Dla Polaków Ukraińcy ważniejsi od rodaków? Wywiad z Katarzyną Sokołowską [WIDEO]

Katarzyna Sokołowska / Fot. eMisjaTv
50

Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie Internet zalała fala komentarzy, z których wynika, że społeczeństwo w Polsce jest niezwykle podzielone co do fundamentalnej kwestii okazania pomocy naszym wschodnim sąsiadom. O ile jednak przeciwnicy jakiegokolwiek sojuszu z Ukrainą zalecają, aby nie podejmować żadnego działania, to zwolennicy udzielenia wsparcia często na własną rękę podejmują walkę. Oczywiście jest to walka w ich rozumieniu i na skalę ich możliwości. Jednym wystarcza przyjście na wiec solidarności z walczącymi Ukraińcami, inni prowadzą zbiórki darów, a jeszcze inni urządzają polowanie na „agentów wroga”. Tu jednak wychodzi hipokryzja ludzi, którzy tak mocno chcą walczyć za wolność i demokrację, że w ich imieniu grożą własnym rodakom. Mowa tu o ludziach, którzy od lat zajmują się krzewieniem wiedzy o zbrodni na Wołyniu dokonanej przez Ukraińców w 1943 r. na Polakach. Wedle „tropicieli agentury” są to ci, którzy uprawiają „kremlowską narrację” i dążą do podziałów.

Na stronach pokroju Ośrodka Monitorowań Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pojawiła się cała lista osób wskazanych z imienia i nazwiska, którzy mają być rzekomymi „agentami Putina”, bowiem ośmieli się przypomnieć na łamach mediów społecznościowych, że nasi wschodni sąsiedzi do dziś nie tylko nie rozliczyli się ze zbrodni wołyńskiej, ale wciąż hołdują jej głównym inicjatorom, czyli Stepanowi Banderze i jego Ukraińskiej Powstańczej Armii. Tyle wystarczyło, by w komentarzach na profilu OMZRiK pojawiły się wyzwiska i groźby kierowane pod adresem wskazanych tam ludzi, często reprezentujących po prostu środowiska rodzin ocalałych z pożogi na Wołyniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedną z takich osób jest Katarzyna Sokołowska z fundacji Wołyń – Pamiętamy, która od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę dostała setki pogróżek za rzekome wspieranie agresora. Czy wspominanie historii i upominanie się o prawdę jest mową nienawiści oraz działaniem na rzecz Kremla? O tym już dziś w programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy”! Gościem Piotra Korczarowskiego będzie Katarzyna Sokołowska

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Darek mówi

  Popieranie nazistowskiej Ukrainy a takie to państwo jest obecnie, jest działaniem antypolskim. Wbrew naszemu interesowi i bezpieczeństwu. Może tak być, że Rosja odbanderyzuje ten kraj robiąc nam Wielka przysługę.

 2. verizanus mówi

  Na portalu bibula.pl można m.in znaleźć taki wpis:W awangardzie walki o wolność są również Stany Zjednoczone, kierowane przez katolika, który nie wierzy w nic, czego naucza Kościół katolicki. Stany Zjednoczone, gdzie aborcja jest legalna nawet po urodzeniu dziecka, stają do walki z Rosją, która ogranicza aborcję w większości przypadków do pierwszych dwunastu tygodni ciąży. W Rosji nie ma „małżeństw gejowskich”. Nie ma też sponsorowanych przez państwo parad „gejów”. Ottawska policja, która bije staruszki i tratuje je końmi, bierze udział w paradach „gejów”, rosyjska policja tego nie robi. Z tych powodów Rosjanie – ci źli – muszą zostać ukarani przez Amerykanów i Kanadyjczyków – tych dobrych.

 3. ==== MIŚ ==== mówi

  Przepraszam, nie na portalu bibula.pl tylko bibula.com

 4. Remigiusz D. Dziemianowicz mówi

  Dziekuje ze poruszacie temat Wolynia. Niestety nadal wojna trwa, w ukryciu i mocno ukrywana. Zbrodnie nadal sa planowane i wykonywane wsrod potomkow rdzennej ludnosci polskiej zyjacej od setek lat na terenach tzw. ziem odzyskanych. Na tych terenach od konca wojny rzadza chazarscy syjonisci-bolszewicy i banderowcy, okupanci ktorzy przyjechali po zakonczeniu wojny. To sa okupanci dla osob takich jak ja, od setek lat potomka rodziny slasko-wielkopolskiej. Bylismy mordowani przez kazdy rezim, zawsze walczylismy o Polske, do dzisiaj jestesmy ofiarami obecnego rezimu, istniejacego od konca wojny do dzisiaj. Mam nadzieje ze doczekam czasow kiedy zakonczy sie genocyt na naszych rodzinach, do dzisiaj trwajacy i ukrywany przez polinski rezim.

