Dyrektor Muzeum POLIN zaginął? Dlaczego nie odbiera pozwu od Rafała Ziemkiewicza?

Dariusz Stola/fot. youtube
15

– Sąd właśnie zwrócił mi pozew przeciwko dyr. Stoli albowiem nie może go nigdzie znaleźć. W Muzeum Polin nie odbiera, nie znają miejsca jego pobytu. Muszę ustalić adres prywatny. Gdy p. Wellman oskarżyła Jacka Piekarę sąd wysłał papiery na wzięty z d. adres i skazał go zaocznie – informuje na Twitterze Rafał Ziemkiewicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

O co chodzi? Czy dyrektor Stola zaginą? Jak to możliwe, że nie można go odnaleźć w miejscu pracy? Opowiadać głodne kawałki o „faszystach” i „antysemitach” to dyrektor Stola potrafi, ale odebranie pozwu przekracza już jego możliwości. Czyżby strach obleciał największego „antyfaszystę” w Galaktyce?

Rafał Ziemkiewicz pozywa Dariusza Stolę o naruszenie dóbr osobistych (kodeks cywilny) w związku z tym, że Stola w kilku wywiadach stwierdził, jakoby Ziemkiewicz użył określenia „parch” w stosunku do wszystkich Żydów, co jest “hańbą, która spada na nas wszystkich”.

– Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać. Dziś przez paru głupich, względnie chciwych parchów czuję się z tym jak palant – napisał Ziemkiewicz na Twitterze w styczniu 2018 roku, gdy ambasador Anna Azari wespół z premierem Netanjahu i Yairem Lapidem rozpętali przeciwko Polsce nagonkę w związku z nowelizacją ustawy o IPN.

– W rozmaitych wywiadach pan Stola popłynął, uporczywie powtarza kłamstwo, jakoby mój tweet nie dotyczył kilku osób, którym zarzucam konkretną winę, tylko ja nazywam Żydów w rasistowski sposób. Mało tego, występuje z apelami do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, do mojej redakcji, do telewizji publicznej, próbując zadać mi śmierć cywilną. Lepsi próbowali, ale im się nie udało – wyjaśnił Ziemkiewicz.

Na razie jednak sprawa utknęła, ponieważ dyrektor Stola tak skutecznie ukrywał się w zarządzanym przez siebie muzeum, że nie można było go namierzyć celem przekazania mu skierowanej do niego korespondencji. A co będzie, gdy Rafał Ziemkiewicz ustali adres Stoli i wyśle tam pozew? Czy Stola schowa się w szafie i będzie udawał, że go nie ma?

Jeszcze niedawno Dariusz Stola deklarował, że „z utęsknieniem” czeka na pozew od Ziemkiewicza. Czyżby owo „utęsknienie” przeminęło z wiatrem?

Źródło informacji i cytatów: twitter, wirtualne media.pl

Przeczytaj też:

Dyrektor POLIN: Ziemkiewicz nie jest człowiekiem dobrej woli; czekam na pozew z utęsknieniem [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. krzysiek mówi

  miejmy nadzieje , ze wyjechał do Afryki i więcej nie wróci …jaka ulga

  1. klioes vel pislamista mówi

   A jak każe nam płacić sobie odszkodowania? A potem zrobią to jego potomkowie?

   Żydowski ciąg arytmetyczny

   Podobno żylo ich trzy miliony,
   A aż sześć zgładził Hitler szalony!
   Tuzin milionów odszkodowania
   Już uzyskało. Więcej się skłania
   (Pewnie dwa razy wiecej, jak zwykle)
   Coś z holokaustu „odzyskać nikle”,
   Albo mieć całkiem spore korzyści.
   Kto ciąg zrozumiał? Chyba naziści…

 2. sten mówi

  W . Gadowski w Komentarzu Tygodnia ,,Partia bojaźń i drżenie,,
  informuje o organizowaniu MARSZU PAMIĘCI POLAKÓW I POLONI 14 sierpnia przejdzie przez tzw. ,Auschwitz Memorial,, Marsz będzie cykliczny mase rodaków z kraju jak i z całego świata już deklaruje udział! Oczywiście marsz z polskimi flagami – pokażemy naszą pamięć ! Obecnie załatwiane stosowne rejestracje itp
  Panie Cywiński informuje… !

