Dr Bodnar o Niedzielskim: „Minister eksperymentuje na ludziach, zamykając dostęp do lekarzy”

Włodzimierz Bodnar/fot. screen
6

W poniedziałek (29.03.2021) doktor Włodzimierz Bodnar, pulmonolog leczący chorych na Covid-19 przy pomocy amantadyny, był gościem Bogdana Rymanowskiego w Polsat News. Odnosząc się do wypowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który określił leczenie amantadyną jako eksperyment, Bodnar stwierdził: To pan minister eksperymentuje na ludziach, zamykając dostęp do lekarzy. Ich nikt nie leczy, nie dostają znikąd pomocy.

– Pacjent z Covid-19 w ogóle nie jest badany w domu. Były lżejsze choroby, nie dające tylu powikłań i nigdy nie leczyło się przez telefon – powiedział Bodnar podkreślając, że badanie fizykalne jest kluczowe w rozpoznaniu zapalenia płuc. Podkreślił, że w jego przychodni pacjenci przyjmowani są normalnie i ani on, ani personel placówki nie stosuje żadnych nadzwyczajnych środków ostrożności. – Nie byłbym w stanie pracować „zakneblowany”. Wdycham pewnie miliardy wirusów, lecz zdalnie nie jestem w stanie prawidłowo określić stanu zdrowia – wyjaśnił odpowiadając na pytanie dlaczego nie nosi maski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Doktor Bodnar wyleczył amantadyną już ok. 3 tysiące chorych. Żaden z nich nie ma tzw. zespołu pocovidowego. Personel w przychodni doktora Bodnara również był leczony amantadyną i „w ogóle nie boi się Covid-19”.

Ministerstwo Zdrowia usiłowało zablokować możliwość stosowania amantadyny w leczeniu Covid-19. W połowie grudnia o skuteczności amantadyny napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł i zadeklarował, że będzie domagał się od ministerstwa, aby zajęło się tym lekiem.

ZOBACZ: Wiceminister sprawiedliwości: „Amantadyna działa na Covid! Jestem przykładem”. Rzecznik MZ: „Nie możemy rekomendować terapii”

Pomimo oporu ze strony Ministerstwa Zdrowia badanie skuteczności amantadyny w leczeniu Covid-19 nareszcie zostało rozpoczęte. Doktor Bodnar przewiduje, że wyniki powinny być znane dość szybko. – Doskonale wiem, że amantadyna działa, ale chcemy udowodnić Polsce i światu, że tak jest – podkreślił. Cały wywiad TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: Polsat News

Zobacz też:

Propaganda i kłamstwa rządu ws. brytyjskiej mutacji i szczepionki AstraZeneca. Katarzyna Treter-Sierpińska w CEPolska [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Wojtek mówi

  Już w listopadzie angole robiąc badania – https://www.mdpi.com/2308-3417/6/1/10 zauważyli że alzheimerowcy wymierają jak muchy a parkinsonowcy mają się dobrze. Różnica była tylko w amantadynie. Oczywiście nikt nie robi badań bo amandadyna jest tania i nie ma już patentów. Więc z jej podawania nie ma żadnych korzyści. Najwyżej trochę ludzi mniej poumiera ale nikt na tym nie zarobi, dlatego prof. Simon był tak agresywny że polaczki mogą przestać kupować od Pfizera szczepionki i remdesivir którego zabronił używać nawet WHO, ale ponieważ jedna kuracja remdesivirem kosztuje 20tyś więc polaczki zgodnie z prof Simonem mają ją stosować na potęgę – https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/who-recommends-against-the-use-of-remdesivir-in-covid-19-patients

 2. Zbigniew mówi

  Pani, ktora wyszla do apteki dla chorego meza, bo nie miala pomocy dostala 1,5 roku wiezienia, maz zapewne zmarl.

  Ten rzad Morawieckiego to sa jacys odmiency

  1. Matka mówi

   jak to wyglada, jezeli Niedzielski slup – zolnierzyk mowi, ze te 80 tys co zmarlo to zmarli na Covida ? Kim jest Morawiecki dr …

  2. Matka mówi

   Zbysiu, tobie się już zupełnie w głowie od tej wódy p….li.

 3. Flex mówi

  Pocieszające jest, że pojawiają się jaskółki dopuszczenia w TV mainstreamie innych poglądów na walkę z covid niż linia rządu (ww. wywiad Rymanowskiego w SBSAT, „Warto rozmawiać” Pospieszalskiego w TVPIS. Niestety większość, szczególnie starszego społeczeństwa jest totalnie zastraszona i ogłupiona.

 4. Flex mówi

  Wczoraj red. Rymanowski pociągnął temat w „Gościu Wydarzeń”, gdzie zaprosił prof. Flisiaka z rady przy Premierze. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-03-30/prof-robert-flisiak-w-gosciu-wydarzen-ogladaj-od-godz-1925/ . Posłuchanie takiego „betonu” medyczno-naukowego otwiera oczy dlaczego amantadyna jest tak zawzięcie torpedowana. Myślę, że główną przyczyną są rozbieżne priorytety utytułowanych „mędrców” z rady przy premierze, a takich „Judymów”. Flisiak zarzucił min. dr Bodnarowi, że nie udokumentowywał w sposób naukowy swojej terapii. Nie rozumie, że dr Bodnar i jego lekarze pracują w poradni od rana do 23 przyjmując osobiście! pacjentów by im pomagać, a nie robić kariery naukowe czy walczyć o sute granty. To cała różnica, ci ludzie jak urzędnicy czy politycy oderwali się od społeczeństwa i rzeczywistości, żyjąc w swoich zamkniętych enklawach, za barykadami książek (z całym szacunkiem dla literatury pięknej i naukowej) i publikacji. Kretyński argument, że nie ma na świecie publikacji dot. skuteczności amantadyny w walce z covid powala po prostu. Wirus krąży po świecie od kilkunastu miesięcy, a oni chcą by już były takie opracowania. „Choroba czerwonych oczu” My, „autorytety” polskiej medycyny mamy przyznać rację jakiemuś lekarzynie z Przemyśla? – Nigdy! Będziemy torpedować amantadynę i Bodnara jak długo się da! Tak to widzę jako prosty robol – empata. A podejście tych Flisiaków, Sajmonów – Horbanów do leczenia covidu vs dr Bodnar zilustruję takim przykładem. Flisiak spotyka na ulicy rannego, mocno krwawiącego człowieka. Zaczyna szukać sterylnego, jałowego opatrunku, Zatrzymuje samochody, w końcu któryś z kierowców w apteczce znajduje taki nieduży plaster, a Flisiak tryumfalnie go przylepia z mizernym efektem. Co robi w takiej sytuacji dr Bodnar? Szybko ściąga spod marynarki białą koszulę i krawat, i przy ich pomocy skutecznie tamuje krwotok. Czujecie różnicę?!PRL doprowadził nasz kraj do kompletnego zurzędniczenia. Unikania działania, decyzji i odpowiedzialności w oparciu o umożliwiające to debilne procedury i przepisy. Oczywiście tworzone tomami dla „dobra kraju i obywateli, którzy sami nie potrafią zadbać o siebie i swoje rodziny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.