 5. verizanus mówi

  Chciałem też podać adres wrealu24 jak p. Kulińska mówi o obecnej sytuacji (bardzo dobre, trafne), ale nie widzę tego w komentarzach a jak próbowałem drugi raz to było „powrót”, „duplika”

 6. Tey mówi

  Nadal od wielu lat ta sama mowa nienawiści – do Polaków przez Ukraińców.

 7. verizanus mówi

  Eugeniusz Korczarowski jest opisany na filmweb jako ukraiński aktor.

 8. verizanus mówi

  Eugeniusz Korczarowski
  6,6
  600 ocen gry aktorskiej
  aktor
  Eugeniusz Korczarowski

  Eugeniusz Korczarowski ukraiński aktor, urodzony w 1937, znany z Jak rozpętałem drugą wojnę światową, Vabank, Znachor.
  Dane personalne:
  wiek: 84 lata
  data urodzenia: 7 maja 1937
  miejsce urodzenia: Lwów, Polska , (obecnie Ukraina)
  TAK TO ZROBILI ZDJĘCIE SIĘ NIE WKLEIŁO

 9. Adam mówi

  Czy Ukraina pomoglaby Polsce tak jak Polska Ukrainie?? Morawiecki z Dudą daliby sie pokroic za Ukraine. Ale nie wszyscy w Polsce zwariowali. Ukraincy to mordercy Polaków dlatego nie mam do nich zaufania.

 10. anonim mówi

  @Darek dokładnie tak jak piszesz. Rosja dbając o swoje interesy robi nam przysługę rozwalajac to banderowskie gniazdo os sponorowane przez internacjonalne żydostwo.

 11. anonim mówi

  omzrik to organizacja kierowania przez opsałego knura alimenciarza i oszusta gawła.Ta organizacja jest sponsorowana przez światowego wywrotowca sorosa.

 12. Pele mówi

  Też prawda. Najgorsze jest to że banderowska swołocz ucieknie do Polski bo tu jest klimat od rządu. I tu się zacznie problem.

 13. Tolek mówi

  Tymczasem kibice piłkarscy gremialnie nabluzgali dziś rosyjskim agresorów.

 14. Jarosław mówi

  Cała ta propagandowa akcja fałszywej miłości przesiąknięta jest czosnkiem i cebulą.

 15. Damian mówi

  To jest jawna zdrada polskiego rządu. Wybaczcie mi bo głosowałem na Dudę. Idioci nie pytali nas Naród o zdanie czy wyrażamy zgodę na wysyłanie broni na ukraine. Przez swoje infantylne poczynania stawiają nas na pierwszej linii ognia. Hańba im!

 16. Franek mówi

  Katarzyna Sokołowska spadła z choinki, bo nie wie za co powinniśmy popierać Ukraine! Kurwa dziewczyno, zapomnij na chwilke o Banderze i Wołyniu! Siedzisz sobie wygodnie w foteliku przed ekranem w ciepłym i bezpiecznym domu i filozofujesz, a tam ludziom bomby rujnują domy, zabijają ludzi, którzy muszą uciekać w zimie w kapciach z rodzinnych stron w nieznane! Katarzyna Sokołowska wprawdzie nie popiera tej wojny, ale nie jest ani za Ukrainą ani za Rosją. 😆 „Tu są jakieś zaszłości historyczne” – mówi z przejęciem pani Katarzyna. No właśnie koleżanko, myślę, że te „zaszłości” są kluczowe w zrozumieniu zbrodni Wołyńskiej. Jednak rozważanie w tym momencie historii 2 wojny światowej jest delikatnie mówiąc nieodpowiednie i NIEODPOWIEDZIALNE! Pani Katarzyna Sokołowska troszkę sobie w swojej główce myśli, że te bomby Putina to troszkę się należą Ukraińcom za ten Wołyń…. 😄

 17. Hammurabi mówi

  Szanowni Państwo!
  W sprawie Ukrainy potrzebna jest rozwaga i pamięć.
  Nie może być mowy o zapomnieniu a tym bardziej wybaczeniu ich bestialstwa okazanego na Wołyniu i i wszędzie tam, gdzie sformowani i uzbrojeni przez Niemców okazali się tworami z piekła rodem (choć przy nich i ich sadystycznej pomysłowości piekło jawi się jako kurort ze Spa!).
  Pamiętać jednak należy, że my, Polacy jesteśmy na przeciwstawnym biegunie. Jesteśmy – w przeciwieństwie do współczesnych banderowców – LUDŹMI.
  Nasz „rząd” jak wszystkie poprzednie ekipy uprawia politykę głaskania, żywienia, ochraniania Ukraińców. To wielki, niewybaczalny błąd, który już niebawem zacznie się mścić.
  Pomoc humanitarna – jak najbardziej, bo to ludzki odruch a nawet obowiązek. Zaryzykuję nawet tezę, że to podstawowa miara człowieczeństwa.
  Jednak pomoc a bezmyślne otwieranie domu dla wszystkich jak leci to dwie różne sprawy a już ministerialne deklaracje o przeznaczaniu dla Ukraińców całych szpitali, tworzeniu szkół, finansowaniu nauki, oferowanie „dobrze płatnej” pracy z jednej strony etniczne samobójstwo a wysyłanie na wschód broni której niebawem może nam zabraknąć ociera się już nie o głupotę a o zdradę stanu. Nic, tylko przyznać im bierne i czynne prawa wyborcze!!!
  Należy zadawać sobie pytanie o postawę Ukraińców w odwrotnej sytuacji i zachować daleko idącą ostrożność i czujność, bo zgodnie ze słowami Sołżenicyna, „Pobłażliwość jest gruntem, na którym złodziejstwo się pleni”…

