Czy Polska zapłaci kolejne 6 mld zł za niepotrzebne szczepionki kowidowe? Premier Morawiecki zabiega o renegocjację kontraktu z Pfizerem

fot. pixabay
7

W poniedziałek (11.04.2022) „Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że premier Mateusz Morawiecki zabiega o renegocjację umowy z firmą Pfizer, na mocy której w tym roku Polska jest zobowiązana do odbioru kolejnych 67 milionów dawek szczepionki na Covid-19. Koszt tego zamówienia to 6 mld złotych.

Obecnie w polskich magazynach zalega 25 milionów dawek, a chętnych do szczepień jest coraz mniej. Dotychczas wykorzystano 54 miliony dawek, a więc mniej niż kolejna dostawa, do której zakupu zobowiązał się polski rząd.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak informuje DGP premier Morawiecki wystosował w tej sprawie list do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Proponuje w nim następujące rozwiązania: przesunięcie dostaw szczepionek lub rozłożenie ich na 10 lat, albo zamianę na inne produkty medyczne tej samej firmy. Morawiecki wskazuje, że w przypadku Polski renegocjacja kontraktu jest szczególnie uzasadniona ze względu na przyjęcie największej liczby uchodźców z Ukrainy. Na leczenie miliona Ukraińców Polska potrzebuje ok. 200 mln zł miesięcznie.

– W ubiegłym tygodniu odbyło się już w tej sprawie jedno spotkanie. Udział w nim wzięli m.in. przedstawiciele KE, firmy Pfizer oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. We wtorek ma się odbyć następne spotkanie – informuje DGP.

O tym, jakim skandalem i przekrętem są umowy na dostawę szczepionek, zawarte z firmą Pfizer, pisze Katarzyna Treter-Sierpińska w książce „Kowidowe getta”. Książka do nabycia w sklepie internetowym TUTAJ.

Źródło informacji: Dziennik Gazeta Prawna

Zobacz też:

UWAGA! Agencja doradcza Ministerstwa Zdrowia przyznaje, że testy kowidowe są niewiarygodne

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. krzysztof mówi

  to są śmiecie pisowskie, korporacyjny nierząd okrada nas totalnie!

 2. Rebih mówi

  Prawdopodobnie brakło pieniędzy. Może Amerykanie zażądali przedpłaty na Abramsy? Gdyby miał forsę, na pewno by ją wysłał współwyznawcom szatana.
  A jak nie ma, to musi udawać zatroskanego gospodarza i zabiegać.

 3. Ewa-Maria mówi

  Niech ten 'ukraiński ’ premier zapłaci ze swojej kieszeni.

 4. Ewa-Maria mówi

  Rebih: pieniądze maja i to dużo . Ostatnimi czasy staliśmy się bardzo bogatym państwem. Jeżeli zabraknie to dodrukują, już maszyny rozgrzane są do czerwoności, pracują pełną parą.

 5. JOZEF mówi

  Kur……….bandycki NIerzad polskojezycznych MORDERCOW!
  BEDZIECIE WISIEC–
  Polska dla Polakow- tak nam dopomoz BOG!

 6. cccpsucks mówi

  Rumunia, do której dotarło z Ukrainy ponad 700 tys. uciekinierów wojennych, jest dla nich krajem tranzytowym – poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Lucian Bode. Zgadnijcie dokąd odbędą się te tranzyty, durne polaczki…

 7. Rebih mówi

  @Ewa-Maria Dodrukować mogą złotówki, ale Pfizer na pewno nie będzie przyjmował złotówek w rozliczeniu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.