Czy można wybaczyć niewybaczalne? Wykład dr Lucyny Kulińskiej [WIDEO]

Dr Lucyna Kulińska
11

11.05.2023 odbyła się III Chełmska Debata Środowisk Wolnościowych, w której udział wzięli: prof. Mirosław Piotrowski, dr Lucyna Kulińska, Jacek Międlar, Jerzy Andrzejewski, Krzysztof Kołtun oraz Piotr Korczarowski. Tematem konferencji była wojna na Ukrainie oraz relacje polsko-ukraińskie.

Dr Lucyna Kulińska wygłosiła prelekcję „Czy można wybaczyć niewybaczalne?”, w której pochyliła się nad gloryfikacją banderowskich zbrodniarzy na Ukrainie oraz okrucieństwie zbrodni dokonywanych na Polakach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zachęcamy do wysłuchania interesującego wykładu.

Książka na https://sklep-wprawo.pl
Książka na https://sklep-wprawo.pl

Zobacz także:

„Ukraińcy, przeproście za zbrodnie tych, których gloryfikujecie”. Jacek Międlar na Chełmskiej Debacie Środowisk Wolnościowych [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Od takiego elementu, jak Ukraińcy, trzeba się odciąć / odseparować. To jest jedyne wyjście, żeby Polska i Polacy byli bezpieczni.

 2. Edyta mówi

  100 % racja. Mają swój kraj niech tam żyją .

 3. Hammurabi mówi

  Choć znam trochę faktów, przyznaję, że nie byłem w stanie jednym ciągiem wysłuchać słów Pani dr. Lucyny Kulińskiej.
  Ta wiedza uporządkowana, poukładana i uszczegółowiona powinna być dla każdego Polaka ważniejsza niż cokolwiek innego z Katechizmem włącznie!

 4. Piotrx mówi

  Warto polecić wydaną w 2009 r. książkę, która ilustruje przedwojenny terroryzm nacjonalistów ukraińskich na tle warunków rozwoju ukraińskiej mniejszości w Polsce w latach międzywojennych. „Działalność terrorystyczna i sabotażowa nacjonalistycznych organizacji ukraińskich w Polsce w latach 1922-1939” dr Lucyny Kulińskiej

 5. Piotrx mówi

  Zapomniałem dodać, że książka jest tyleż kopalnią wiedzy w tym zakresie, co efektem ciężkiej, mrówczej pięcioletniej pracy autorki, która dotarła do najrozmaitszych dokumentów oraz archiwów służb specjalnych, Korpusu Ochrony Pogranicza, policji, nielegalnej literatury ukraińskiej przemycanej do Polski itp.

 6. dsa mówi

  … z perspektywy chrześcijańskiej zawsze mamy problem ze złym i złem, które opętani przez niego czynią ludzie następnie…. mamy zakaz przeciwstawiania się złemu i walki z nim… słońce wschodzi i zachodzi także nad nimi, tymi którzy uczynili i nam zło i innym…
  … z drugiej strony, Nauczyciel wyklął tych, którzy byli wiarołomni (żydów) i do pewnego momentu posiadając moc unikania zła ich, przechodził obok nich nie ucierpiawszy…
  …konkludując – jako chrześcijanie nie zastanawiamy się zatem, komu i co mamy lub nie mamy wybaczać i też i nad tym, co jest lub nie jest „wybaczalne”, bo jak będzie potrzeba to i 77 razy mamy to uczynić… mamy natomiast stworzyć społeczeństwo, które będzie posiadało moc unikania zła i złego… skąd tę moc otrzymamy? z czołgów? z karabinów? jak do tej pory bynajmniej…
  ps. dla tych co myślą, że III RP to jakieś „niepodległe państwo”, czy coś w tym rodzaju należy wskazać, że jest to dokładnie taki sam patologiczny twór, jak i II RP, powołany przede wszystkim do dźgania rosji i jątrzenia… ot taka hiena, której inne hieny, ukrowskie (ten sam cel prawdziwych władców – mieć pod brzuchem rosji wrzoda, który będzie jątrzył) upuściły trochę krwi…

 7. ROMAN mówi

  to dlaczego Niemcom wybaczyliśmy? i praca w Niemczech nie hańbi…

 8. Hammurabi mówi

  @ROMAN
  Dlaczego? To proste!
  Przez dziesięciolecia tzw. „komuny” nie było wychowania młodzieży a jedynie hodowla – tak jak to ma miejsce i dziś w chwili „rewolucji” Gender – w „duchu i po linii”. To, w połączeniu z hekatombą polskich patriotów dało w efekcie twór niczym bezkształtna masa, na pozór jednolity a nawet w jakimś stopniu wykształcony jednak jak owoc porażony parchem który gnić zaczyna jeszcze na gałęzi.
  Zakłamanie historii, indoktrynacja, przekaz w mediach, szkołach, organizacjach a nawet w… Kościele nie mogło stworzyć dumnego społeczeństwa. Stworzyło karykaturę która jeszcze i dziś toleruje zdradę swoich posłów, europosłów nawołujących do karania ich ojczyzny, tendencyjne wyroki sędziów jawnie gnębiących resztki polskich patriotów, premierów jawnie szkodzące racji stanu Rzeczpospolitej, premierów i partyjnych kacyków publicznie wołających : „Ich bin ein Danziger”, publiczne występy chronionych bezprawiem i sowicie opłacanych szmat których zadaniem nawet dziś jest zakłamywanie historii, jej przeinaczanie a nawet tworzenie na użytek obcego elementu.
  Nie powinno więc dziwić, że tacy „Polacy” kiedy Niemiec napluje im w twarz, otrą gębę rękawem i pokornie spytają gdzie go pocałować!
  Pewnie stwierdzisz, że przesadzam, co? Może i tak, choć prawdę mówiąc znam z autopsji to, co dzisiejsze bandy gówniarzy biegających z reklamówkami przy granicy, robiących przedstawienia w sejmie, znają na tyle na ile byli w stanie się dowiedzieć w karykaturze szkoły czy w domu a starsi gardłujący przeciwko Polsce w Europejskich strukturach władzy odebrali jako naukę na spotkaniach „aktywu” miernego, biernego, durnego ale wiernego.

 9. KonraD mówi

  Dość tego.
  We remember!
  We will not forget!
  We don’t forgive!

 10. Rubieżnik mówi

  Proszę zapamiętać; tylko żydzi byli mordowani! Dlatego dzicy z USA dadzą wiele dolarów, aby ci jedyni mordowani zgarniali ogromną kasę od takich, jak my.

 11. Demokryta mówi

  Starsi pamiętają, jak za komuny faszerowaliśmy Związek Radziecki naszymi dobrami. Dzień i noc jechały pociągi objuczone darmowymi towarami na tereny obecnej Ukrainy. Oni są spadkobiercami naszej pracy! To, że pozwolili oligarchom się okraść, to ich problem i ich psychiatrów. Musimy przedstawić im listę kwot do oddania. Oni również muszą zapłacić za zrabowane mienie w okresie rzezi! Ludzie, bądźcie aktywni!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.