 18. Maksio mówi

  Nie bądź Franek taki do przodu. Co do tej pory zrobiłeś dla Ukrainy FILOZOFIE? Ja szanuję misję życiową pani Katarzyny Sokołowskiej. Te wszystkie groźby pod adresem pani Katarzyny, cały ten „Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych”, nadają się do wniesienia skargi do Facebooka i Sądu. Przypuszczam, że ten Ośrodek jest finansowany przez Rosję, żeby nas skłócić.

 19. Flex mówi

  Na ten moment Ukraina pada ofiarą bezpośredniej i brutalnej rosyjskiej agresji. Wojna i strach przed nią dotyka najbardziej dzieci, kobiety i osoby starsze. Podobnie jak w przypadku naszych ofiar banderowskich zbrodni. Musimy o nich pamiętać i w odpowiednim czasie wymusić na UA szczery „rachunek sumienia” zamiast dotychczasowych uników i odwlekania sprawy. Dziś nie jest to czas odpowiedni. Szczególnie powinniśmy teraz unikać podziałów wewnątrz naszego kraju, bo biorąc aktywną stronę UA możemy też „rykoszetem oberwać. Zawsze byłem krytyczny wobec głupiej polityki władz polskich względem ukraińskich, – gloryfikujących banderowskich bandytów i blokujących upamiętnienie, naszych niewinnych rodaków. Jeśli UA chce myśleć o UE i NATO powinna najpierw ten temat odważnie zamknąć. Teraz trzymajmy kciuki by atakowani Ukraińcy wytrwali do zawieszenia broni rozwiązań politycznych. Sytuacja Putina już zaczyna przypominać premiera GB, który w 1956 w koalicji z FR i ISR chciał odbić Kanał Sueski znacjonalizowany przez Egipt. Zdecydowane stanowisko świata sprawiło, że w pewnym momencie stwierdził: „jestem sam „, podał się do dymisji i konflikt zakończono. Obecnym atakiem na UA Putin traci resztę może nie przyjaciół, ale krajów tolerujących jego dotychczasową politykę i współpracujących gospodarczo z Rosją – Węgry, Turcja, Niemcy itd. Nie udzielił wsparcia sojuszniczy Kazachstan. Odwrócą się też i Chiny tracące rynek zbytu w przemyśle UE, po sankcjach i retorsjach rosyjskich (wstrzymanie dostaw surowców). Kremlowskiej wierchuszce nie pozostanie nic innego, jak wymiana zużytego 20 latami władzy Putina na „nową twarz” i zakończenie wojny. Wyjdą z tego b. osłabieni (i RU i UA). Dla nas ważne byśmy wyszli z tego wzmocnieni i mądrzejsi, a nie skłóceni i podzieleni! Nie liczyli, że ktoś będzie naszym adwokatem i obrońcą. Jak się skończyły negocjacje USA – RU ws. UA widzimy teraz. Musimy być zjednoczeni i silni militarnie, i gospodarczo. To jedyna recepta na niepodległość i rozwój kraju.

 20. Poziomka mówi

  Wędrówka ludów. Podstraszyli ich żeby sami wyszli. Robią miejsce dla kogoś innego. A naród to łyka jak srandemię. Obudźcie się, ludzie. Trzeba odróżnić rzeczywistość od fikcji.

 21. anonim mówi

  To co się teraz dzieje na banderowskiej ukrainie to zwrot czynów za zbrodnie, jakiej dokonali ich poprzednicy na bezbronnym Narodzie Polskim, nie oszczędzajac nawet maleńkich dzieci i kobiet w ciąży. Ukrole hucznie i w pełnym patosie ogłosili rok 2022 r. rokiem bandery, butnie domagają się zajęcia Małopolski Wschodniej aż po Kraków. Wykazują bardzo ostentacyjnną wrogość do Polaków. Oligarchowie na ukrainie to najwięksi malwersanci finansowi na świecie, skorumpowani na niesamowitą skalę. To oni są finansierą terroryzmu narodowego zwanego banderyzmem, a ciemny lud na ukrainie słucha ich niczym wyroczni. Nigdy nie uderzyli się w pierś za te obrzydliwe zbrodnie, tylko butnie mówieli że ,,rżneli Lachów”. Wspomniane zwroty czynów jak to często w historii bywało były dziełem nie samych uciemiężałych ale innych narodów.