 3. Janek mówi

  Pan Ziemkiewicz nie rozumie, że goj nie może oskarżać żyda w sądzie; sądy są dla karania gojów, a nie dla żydów.

 4. klioes vel pislamista mówi

  Gdzie antywietnamizm?

  Żydów jest w Polsce parę tysięcy.
  A Wietnamczyków jest dziesieć razy,
  A kto wie, może i jeszcze więcej.
  Lecz oni żyją tu… bez urazy!

  Jak wytłumaczyć, to że „rasiści”,
  Czyli Polacy żółtych nie tłuką?
  Innorasowcy toż oczywiści!
  Czy wytłumaczy to ktoś nauką?

  Jeden jest temat i ten sam zawsze:
  „Antysemityzm”! Nie wiedzieć czemu,
  „Plemię rasistów” jest zaś łaskawsze
  Dla żółtych… Problem zdradzam rabiemu.

  On odpowiada: „Naród wybrany
  Zawsze, ze względu na doskonałość,
  Był, jest i będzie prześladowany;
  Inaczej niźli podludzi całość.”

  Już wszystko jasne! Ten głos oświeca
  Problem rasizmu w Polsce na czysto.
  Jakkolwiek mała jawi się heca:
  Kto tak naprawdę jest tu rasistą…

  Antywietnamizm niespotykany
  „W kraju rasizmu i ksenofobii”!
  Bo „cierpi tylko naród wybrany…”
  (Zwłaszcza, że chętnie przy tym zarobi.)

 5. chrysler mówi

  Naszych starszych braci musimy chronić przed odwiecznym antysemityzmem zakorzenionym niestety wśród wielu narodów. Oto przykłady:
  Cycero: Żydzi należą do sił ciemności i zła. Wiadomo, jak liczna jest ich klika, jak się popierają i jaki wpływ wywierają. Jest to naród łobuzów i oszustów.
  Seneka: Obyczaje tej najbardziej zbrodniczej nacji osiągnęły takie wpływy, że dosiegają wszelkich krajów.
  Jezus Chrystus: Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma.
  Voltaire: Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.
  Denis Diderot: Ty zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni pajacyk.pl… Idźcie, weźcie swoje księgi i odejdźcie!
  Maria Teresa: Nie znam gorszej zarazy dla państwa od narodu, który poprzez oszustwa doprowadził lud do stanu żebraczego.
  Johann Wolfgang von Goethe: Naród żydowski nigdy nie był wiele wart… Mało posiada cech szlachetnych, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów.
  Franciszek Liszt: Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś Żydzi, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia – problemem życia i śmierci, zdrowia lub chronicznej choroby, pokojowej egzystencji albo nieustających niepokojów społecznych.
  Stanisław Staszic: Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców… tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę. Napoleon Bonaparte: Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości.
  Geroge Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam skuteczniej, niż armie wroga… Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i największych wrogów szczęścia dla Ameryki.
  Helmut von Moltke: Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboko jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju.
  Benjamin Franklin: W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie, Żydzi demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj.
  George Sand: Żydzi bogactwo zawdzięczają swej prymitywnej chciwości. Ze swym hardym sercem w stosunku do innych ras chcą uczynić siebie królami świata.
  Ryszard Wagner: Żydzi zdobyli wpływ na nasze życie umysłowe, co objawia się w załamaniu i sfałszowaniu naszych najwyższych tendencji kulturowych.
  Jan Matejko: Wy hebrajczycy, żyjąc w naszym kraju od wieków, nie poczuwacie się do szlachetniejszych dla kraju uczynków, wynoście się!
  Otto von Bismarck: Bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla Żydów.
  Wilhelm II: Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest jak złośliwy owad. Trzeba go trzymać z dala od miejsc, gdzie może czynić szkody. Nawet za pomocą pogromów.
  Henry Ford: Żydzi zawsze kontrolowali biznes. Wpływ kina amerykańskiego jest pod wyłączną kontrolą Żydów, manipulujących umysłami obywateli.
  Roman Dmowski: Antysemityzm to protest przeciw potędze Żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwo europejskie.
  Michał Bakunin: Marks jest Żydem, otacza go tłum zręcznych Żydów, z jedną nogą w banku, z drugą w ruchu socjalistycznym, z tyłkami usadowionymi w prasie.
  Charles Lindberg: Irytują nas bardzo wpływy żydowskie na kino, prasę i radio.
  Norman Davies: Wśród kolaborantów i donosicieli, jak i personelu sowieckich sił bezpieczeństwa, był szokująco wysoki procent Żydów.

