Czy możliwe są kolejne wcielenia? Reinkarnacja a Biblia – Jacek Międlar w Studio VTV1

Debata pt. "Reinkarnacja a Biblia" w Studiu VTV1
10

Czy możliwe są kolejne wcielenia? Skąd się wziął pogląd o preegzystencji? Czy możliwe jest pogodzenie reinkarnacji z nauką Pisma Świętego? A może preegzystencja wynika z Dobrej Nowiny?

Na te i wiele innych pytań odpowie Jacek Międlar, udzielając wywiadu telewizji VTV.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obejrzyj także:

II Wojna Światowa według Żydów. „Niemców do wojny nie mieszaj!” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarosław mówi

  Jacku. Trzeba na pewno ewangelizować to środowisko. Nie ma co ukrywać ale tematy które są podejmowane na tym kanale, ale i podobnych, mają wspólny mianownik : anty-chrześcijaństwo. Niestety wiele osób uważa dziś że można każdą sferę dotknąć bez konsekwencji duchowych. Zabawa tematami z gatunku gnozy, new age, astralu, metod alternatywnych to szeroka droga do zguby o której mówi Jezus.
  Ze swojej strony wspieram modlitwą 🙂 Niech pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Dziewica.

  1. Rafix mówi

   Tak jest. Jacek jedyny ma odwagę iść do stada wilków i głosić Prawde. Brawi brawo brawo

 2. Sowa mówi

  Nie ma zadnej reainkarnacji tak jak nie ma chrześcijaństwa. Jedyną teorią teologiczną godną umysłu inteligentnego człowieka jest PANTEIZM.

 3. W K mówi

  Wszystko dobrze, lecz ogólnie brakuje mi w tej telewizji wątku o tym, że Ziemia jest płaska. Mam nadzieję, że w miarę szybko nadrobicie to intelektualne uchybienie. Boże, proszę, błogosław Polsce i Polakom.

 4. lol mówi

  Jacku! Tak „naładowałeś” się tak (tuż przed wywiadem) informacjami, że nie wypracowałeś sobie dystansu do problemu! Szkoda, że te 3. założenia nie był np. napisane/wydrukowane, by je można było sobie spokojnie przeczytać/’obejrzeć’. Brakowało mi stanowiska, któe by nie przesądzało, nie rozstrzygało, a stawiało pytania, by uzyskać przedstawienie argumentów obu stron, by nie dogmatyka ograniczałą rozważania, ale analiza zgromadzonej wiedzy pozwalała na diagnozowanie co wiemy [na pewno – przy aktualnym stanie wiedzy], a co wymaga dalszych badań. Np. znam kilkanaście przypadków dzieci, które do 3 roku życia [ta cezura jest ważna] mówiły o przedmiotach, rzeczach, miejscach, ludziach, sytuacjach, do których nigdy nie miały dostępu; niektórzy rodzice po cichu pewne informacje sprawdzali i się zgadzały! Jak to wytłumaczyć?
  Tu dygresja: starożytni Egipcjanie [genialny lud, który wyszedł z sawann na nilową deltę i założył zaawansowaną cywilizację] rozróżniali triadę: Mer – ka – ba [ciało – umysł – duch/iskra (świetlista cząstka) Boża, która po śmierci opuszcza biopole [widoczne np. na fotografii Kirilianowskiej] i udaje się – pytanie: gdzie? Miło było Cię posłuchać! Pzdr.

  1. Jacek Międlar mówi

   Dziękuję.
   Będzie drugi odcinek. Pomyślę o takim plakacie przy drugim odcinku. To doskonały pomysł :))

 5. Grzegorz mówi

  Twoja nienawiść do Żydów jest większa niż miłość do Ojczyzny. Zawsze podobne postawy jak Twoja, bardziej szkodzą niż pomagają.

 6. Gutmen mówi

  Takie czasy.
  Gdyby powiedziala ze Chrześcijaństwo jest zagrozeniem dla Europy, sami by jej kupili dom w Londynie by miala blizej do kamer i gazet kazdego dnia.

 7. Lucyna mówi

  ten kto mysli, wierzy w Jezusa Chrystusa !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.