Czy prezydent Duda ma kłopoty z pamięcią? Miał grypę czy kowid? Miał objawy czy nie miał objawów? [WIDEO]

prezydent Andrzej Duda/ fot. screen
16

W niedzielę (16.01.2022) prezydent Andrzej Duda udał się do Zakopanego, gdzie wziął udział w VIII edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim 12H Slalom Maraton. Jest to cykliczne wydarzenie organizowane od 2015 roku. Celem jest wsparcie działań Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, która włącza do rywalizacji sportowej osoby z niepełnosprawnościami. Dzień przed zawodami prezydent zakończył izolację spowodowaną pozytywnym wynikiem testu na Covid-19.

ZOBACZ: Cyrk! Trzykrotnie zaszczepiony prezydent Duda ma pozytywny wynik testu na koronawirusa

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przed rozpoczęciem zawodów prezydent wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązał do swojego ponownego zakażenia koronawirusem: Jeżeli ktoś wątpi w skuteczność szczepień, to mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że teraz, po trzech dawkach szczepienia, znacznie lżej zniosłem tę chorobę niż w październiku 2020 roku, kiedy byłem chory po raz pierwszy. Wtedy czułem, że jestem chory, miałem grypę. Teraz zupełnie praktycznie nie poczułem tego, że jestem chory.

A oto, co prezydent Duda mówił w 2020 roku, gdy „był chory po raz pierwszy”: W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych jak zanik smaku, zanik węchu. Niczego takiego nie miałem i nie mam, ale niestety wynik testu jest absolutnie jednoznaczny. Czuje się dobrze w tej chwili (…) Jak Państwo widzicie jestem w pełni sił.

Prezydent otrzymał pozytywny wyniku testu 23 października. Współpracownicy głowy państwa wyjaśniali w mediach, że prezydent nie miał żadnych objawów koronawirusa, a badanie, któremu się poddał, było rutynowe. Prezydent Duda zakończył izolację 4 listopada, a 23 listopada oddał osocze i zachęcał do tego innych ozdrowieńców.

Reasumując: W październiku 2020 roku prezydent Duda miał kowid bezobjawowy. Był wtedy nieszczepiony. Jako ozdrowieniec PAD przyjął trzy dawki szczepionki. Następnie po raz kolejny uzyskał pozytywny wynik testu i po raz kolejny przeszedł infekcję bezobjawowo. Po czym opowiedział, jak to trzy szczepienia sprawiły, że nie czuł, że jest chory, a przed szczepieniami czuł, że jest chory, chociaż gdy był chory po raz pierwszy zapewniał, że nie czuje, że jest chory.

Pozostaje zadać kilka pytań: Czy w październiku 2020 prezydent miał kowid, czy grypę? Jeżeli miał wtedy objawy, to dlaczego mówił, że nie miał? Jeżeli nie miał objawów, to dlaczego dziś mówi, że miał? A może zapomniał, że nie miał objawów i teraz twierdzi, że wtedy miał, a po szczepionce nie miał? Czy prezydent Duda ma kłopoty z pamięcią?!

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Cyrk! Wczoraj test pozytywny, dziś negatywny. Wąsek dopuszczony do udziału w zawodach w Zakopanem

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jędrek mówi

  Ale szybko wrócił do formy po tym „zachorowaniu”, że już śmiga na nartach.

 2. Mirka mówi

  Podobno po covidzie można mieć kłopoty z pamięcią.Prezydent jest tego potwierdzeniem tak jak i tego, że szczypawki nie chronią przed zakażeniem oraz potwierdzeniem że osoby po syropie mogą być nosicielami i zakażać innych :))

 3. Buran mówi

  Kadencja niedługo się skończy, czyżby więc próbował swoich sił w show biznesie jako komik?

 4. Zbigniew mówi

  Nie wiem czemu przeczytałem Shalom Maraton. Skąd te skojarzenia?

 5. Repatriant mówi

  po covidzie amnezja a po 3xpreparacie idiotyzm i fluksja mózgu

 6. Republikanin mówi

  Nie wiadomo, czy on w ogóle pamięta, którego państwa jest prezydentem – Polski czy Polinu?

 7. krzysztof mówi

  małpa rządzi Polską, smutne

 8. Misiek13 mówi

  Czy ktos slucha jeszcze tego pajaca?

 9. Ewa-Maria mówi

  PAD to łgarz pierwszej kategorii. Kręci na potęgę i nie wie co mówi. A że w 'przyrodzie’ nic nie ginie więc sam nie wie co mówi i co powiedział. To nie jest przypadek odosobniony ponieważ minister pandemii oraz jego doradcy też gubili się w kłamstwach.

 10. mietek mówi

  To takie przedstawienie dla gawiedzi. Właśnie został przygotowany grunt do podpisania ustawy segregacyjnej.

 11. WWL20000 mówi

  Sterowany pajac z Unii Wolności.

 12. Czytelnik mówi

  Tak mówił w 2020 r. gdzieś na początku tego „przechodzenia choroby”. Wiemy co było dalej? Faktycznie całość przechodził bez problemów? No bo tak mówimy o tym, że nie miał żadnych objawów przez cały okres „przechodzenia choroby” tylko na podstawie filmiku z pierwszych dni. A co było w dalszych dniach?

 13. Irek mówi

  Ostatnio dziennikarz bardzo trafnie opisał tą osobę
  ,,D….’’

 14. Iwonka mówi

  Moze mu juz zaczyna prion choroba. Mowia ze szczepionka może to spowodować pare osób to dostali . Nie ma na to lekarstwa.

 15. Mazurowcy mówi

  Niech sie Pan Prezydent skupi i zacznie czytać portal experientia wroclaw, trzeba nadrrabiac zaległości po 2 latach pLandemii

 16. JPII mówi

  prezydent nie jest od zabaw na nartach, ale od pracy na rzecz kraju. Jesli jest taki zabawowy niech odda kurię.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.