  1. sulka mówi

   sumując – WSZYSCY ICH “KOCHAJĄ”

 6. ajwaj ajwaj ajwaj mówi

  Stola, żyd, jak zwykle jazgotliwy, wrzeszczący, obleśnie zakłamany, prostacki, cyniczny i obrzydliwie tchórzliwy – boi się odebrać list bo nie wie, którego sędziego komputer wylosuje do obsługi sprawy o ktorą wnosi pan Ziemkiewicz. dotąd mieli swoich niezawodnych tulejów do dyspozycji to ujadali bezczelnie, KŁAMLIWIE i bezkarnie. a teraz? TERAZ jak się ten nieszczęsny komputer pomyli i nakaŻe sprawę rozpoznać SĘDZIEMU trzymającemu się PRAWDY!!! AJ WAJ!

 7. narodowiec mówi

  Może by go “na czosnek” zanęcić ?

  1. antysemitnik mówi

   heheehe.Dobre!

 8. Teresa mówi

  Pewno wyjechał do swojej ojczyzny,do Izraela

 9. Wolna Palestyna mówi

  Niech spierdziela w Polsce nikomu nie jest potrzebny.

 10. klioes vel pislamista mówi

  Opowieść
  (o zupełnie niewinnym a wiecznie prześladowanym)
  narodzie wybranym
  dedykuję wielkiemu, nieodmiennie przyjaznemu Polakom narodowi perskiemu

  1/2

  Adamowi z Ewą obiecał Mesjasza
  Pan Bóg. A więc wszystkim ludziom… Dobra nasza:
  Powiemy, że Mesjasz tylko Izraela
  Jest królem; niech Talmud hagadę powiela!
  Nad Gojem panować winien Żyd!
  (Dlatego Żyd biedny jest to wstyd.)

  W Egipcie poznali się na tym… Przed zwianiem
  Pożyczyć coś warto – z wiecznym nieoddaniem…
  Ach, „grab zagrabione!” i „nie bądź ofiarą!”;
  „Nie jest czarno-biały świat!”…zrób go na szaro!!!
  Na szaro zrób świat, a będzie git;
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  Na razie panują jacyś ludie dzicy:
  Ci Asyryjczycy i Babilończycy…
  Ale w końcu wolność dają nam Persowie.
  (Przyjdzie czas, ich także zdzielimy po głowie!
  W Iranie jest ropa… To nie kit:
  Panować nad Gojem winien Żyd!)

  Grecy się poznali, że naród wybrany
  Jest, by rządzić światem. I chcieli w kajdany
  Znowu zakuć biedne Izraela dzieci.
  Lecz przyszli Rzymianie. Lubią eci-peci…
  Przekupić strażników to nasz chwyt.
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  W końcu się udało rzymskimi rękami
  Pozbyć Joszuego… Świat stanął przed nami!
  Ale coś nie wyszło; daremne powstania,
  A Rzym Jozuemu uwierzyć się skłania…
  I poszedł świat za Nim, to jest szczyt!
  Nie taki ma światem rządzić Żyd!

  Na szczęście Arabom klarują rabini,
  Co trzeba… Mahomet monoteizm czyni.
  Znowu bardzo dobrze wszystko się zaczyna.
  Aż Mahomet naród wybrany… wyrzyna!!!
  „Popiera nas islam.” – Chyba spit
  Był wcześniej, gdy bredził, martwy Żyd!