 22. Andrzej mówi

  Wg wielu, Rosjanie to bandyci którzy popełniali zbrodnie wobec nas Polaków i mamy o tym pamiętać. Wg tych samych psycholi, zbrodnie ukraińskie wydarzyły się dawno temu, to już przeszłość. Jednym mamy wybaczać, zapominać, drugim nie wybaczyć nigdy. To patologiczne myślenie. Może jak bardziej zbliżymy się do Niemców, wystawimy pomnik Eichmanowi?!!!

 23. wit mówi

  Co się stało z portalem neon24.pl ? Cenzura szaleje!

 24. czarny mówi

  Dla Winnickiego z Kompromitacji wyciąganie Wołynia teraz to skurwysyństwo, bo się do nas zwala cała kupa uchodźców z Ukrainy, to w /g niego trzeba teraz milczeć. To jest splunięcie w twarz potomkom pomordowanych i tym, którzy walczą o prawdę.

 25. Slawomir mówi

  Popieram Pania i stacje calym sercem to co sie dzieje jakis obled musimy prawde glosic ktos kto pania nazywa w ten sposob to chory ppsychicznie czlowiek Pamiec to tozsamosc narodowa bez tej pamieci narod nie istnieje .

 26. Shadow mówi

  Najgorsze jest to , że ogromna cześć młodych Polaków, uważająca się za wykształconych i kulturalnych, zachowuje się jak matoły bez szkoły i jak ostatnie chamy. Niestety, to obecne szkoły kształtują bezmyślnych, bezrefleksyjnych debili. Do tego dochodzi haniebna, kłamliwa propaganda sprzedajnych nierządów w naszym kraju. Większość Upaińców nienawidzi Polaków, chętnie nas wykorzystują i równie chętnie zabiorą nam część kraju, a nawet polskie życie. Mówią to otwarcie, a polskie debile chcą im oddać własne domy i własne żony, oraz własne terytorium. Jak wejdzie ich tyle co przewidują, to już nie wyjdą i stworzą nam tu piekło na ziemi i będą z nas wysysać ostatnią krew., dzięki sprzedajnemu, zbrodniczemu rządowi w naszym kraju.Nie popieram agresji na żaden kraj, nawet na Upaińców. ale powiem wulgarnie, nie mam zamiaru być frajerem i dawać im d…..y.– Jeśli zajdzie taka konieczność, wysyłać leki, środki opatrunkowe, ewentualnie szpital polowy i to wszystko. Polacy ostatnie lata, nie mają tego, co ten żydowski rząd ofiarowuje obcym. Hańba.Poza tym wydaje mi się, że ta cała zadyma jest spowodowana przez międzynarodową finansjerę, a więc ludzi WHO. Nadal będą utrzymywać ludzi w strachu, choćby fałszywym przekazem z Ukrainy i straszeniem. Nie wiem czy Putin z nimi współpracuje( co jest możliwe), czy tylko wykorzystuje tylko sytuację, dla własnych korzyści. Ale takie włażenie w dupę Upaińcom naraża nas na szykany Rosji i tu może być nie wesoło, bo na świat zewnętrzny i żadne sojusze liczyć nie możemy. Pozdrawiam świadomych i prawych Polaków.

 27. Głos mówi

  Dziękuję redakcji za podtrzymywanie światła w dzisiejszej ciemności, pomino tylu prześladowań

