowiekiem dobrej woli, systematycznie mówi bardzo złe rzeczy”. Stola powiedział również, że wpis Ziemkiewicza o „parchach” to „hańba, która spada nie tylko na niego, ale z pewnością na jego kolegów z redakcji (…) poniekąd hańba, która spada na nas wszystkich”. Dyrektor POLIN oświadczył też, że „z utęsknieniem” czeka na pozew od dziennikarza.

Dyrektor Stola zaatakował też ONR. „To jest oczywiście partia neofaszystowska. (…) Jak ktoś się nazywa „ONR”, używa logo przedwojennej partii faszystowskiej. ONR przed wojną to była polska odmiana faszyzmu”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany o ocenę zarzutów ze strony ministra Glińskiego, że angażuje się w politykę, a muzeum budzi konflikty, dyrektor Stola oświadczył: „(…) sądzę, że jemu się wydaje, że ma jakieś ważne powody, żeby tak publicznie krytykować mnie i moje muzeum. Ale naprawdę doszukiwałem się jakichś faktów – nie znalazłem. Nie znalazłem żadnego zarzutu, z którym mógłbym się zgodzić. One były albo chybione, albo nieprawdziwe. Mam wrażenie, że ktoś pana ministra dezinformuje”.

Źródło: radiozet.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  To muzeum powinno zostać zlikwidowane. To jest siedlisko wrogiej agentury i sabotażystów.

 2. agata mówi

  „parchy” tak bogaci zydzi mowili o biednych zydach Ziemkiewicz przetoczyl zydowskie powiedzenie Ten pan jest nie douczony albo udaje ze nie wie

  1. Piotr mówi

   a do której kategorii majętności owo indywiduum przynależy?

 3. Janusz I mówi

  Zawsze głosowałem na PiS i jego poprzedników. Teraz z przyjemnością zagłosuję na narodowców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.