Dworczyk o szczepieniach na Covid-19: „Wszystko wskazuje na to, że szczepić będziemy musieli się co roku”

Michał Dworczyk/ fot. Twitter
7
SKLEP-WPRAWO.PL

– Kolejny cel to zaszczepić w tym roku jak najwięcej Polaków i przygotowywać system na następne lata, bo wszystko wskazuje na to, że szczepić będziemy musieli się co roku – oświadczył szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie z „Wprost”, opublikowanej w niedzielę (10.01.2021).

Pytany, kiedy będzie mogła zaszczepić się np. 30-letnia kobieta, Dworczyk nie potrafił wskazać konkretnego terminu, ale zapewnił, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Zapowiedział, że w pierwszym kwartale Polska otrzyma szczepionki dla 2,9 mln osób, a w całym 2021 roku ma to być 60 mln dawek. Stwierdził, że po zaszczepieniu dużej grupy seniorów, będzie mniej zachorowań wśród osób ciężko przechodzących Covid, „a co za tym idzie mniej pacjentów w szpitalach i mniej zmarłych” i „zapanujemy nad epidemią”.

Mój komentarz: Na jakiej podstawie minister Dworczyk twierdzi, ze szczepienia trzeba będzie powtarzać co rok? Przecież producenci piszą otwartym tekstem, że nie wiadomo, jak długo będzie trwała odporność po przyjęciu ich specyfiku. Usłyszeliśmy też zapewnienia, że szczepionka chroni również przed mutacjami wirusa. Czyżby była to nieprawda? O jejku jej! Cóż za niespodzianka!

Po raz kolejny wyjaśniam wszystkim, którzy wierzą, że szczepionka zakończy pandemię: szczepionka niczego nie zakończy. Zamiast DDMA+W będzie DDMA+W+S. Jeśli nie zaczniemy traktować koronawirusa tak, jak wirusa grypy, nigdy nie wrócimy do normalnego życia. Kolejne lockdowny wykończą gospodarkę. Ludzie będą tracić dorobek życia, popełniać samobójstwa, umierać bez opieki medycznej, od której odcięły ich decyzje polityków. A koncerny farmaceutyczne i cwaniaki zarabiające na korona-hucpie będą mieć złote żniwa do końca świata.

Źródło cytatu: Wprost

Zobacz też:

Katarzyna TS: Po co jest pandemia

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Matka Polinka mówi

  Zawsze rób odwrotnie niż każą ci żydzi…

 2. Twojemoje mówi

  Ale u nas mało ludzi ciężko przechodzi COVID np w Białymstoku są dwa covidowe : polowy zero pacjentów a drugi przemianowany średnio 12 osób. To ile będzie po szczepieniach ? 1 ?

 3. wilk mówi

  NASTEPNY PISOWSKI IDIOTA,KTORY NIE WIE CO MOWI,A MY TYCH IDIOTOW ZYWIMY ZA NASZYCH PODATKOW

 4. anonim mówi

  Ale ujadaja ci fachowcy od zdrowia dworczus powinien szczepic sie codziennie na glupote.

 5. AS mówi

  To akurat wiedzieliśmy znacznie wcześniej. Być może nawet co pół roku, po to aby upodlić, odczłowieczyć i zgodnie z planem tresować niewolniczy plebs. Gdyby tylko chodziło o tzw. szczepionki byłby to pikuś.

 6. Szczur mówi

  A może, kurde, co dwa tygodnie?

 7. Margosia mówi

  W trosce o zdrowie pana Dworczyka – z przyjemnością oddaję mu moja „szczepionkę” 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.