 28. Andrzej mówi

  /Już prawie 200 tys. Ukraińców otrzymało pomoc w Polsce! Szef MSWiA: Każdy szukający schronienia, takie schronienie znajdzie/                                                                                                    Kamiński: jeśli Ukraina przegra to oddam i tereny zabrane w Operacji Wisła żeby mieli gdzie mieszkać. Wszystko zgodnie z planem połączenia resztek Ukrainy i Polski…a już niebawem reprezentacja ukraińska będzie w „polskim” parlamencie.. i tak z żydami będą zarządzali Polską i Polakami.
  Precz z Polski! Zdrajcom narodu polskiego nie zapomnimy zalewu banderowców! Szkoda, że polskie urzędy i instytucje nie są tak sprawne w prowadzeniu spraw rodowitych Polaków.
  Jeszcze się dobrze wojna nie zaczęła a już 200tys uchodźców? Dlaczego wraz z kobietami i dziećmi są wpuszczane arabskie byczki? Ktoś tego pilnuje? Na filmach z granicy widać to wyraźnie, czy to takie wytyczne ws. potajemnej islamizacji? Nierząd chce nam tu zrobić drugą Lampeduzę. Nikt mi kitu nie wciśnie, że będzie spokojnie. Skąd oni są kto ich sprawdził dokładnie, przecież walki ponoć trwają na wschodzie Ukrainy i jakieś w Kijowie, Ukraina jest duża i nie pomieścimy wszystkich u nas.                                                                                                                               
  Putin świadomie spycha banderowską zachodnią Ukrainę do Polski. Kamiński i PiS w skowronkach. Sprawy Polski i Polaków, nie istnieją. Polak pytający, jest od razu „ruskim kacapem. To koniec PiS-u. Z kilkoma milionami Ukrów przeplecionych innymi nacjami które obecnie przesiedla się do Polski, Polska zmieni się dramatycznie, pod względem społecznym, politycznym i ekonomicznym! Kto na tym straci? No to jest właśnie goowniarstwo i naiwność. Bilety za darmo, szpitale w gotowości, dosłownie wszystko podporządkowane cudzej wojnie. A tu wszystko leży! A jak Polska przygotowuje się do wojny? Wiedziałem, że ten rząd z Polską nie ma nic wspólnego. To filia upadlińskiego. Obudzimy się z siekierą w plecach. Czy Duda, Morawiecki i Kamiński wiedzą co robią…Węgry i Słowacy zamknęli przejścia, nie przyjmują Ukrów, bo to zaplanowana akcja przesiedlania banderowców do Polski aby żydzi wrócili na Ukrainę. Awy PiSbanderowcy sprawiacie, że Polska ponosi koszty wojny na Ukrainie. Niezadługo pomnikowi Bandery, laskę będziecie robić. Tę wojnę już przegrali Polacy. Polin zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo, każe się nam Ukrów obowiązkowo do mieszkań dokwaterować. A może, my Polacy, na ten czas mamy zostawić domy Ukrom, a sami spierdalać? To od kiedy zacznie w Polsce obowiązywać język ukraiński jako urzędowy? Przecież prezydent i premier zadbali o to, by na terenie Polski było więcej ukrów niż Polaków.

  Będziemy ludźmi drugiej kategorii we własnym kraju. Zaraz nastanie drożyzna, kryzys i nowe podatki. My za wszystko zapłacimy a nierząd spije śmietankę. Doszło do tego, że banderowcy na forach, wyzywają piszących Polaków od „ruskich”. Czytajcie co piszą banderowcy: wieszać, zarżnąć, utopić, wbić siekierę, powiesić, zapierdolić i tak w koło.. Oni bestialsko zamordowali ponad 220tys Polaków na Wołyniu i Podolu i nie pozwalają ofiar upamiętnić, czczą morderców jako bohaterów. Po co płot z Białorusią, jak granica z Ukrainą nie istnieje. Na przejściach wojsko i administracja USA – tak USA! Wpuszcza Ukraińców i beżowych bez opamiętania do Polski. Z Ukrainy zakazany wyjazd mężczyzn w wieku 18-60 lat, to jakim cudem tylu młodych jest na granicy w drodze do Polski. Kto to i co to jest? Przejście graniczne Medyka http://www.yputube.com/watch?v=8vSufEWZMVc                                                                                      Wczoraj w TVP3 oglądałem reportaż z Medyki. W środku pasażerowie Ukraińcy, a po bokach przemykają biali inaczej. Chyba z południa Ukrainy. Granicę ukr-polską można przekraczać bez wizy, paszportu (na zgłoszenie, że do 30 dni się dostarczy). W punkcie recepcyjnym w Lubyczy Królewskiej jest może 20-30% Ukrów, reszta to muzułmanie i czarni.

  Dla Polaków kaganiec na twarz, testy, szczepienia, niemożność skorzystania ze służby zdrowia… Ukraińcy zwolnieni ze wszystkiego, nie boją się ich też lekarze, a Polaków lekarze się boją, bo epidemia. Wczoraj ponad 200 tysięcy nadmiarowych zgonów. Dzisiaj zalewa nas 200 tysięcy w kilka dni. PiS to, że już przegraliście to wiecie, co dalej z tymi uchodźcami? Kto ich będzie żywił dalej? Polacy? Wprowadzacie konia trojańskiego. Trzeba pamiętać o tym, że w Polsce jest już kilka milionów Ukraińców. W ciągu 2 dób przyjechało dodatkowych 200.000. Jakie będą koszty? Nikt nie mówi. Szastacie dorobkiem i bezpieczeństwem Polaków. Polacy obywatelami 3 kategorii we własnym kraju za żydami Niemcami, Ukraińcami, LGTB, feminazistkami…

         

 29. Wiesław mówi

  Ukraina: „50% populacji to nosiciele gruźlicy… Ukraińcy to żywa broń biologiczna w Polsce. Suprun: 50% Ukraińców to nosiciele gruźlicy
  Ten materiał można przeczytać także w języku ukraińskim
  Suprun powiedział, że epidemia gruźlicy na Ukrainie nie została przezwyciężona od 1995 roku.
  W przeciwieństwie do krajów z rozwiniętym systemem opieki zdrowotnej, na Ukrainie skupiono się nie na wczesnym wykrywaniu gruźlicy, ale na diagnozowaniu ciężkich postaci choroby i izolowaniu pacjentów zaznaczył p.o. dyrektor. Minister Zdrowia Ukrainy Uliana Suprun.
  Połowa Ukraińców jest nosicielami gruźlicy. Poinformowała o tym na Facebooku pełniąca obowiązki ministra zdrowia Ukrainy Uliana Suprun.

