Dwa lata temu odszedł Roman Zieliński – narodowiec, kibic, legenda (1961-2020)

Mural upamiętniający ś.p. Romka Zielińskiego
6

12 sierpnia 2020 roku odszedł charyzmatyczny Polak. Wspaniały publicysta. Przez długie lata lider kibiców Śląska Wrocław. Człowiek legenda. Dla mnie przede wszystkim wyjątkowy Przyjaciel, na którego zawsze mogłem liczyć i który nigdy mnie nie zdradził. Człowiek z zasadami. Swoim życiem udowadniał, czym jest prawdziwa miłość do barw i Ojczyzny. Nigdy się nie poddawał. I takim go zapamiętam. Miał 59 lat. Osierocił żonę i trójkę synów. Dziś mija 2. rocznica Jego śmierci.

Świat kibicowski stracił wielką postać. Wrocław, a także cała Polska utraciła wyjątkowego człowieka, narodowca, myśliciela… człowieka z charakterem. Każdy, kto poznał Romana, wie, że był człowiekiem nietuzinkowym, charyzmatycznym. Nienawidził kłamstwa, donosicielstwa, komunizmu… Można z nim było rozmawiać godzinami. Wielu przychodzących do sklepu, w którym pracował, nie przychodziło tam na zakupy, ale właśnie po to, żeby porozmawiać z Romkiem.
PRZECZYTAJ WZRUSZAJĄCE KOMENTARZE KIBICÓW PO ŚMIERCI ROMKA – TUTAJ

Na polu narodowym ma wielkie zasługi. To właśnie Romek był inicjatorem Marszy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, które od lat kroczą ulicami polskich miast. To jego inicjatywa! Tak jak wrocławskie Antykomuny, które miałem zaszczyt z nim organizować.

Fot. fanatik.ogicom.pl
Fot. fanatik.ogicom.pl

Dbał o to, by niepoprawny politycznie przekaz nie znikał z trybun. By kibice byli pierwszą ostoją patriotyzmu w Polsce. Był w tym prawdziwym numerem jeden. To on jest autorem hasła, które pojawiło się na sektorówce na Oporowskie we Wrocławiu: „Lepiej być martwym, niż czerwonym”, „Precz z komuną”…

Miał świetne pióro, o którym niejeden dziennikarz może pomarzyć. Jego teksty po prostu wciągały. Pisał dla lokalnych i ogólnopolskich tytułów. Jego felietony ukazywały się także na naszym portalu. Publikował także dla „Fana”.

Jest autorem kilku książek. Jego „Ligę chuliganów” i „Pamiętnik kibica. Ludzie z piętnem Heysel” przeczytały tysiące kibiców z całej Polski. Także tę o prowokacyjnym tytule „Jak pokochałem Adolfa Hitlera”. Przeczytałem tę książkę z wypiekami na twarzy. Roman wydał ją w 2006 roku. 9 lat później został za nią skazany na pół roku ograniczenia wolności. Powód? Przewidział to, co zaczęło się dynamicznie rozgrywać w roku 2015: zalew Europy kulturowymi odmieńcami, kulturowa rewolucja… Ta książka była prawdziwym proroctwem.

Ostatnia manifestacja z Romkiem Zielińskim - 11 lipca 2020
Ostatnia manifestacja z Romkiem Zielińskim – 11 lipca 2020

Do zobaczenia w niebie!

21 sierpnia 2020 o godz. 12 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu odbyło się Ostatnie Pożegnanie Romana Zielińskiego. Relacja z tego wydarzenia:

Przeczytaj:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. ubawiony mówi

  Jechal rowno po PiS jak i PO,a szczegolnie po chamie z Ramiszewa i Frasyniuku,parchach zydowskich Lempart,Sutryku.. Nie to co tu dziennikarze wyprawiaja,z nienawisci do PiS. I za to Romka cenilem,choc Go nigdy nie poznalem, Artykul ze zdjeciem whisky byl napisany pod moim adresem a dotyczyl Rybaka ktoremu ja mu postawilem za spalenie chochola z lokami.

 2. W K mówi

  We Wrocławiu powinien być most im. Romana Zielińskiego.

 3. abcdefg mówi

  Ubawiony. Co to za talmudyczna troska o PISdzielców. Jeszcze kilka artykułów wstecz to były żydy i lewaki a teraz pocisz się bo redaktorzy wykazują się rzekomą nienawiścią do PiS. To pseudo jak poprzednie też, nomen omen spalone.

 4. ubawiony mówi

  Na wszytkich mam wywalone. jedna banda od Brauma poprzez Walese i Michnika po Kaczynskiego,czego nie rozumiesz? Dozyjesz moich lat moze cos zatrybisz.
  Zdrowie wasze w gardla nasze!

 5. anonim mówi

  Ten portal jako już nieliczny nie cenzuruje wypowiedzi. Antypolskie gadzinowki od tych chrzczonych scyzorykiem, essesmanskich pomiotow zza Odry oraz bolszewikow zza Buga robia to regularnie. Z przykrością trzeba stwierdzić, że tchorzliwa cenzura jest także po stronie tzw. mediów narodowo-katolickich, jak np. PCh24. Portal jest także regularnie monitorowany przez trolli esbeckich, ktorzy skacza każdemu do gardła, ktory krytykuje lawacki punkt widzenia.

 6. abcdefg mówi

  Dożyjesz moich lat? Niewykluczone jest że sprawa ma się odwrotnie. Rozumiem że „bezinteresownie” wskazujesz ich jako głównych wrogów i winnych obecnej sytuacji. Jak widać z twoich tekstów masz mniej wywalone na głównych przestępców rządowych i ich poprzedników. Przez gardło przechodzi tylko Wałęsa i Michnik?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.