  My zawsze niewinni i prześladowani
  Cierpimy w Europie. Gdy Żyd ocygani
  (Do czego ma prawo!) Goja; gdy krew leje
  Chrześcijańską, to znowu krzywda mu się dzieje!
  Masoński co szkodzi komu ryt?
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  Od kraju do kraju my, zawsze niewinni
  Uciekamy (w lichwie wciąż Gojom uczynni).
  W końcu gdzie Puławy (i pech: gdzie Natolin!)
  Osiadamy – „w kraju gdzie odpoczniesz” – w Polin.
  Wykazać potrzeba znowu spryt.
  Panować nad Gojem winien Żyd!

  Turcy kraj ten podbić próbują jak długi,
  Więc naród wybrany świadczy im usługi…
  Gdy idą z Kamieńca precz mahometanie,
  Muszą zwiać też Żydzi. Znów prześladowanie!!!
  Zdradzieckich zyskują miano gnid.
  A przecież panować winien Żyd!

  1. klioes vel pislamista mówi

   2/2

   Gdy nareszcie Polska katolska upada,
   Polskim buntownikom odtąd będzie biada!
   Zaborców wspomagamy my zawsze niewinni
   I prześladowani, a w donosach czynni…
   Majątek pod zastaw, dawaj kwit!
   Panować nad Gojem winien Żyd!

   Mimo wszelkich starań Polska zmartwychwstała,
   Czerwonoarmistów kiedy krew przelała.
   Na wojnie niejeden padł komisarz bitny,
   Który obrzezany był; ryt starożytny…
   Internacjonalizm jest to mit –
   Panować nad Gojem winien Żyd!

   Za krew, za brak zgody na autonomiczność
   („Judeopolonia“) światowa publiczność
   Poznała hagadę i wciąż ją poznaje:
   „Od Polin są lepsze wszystkie inne kraje.”
   Bo goj-nacjonalizm brzmi jak zgrzyt.
   Panować nad Gojem winien Żyd!

   W końcu zapanują dzieci Abrahama;
   W niejednym miasteczku staje kwietna brama.
   To witają Wehrmacht i armię czerwoną
   Ci, co na zaborców powracają łono…
   Jedwabne i Niemcy? – polski zwid.
   Panuje już nad historią Żyd!

   Getto. Jak donosić stąd na polskie plemię?
   Przeciw Niemcom rośnie chrześcijańskie podziemie!
   „Jak dobrze być Żydem!“ – jeden z naszych pisze,
   Bo w getcie ma wreszcie autonomii niszę…
   Tak kilkusetletni puszczał nit.
   Nieliczny przeżyje w Polsce Żyd!

   Kilkanaście razy refren w tej hagadzie
   Nacisk na żydowskie panowanie kładzie.
   A, że Żydzi w gettach byli biedni, głodni;
   Mądrzejsi uznali, że żyć są niegodni.
   Żyd biedny przekreśla własny byt.
   Panować bogaty winien Żyd!

   W jaki sposób staną się bogaci Żydzi?
   Geschäftu jedynie głupi Goj nie widzi!
   My, zawsze niewinni i prześladowani,
   Już wiemy: niech płaci świat – oczynszowani!
   Bo już nie wystarcza VAT, CIN, PIT…
   Wnet odszkodowanie weźmie Żyd!

   Na razie od Polin przemysł się zaczyna…
   Polska zacznie płacić, wtedy innych wina,
   Jako większa wina, oczywista będzie.
   Winni holokaustu gdzie są? – Żyją wszędzie!!!
   Daniną bez akcyz, ceł i myt
   Panować nad światem będzie Żyd!

   Tak optymistycznie zakończmy opowieść
   O prześladowanym (łatwo tego dowieść)
   Niewinnym narodzie (dowieść tego trudno).
   Historia powtarza się… Nie będzie nudno!…
   Panować nad Gojem winien Żyd!
   Kontrola już trwa, za bitem bit.

 11. Krzysztof Kokoszka mówi

  Stola- “Poszukiwany, poszukiwana” parafrazując tytuł filmu Barei.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.