  „50% populacji to nosiciele gruźlicy i istnieje 10% prawdopodobieństwo, że infekcja przejdzie z uśpionej do aktywnej w ciągu życia” napisała.

  Według i.ok. Minister, zarejestrowany na Ukrainie w 1995 roku, epidemia gruźlicy „jeszcze nie została przezwyciężona”.

  „Podczas gdy kraje z rozwiniętymi systemami opieki zdrowotnej skupiają się na wczesnym wykrywaniu i leczeniu ambulatoryjnym gruźlicy, na Ukrainie system koncentrował się na diagnozowaniu już ciężkich postaci choroby i izolowaniu pacjentów. Stało się to jedną z przyczyn rozpowszechnienia lekooporności formy gruźlicy” powiedział Suprun. Podkreśliła, że wczesne wykrycie gruźlicy i regularne przyjmowanie leków mogą całkowicie ją wyleczyć „nawet bez hospitalizacji”. Suprun wyjaśniła, że leki można otrzymać bezpłatnie od jej lekarza rodzinnego. W czerwcu Suprun poinformował, że Ukraina zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem zachorowalności na gruźlicę.
  Według Światowej Organizacji Zdrowia  gruźlica pozostaje najbardziej śmiertelną chorobą zakaźną. Gruźlica jest szeroko rozpowszechnioną na świecie chorobą zakaźną wywoływaną przez różne typy prątków. Gruźlica zwykle atakuje płuca, rzadko dotykając inne narządy i układy. Infekcja jest przenoszona przez unoszące się w powietrzu kropelki podczas mówienia, kaszlu i kichania pacjenta.

  Больше читайте тут: https://gordonua.com/news/health/suprun-50-ukraincev-nositeli-tuberkuleza-574360.html

 30. Wiesław mówi

  Rosyjska operacja specjalna zbiegła się w czasie z planowanym uruchomieniem amerykańskiego biolabu na Ukrainie. Pod koniec lutego planowano uruchomienie na Ukrainie dwóch amerykańskich wojskowych laboratoriów w Kijowie i Odessie

  Zwróciło to uwagę publikacji „Octagon”. Dokumenty kontraktu budowlanego o pięknym tytule „O przeciwdziałaniu szczególnie niebezpiecznym zagrożeniom chorobotwórczym na Ukrainie” wskazują termin oddania do użytku: koniec lutego 2022 r.

  Prezydent Putin wielokrotnie zwracał uwagę na niebezpieczeństwo rozwoju broni biologicznej przez Amerykanów w pobliżu granic Federacji Rosyjskiej.                  
   
  https://ic.pics.livejournal.com/chervonec_001/72877696/3463509/3463509_original.jpg                                                                                             

  Główna część ukraińskiej kolekcji endemicznych szczepów patogenów groźnych chorób jest przechowywana w Odessie, pisze gazeta. Za założyciela projektu uważa się byłą szefową ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia Uliana Suprun. Jest obywatelką USA
  https://gazetawarszawska.com/index.php/covid19/7386-dr-smierc-tzn-suprun-uliana                           
  https://chervonec-001.livejournal.com/3980893.html            

 31. Wiesław mówi

  Atak Rosji ZMINIEJSZYŁ ilość prowadzonych konfliktów na świecie.
  Zamiast DWÓCH, wynikających z ostrzału przez ukraińską armię obszarów Republik: Donieckiej i Ługańskiej mamy jedną operację wojskową. W dodatku kosztująca zapewne mniej ofiar. Czy zdajecie sobie sprawę, iż ukraińska armia zabiła wskutek 8-letniego ostrzału przeszło 15 tysięcy osób na obszarach wspomnianych republik? Gdzie przez te lata byliście ze swoimi apelami o wstrzymanie „ucieczki kobiet, dzieci, starszych i chorych przed barbarzyństwem” Kijowa? …ieszcze dodam, że Żełeński planował operację zajęcia 1-milionowego Doniecka. Bynajmniej nie w stylu Rosjan, którzy starają się oszczędzać ludność cywilną. To byłaby hekatomba na miarę Groznego razy 10, o której tzw. świat by się nie dowiedział, ze sprzedajnych mediów zachodnich. Być może dlatego Putin zdecydował się na tę przyspieszoną akcję. Widmo 200 czy 300 tysięcy zabitych nie daje spokoju. Na Ukrainie nazizm ukraiński — czyli banderyzm — jest oficjalną ideologią państwową, nauczaną w szkołach, wpajaną młodemu pokoleniu, tam się dedykuje ulice patologicznym, zwyrodniałym zbrodniarzom i stawia im pomniki. I nie słychać jakoś, aby Ukraińcy protestowali przeciw temu.

