„Dwie korony” – Doskonały dokument o znienawidzonym przez masonów i Żydów świętym Maksymilianie Kolbe

3

Znalezione obrazy dla zapytania dwie koronyNa ekranach kin w całej Polsce wyświetlany jest dokument „Dwie Korony” – najnowszy film w reżyserii Michała Kondrata, który ukazuje fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci, fakty znane i nieznane (w tym i fascynacje świętego podróżami kosmicznymi).

Jak deklaruje reżyser Michał Kondrat: „Dwie Korony to film o człowieku, który miał ambicje zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę. Maksymilian Kolbe był osobą małomówną, ale zachwycał swoją postawą. Film pokazuje jego działalność w innych krajach oraz fenomen jego umysłu. Będąc młodym chłopcem opracował bardzo nowoczesne urządzenie, dużo doskonalsze niż ówczesny telegraf.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mało kto wie, że o Maksymilian Kolbe zaprojektował także pojazd do przemieszczania sie między planetami. Dwie Korony pokazują piękno umysłu zakonnika, i ogromne zaangażowanie w rozwój klasztoru, który utworzył w Niepokalanowie i Japonii. Klasztor w Niepokalanowie był największym na świecie pod względem liczebności. Wierzę, że film Dwie Korony będzie dla widzów ucztą duchową z elementami humoru“.

W warstwie fabularnej filmu występili znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz (ojciec Maksymilian Mari Kolbe), Cezary Pazura (brat Zeno), Maciej Musiał (zakonnik), Antoni Pawlicki (oficer Gestapo), Paweł Deląg (ks. Włodzimierz Jakowski), Artur Barciś (Ksiądz kanclerz), Dominika Figurska (matka o. Maksymiliana), Sławomir Orzechowski (ojciec gwardian), Marcin Kwaśny (lekarz), Tadeusz Chudecki (Biskup), Mateusz Pawłowski (mały Maksymilian), Arkadiusz Janiczek (brat Stanisław).

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana m.in. o. Ryszard Koczwara (Franciszkanin), o. Piotr Bielenin (gwardian zakonu Franciszkanów w Krakowie), o. Zdzisław Kijas (franciszkanin, teolog), Adam Ustynowicz (ekspert Europejskiej Akadami Kosmicznej), Tomei Ozaki (franciszkanin), Manfred Deselaers (ksiądz niemiecki, przewodnik po Auschwitz), Tomasz Terlikowski (publicysta, autor książki „Maksymilian M. Kolbe, Biografia świętego męczennika”),

Choć nie da się poruszyć w filmie wszystkich zagadnień związanych ze świętym, to obraz o ojcu Maksymilianie Kolbę na pewno spotka się z negatywnymi ocenami ze strony lewicy i posoborowych heretyków. Zapewne ataki te bezpodstawnie będą oskarżać film o brak profesjonalizmu, co nie bedie prawdą bo film jest bardzo profesjonalnie zrobiony. Prawdziwym powodem ataków na „Dwie korony” będzie postać świętego i jego poglądy.

Święty Maksymilian Kolbe swoje media udostępnił publicystom katolickim i narodowym, uświadamiającym Polaków o zagrożeniu jakim dla Polski i Polaków, są Żydzi, masoni, heretycy, komuniści i neomarksistowska lewica szerząca demoralizacje seksualną. Treści z przedwojennego „Rycerza Niepokalanej” i „Małego Dziennika” są do dziś niezwykle aktualne. Współcześni świętemu Polacy i katolicy musieli walczyć z tym samym cywilizacyjnym zagrożeniem ze strony lewicy, z którymi i my dziś walczymy. Pozostaje więc nadzieja, że film dokumentalny o świętym przywróci do zbiorowej świadomości Polaków publicystykę z periodyków ojca Kolbego.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Spostrzegawczy mówi

  Kto obecnie przejął schedę po Św. Maksymilianie Kolbe i ujawnia zło, gdzie nadal ono jest i jeszcze przybrało na sile ?! Poza Jackiem Międlarem nie widzę nikogo na firmamencie kto by tak jednoznacznie i bezpardonowo walczył z hipokryzją, bezbożnością i trucicielską polityczną poprawnością. Najczęściej bowiem występują gaduły jednouche i jednookie, które zaciemniają rzeczywistość i odwracają tym samym uwagę ludzi od meritum problemów i od rzeczywistych sprawców wszystkich ludzkich nieszczęść.

  1. Sławek mówi

   Popieram. Świetnie ujęte.

 2. jacek mówi

  Gdyby Święty Maksymiljan Kolbe,żył w obecnych czasach ,to zostałby suspendowany.Ekumenizm rozumiał jako nawrócenie heretyków,schizmatyków,masonów i żydów na katolicyzm.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.