Dr Kulińska: Polska powinna żądać odszkodowania od Ukrainy za ludobójstwo na Kresach [WIDEO]

dr Lucyna Kulińska/ fot. screen
8

Niedziela 11 lipca 1943 roku to apogeum Rzezi Wołyńskiej, podczas której Ukraińcy zamordowali – według różnych szacunków – od 60 do 200 tys. Polaków. 11 lipca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. Obchody 76. rocznicy ludobójstwa na Polakach dokonanego rękami ich ukraińskich sąsiadów powinny być momentem refleksji dla władz RP w kwestii prowadzonej przez nie proukraińskiej polityki, która doprowadziła tylko i wyłącznie do upokorzenia Polski.

Ofiary ludobójstwa nadal nie zostały godnie pogrzebane, ponieważ Ukraina nie zezwala na ekshumacje. Takie barbarzyństwo jest niepojęte dla cywilizowanych ludzi. Niepojęte jest też barbarzyństwo ukraińskich rezunów, którzy w okrutny sposób przeprowadzili czystkę etniczną pod hasłem „rezania Lachów”. I niepojęte jest, że Ukraińcy czczą dziś tych bestialskich morderców jako swoich bohaterów, a polskie władze nie tylko patrzą na to przez palce, ale wspierają Ukrainę na każdym kroku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dr Lucyna Kulińska od wielu lata bada ukraiński nacjonalizm i przestrzega, że proukraińska polityka władz RP to droga donikąd. O tym, czym jest banderyzm i jak absurdalna jest obecna polska polityka wschodnia, dr Kulińska opowiada w rozmowie z Piotrem Szlachtowiczem w telewizji wRealu24. Dr Kulińska mówi też coś, co z pewnością nie przyszło do głowy polskim politykom bezkrytycznie popierającym Ukrainę. Mówi, że Polska powinna zażądać odszkodowania od Ukrainy za ludobójstwo na Kresach! Zważywszy na to, że władze RP udają, iż problemu banderyzmu nie ma, a do tego futrują pieniędzmi państwo ukraińskie, nic nie zapowiada, żeby ta prosta myśl przyszła im do głowy.

Zobacz też:

„Nie ucieknie Lach od zemsty”. Wstrząsający wykład dr Kulińskiej nt. samobójczej polityki Polski wobec Ukrainy [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. lol mówi

  Zasada fundamentalna: by uzyskać od kogokolwiek odszkodowania -(vide: Niemcy, Ukraina, Rosja, etc.) -choćby były całkowicie BEZPRAWNE – MUSI za tym stać siła, która to wyegzekwuje! (vide: JUST Act 447 w POLIN)

 2. Anndrzej mówi

  Oby nie było tak, że nowo powstała Judeopolonia by dostała odszkodowania od Ukrainy, Niemiec, Litwy, Czech i może Rosji oraz Białorusi.

 3. Hammurabi mówi

  Bo tylko i wyłącznie Polacy to taki naród, który już w drugim pokoleniu zapomina bądź wybacza dokonane na sobie zbrodnie. Duchowni piszą listy, w których „wybaczają” a co gorsza „proszą o wybaczenie”. Politycy obściskują się z przedstawicielami narodów które zaatakowały nasz kraj i zepchnęły Polskę w rozwoju społecznym, gospodarczym i ekonomicznym o całe dziesięciolecia, wcześniej mordując, grabiąc, paląc i niszcząc dorobek dwudziestolecia międzywojennego, naiwnie myśląc w ich magiczną przemianę”! W przypadku ukraińskich bandziorów irracjonalna postawa polskich rządów jest szczególnie jaskrawo bezmyślna i krótkowzroczna.
  Tracimy miliardy pomagając komuś, kto zasługuje na sprawiedliwą karę! Tracimy miliardy płacąc emerytury obywatelom Izraela, remontując jakieś zrujnowane kirkuty, promując ich „kulturę”, łożąc na „badania naukowe” których jedynym celem jest zakłamanie historii i szkalowanie wizerunku Rzeczpospolitej, zamiast pieniądze te przeznaczyć na aktywne szerzenie wiedzy o bestialstwie bydlaków bezkarnie mordujących Polaków.

  1. Renata mówi

   Naprawdę nasza polityka jest żałosna, Polska powinna co najwyżej utrzymywać poprawne stosunki polityczne, nic więcej.

 4. piotr mówi

  wolna-polska.pl Banderowski cień relacji polsko – ukraińskich. Oficjalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa i gorzkie słowa ks. Isakowicza – Zaleskiego. Ukraińscy lancknechci w służbie III Rzeszy. Wołyń 43. Bohaterowie i rezuny.

 5. robert mówi

  gazetawarszawska.com Marsz narodowców we Wrocławiu rozwiązany.

 6. karol mówi

  Ukraińcy o rzezi na Wołyniu. Krytykują polski rząd.

 7. Marcin Hałaś mówi

  Boże, nie godzi się osobom z tytułami naukowymi wykazywać takim dyletanctwem i nieznajomością prawa międzynarodowego. Żądania odszkodowania od Ukrainy oznaczałoby, że uznaliśmy, iż w 1943 roku jurysdykcję nad terenem Wołynia sprawowało państwo ukraińskie (nie istniejące wówczas przecież). Podobnie – Żydzi odszkodowania za zbrodnię w Jedwabnem mogą żądać tylko od Niemców, a nie od Polaków, bo państwo polskie nie sprawowało jurysdykcji nad tym obszarem w chwili zbrodni. Zatem – mimo iż zbrodni dokonali ukraińscy nacjonaliści, ew. odszkodowania powinno wypłacić państwo niemieckie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.