 32. Wiesław mówi

  Rekrutacja prowadzona w San Antonio, stan Teksas, dowiodła, że z 31 000 kandydatów, po wstępnej kwalifikacji wyłonionych zostało raptem 3100. Dalszy etap sita okazał się wprawdzie łaskawy dla 1300, lecz 660 przystąpiło do kolejnego. Ostatecznie, umowy podpisane zostały ze 125 uczestnikami, którzy ukończyli z powodzeniem cały cykl szkolenia. W rozmowach kwalifikacyjnych okazało się ponadto, że 50% młodzieży nie ma pojęcia na czym polega służba wojskowa. 71% młodych zwyczajnie nie kwalifikuje się do przyjęcia w szeregi armii z powodu otyłości, narkomanii, fizycznych i psychicznych problemów zdrowotnych, złego zachowania. Wnioskując, że jest to problem w skali kraju, zastosowano bodziec finansowy w postaci nagrody 50 000 USD dla rekrutów gotowych popracować nad kondycją i wstąpić w szeregi wojskowe na okres 6 lat.

 33. Andrzej mówi

  Uzyskali niepodległość 30 lat temu, co z tą niepodległością zrobili? Ano roztrwonili. W kraju panował bezład i anarchia, pijaństwo, złodziejstwo i narkomania. Magazyny z bronią i amunicją otrzymaną w spadku po sowieckiej nieboszczce topniały w oczach, broń sprzedawano do Afryki i na Bliski Wschód. Żal wam dziś Ukraińców? Oni nie mieli sumienia sprzedając broń do afrykańskim watażkom, którzy wykorzystywali ją do plemiennych rzezi. Dziś skamlą o broń i amunicję. Pieniądze za ich własną przytuliły tzw. ukraińskie elity. Mnie też ich nie żal. Gdybym mógł, to przypomniałbym Dudzie, że rozdaje Ukraińcom pieniądze polskich podatników bez ich pozwolenia i najprawdopodobniej zostanie za to osądzony. Sojusznikiem polskiego rządu przeciw obywatelom polskim są siły NATO z uprawnieniami policyjnymi…Prawo jujni (której POPiS jest najzagorzalszym wyznawcą) nie przewiduje na terenie strefy Schengen możliwości posiadania nie rejestrowanej broni. W razie W posiadacze broni są rozbrajani według listy. Ale Ukraińców z nowo kupioną lub otrzymaną za darmo bronią, wpuszczą. Nawet nie będą ich sprawdzać, przy przekraczaniu granicy, co przewożą. A potem ci sami Ukraińcy wykorzystując totalne rozbrojenie Polaków, będą napadać Polskich sąsiadów.

 34. Wiesław mówi

  Właśnie ukazał się artykuł Patricka J. Buchanana (konserwatysta republikanin jak najbardziej, był dyrektorem ds. mediów w administracji R. Reagana) „Did We Provoke Putin’s War in Ukraine?” w którym Pat wini USA i NATO za de facto skrytą i niesprowokowaną wojnę z Rosją od upadku Muru Berlińskiego. propaganda USA zmienia front, to i Wojtuś przechodzi na „nową mądrość etapu”:
  https://buchanan.org/blog/did-we-provoke-putins-war-in-ukraine-159120 W USA jest już dopuszczalne krytykowanie błędnej antyrosyjskiej polityki i rozszerzania NATO na Wschód, co jak przewidział G. Kennan „jest epokowym błędem, który pchnie Rosję w stronę Chin i zniszczy USA” .

 35. Wiesław mówi

  Na polecenie służb PiS i Ukrów operator  neon24 za pisanie prawdy zablokował, wyłączył. Rozmawiałem przed chwilą z Ruszkiewiczem i dr Oparą w tej sprawie i powyższą odpowiedź . Także na dorzeczy komentarze zablokowane. Powoli wszędzie wyłączą. Odpowiedź… Szanowni Państwo

  Żyjemy w czasach, gdzie informacja (prawdziwa czy nie) ma swoją cenę. Za ich głoszenie czasem (a nawet i częściej) można przypłacić srogą cenę. Tak też się dzieje w tym momencie, ponieważ minuta po minucie coraz mniej osób ma dostęp do portalu NEon24.pl

  Od kilku godzin dostajemy sygnały o problemach związanych z wejściem na portal. Wstępne rozeznanie wykazało, że problemy sprawia operator adresu NEon24.pl, u którego trzymana była domena niemal od początku istnienia kontynuacji „Nowego Ekranu”. Próbujemy ustalić powody takiego działania.

  Jednak nie wszystko stracone. Do czasu wyjaśnienia sprawy portal będzie dostępny pod adresem NowyEkran24.com.

  Prace nad ponownym otwarciem strony pod adresem NowyEkran24.com. trwają więc prosimy o cierpliwość.

  Dariusz Lipski
  Prezes Fundacji Nowy Ekran

  Portal NEon24.pl

 36. Piotr mówi

  Ja jestem mimo wszystko ostrożny z tą miłością do Ukraińców. Przyjedzie ich kilka mln jak wilki w owczej skórze. Nie dość że Polacy są mocno podzieleni od lat politycznie to teraz bedziemy mieć najazd Ukrów.. Mam nadzieję, że większość pojedzie do Niemiec i Holandii tam brakuje Polaków w nowoczesnych obozach pracy za 5 euro na godz.

 37. Piotr mówi

  zaznaczam, że nie pochwalam zbrodniczej napaści na Ukrainę

 38. Piotr mówi

  Moim skromnym zdaniem zachód poczeka aż kacapy się bardziej wykrwawią i zrobią kontr uderzenie najlepiej na Moskwe i podzielić ten moloch wszystkim po równo

 39. Abece mówi

  Ta 'wojna’ to jest ciąg dalszy ściemy, zaraz po świrusie. Chodzi o to, żeby wystraszyć mieszkańców i pozbyć się ich. Na ich miejsce mają przyjść ci, którzy zbudują nowy I-z_r-a_e-l. Ziemie wschodnie przyłączą (Po-li-n) a zachodnie zniszczą rękami przybyszy. Taki jest plan.

 40. z-k mówi

  Złowrogi Putin jeśli zajmie cały rezunoland może nawet storpedować obchody Roku Stepana Bandery. Mam nadzieję, że zarządzający „warszawką” okażą serce i zrozumienie i przekażą na własność banderowcom cały Zakierzonnyj Kraj.

 41. Janko mówi

  Ukraina nie jest normalnym demokratycznym krajem jak my. To rosja jest zaborcą!

 42. janusz mówi

  dobry banderowiec to martwy banderowiec

 43. Leszek SG mówi

  Dzięki. Czasem tam bywam, jako Wican

 44. Leszek SG mówi

  Pelno banderowców wszędzie. Z Rosją już się nawalczyliśmy i obecnie nie mamy żadnych sprzecznych interesów

 45. Marek mówi

  Skończcie już mówić/pisać Ukraina, Polska. Interesy i napięcia społeczne są konstruowane i wywoływane przez Żydów. To nie są Polacy i Ukraińcy, bo oni dbaliby o dobro swojego kraju. Dla Żyda, jego kraj to on sam. Bo jest reprezentantem „narodu wybranego”. Kraj w którym żyje to tylko pretekst. To Żydzi są największymi światowymi nacjonalistami. Dlatego tylko oni mogą legalnie mówić kto jest nacjonalistą, a kto nie. Zawłaszczyli reglamentacje tego pojęcia. Teraz do rzeczy. Najbardziej widocznym, a jednocześnie mało dostrzeganym działaniem Żydów w Polsce jest sfera kultury i sztuki. Tam, niczym szarańcza od ponad 40 lat niszczą i usuwają wszelką aktywność, która nie jest spójna z tzw. globalną żydowską lewicowością. Wielu wybitnych polskich artystów (nawet tych współczesnych i tych, którzy nie podejmowali tematów patriotycznych) zostało zmanipulowanych (często o tym nie wiedząc) przez żydowskich kuratorów, którzy najpierw zaszczepili im poczucie wstydu wobec ich dotychczasowej twórczości. Następnie ukierunkowali ich nowe działania po przez profity i udziały w prestiżowych wystawach. Kolejny krok, to marginalizacja i stopniowe odcinanie środków (stypendia, granty). Tacy artyści po paru latach zostają z niczym. Telefony przestają dzwonić. W ich miejsce pojawia się żydowski zamiennik. Obserwowałem te procesy przez lata. Żadna tożsamość narodowa nie może istnieć bez kultury, symboli i przekazywanych opowieści o wcześniejszych pokoleniach. Tak robią właśnie Żydzi. Polacy, niestety z przykrością to stwierdzam zupełnie o tym zapomnieli. Teraz Żydzi w Polsce, użyją dodatkowo do tej wojny kulturowej artystów z Ukrainy. Obawiam się że to przysłowiowy „gwóźdź do trumny”.

 46. Danuta mówi

  do: Franek Mówi
  Pani Kasia Sokołowska nie uległa płytkiej emocji, a analizuje obecną sytuację.

 47. mario mówi

  Jakiś „Franek mówi” chyba jest banderowcem!!!!Od 2014 roku banderowcy i naziole z upainy mordowali ludność rosyjsko-języczną a zachód tych zbrodniarzy szykował do ataku na Rosję!!!Jak Franek jest za upaincami niech wali w okopy i walczy!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.