Czy Jarosław Kaczyński zrobi wreszcie audyt (czystkę) wewnątrz PiS-u?

fot. youtube
13

Cieszę się, że nagłaśniana przeze mnie po tylekroć potrzeba czystki (audytu) wewnątrz PiS-u podjęta została wreszcie piórem znakomitego nonkonformistycznego publicysty prawicowego Witolda Gadowskiego, i to na łamach bardzo lizusowatego wobec luminarzy PiS-u tygodnika „Gazety Polskiej”. Rzecz to bardzo nieoczekiwana. Jak taki „heretycki” tekst mógł przejść przez sito arcycenzora „Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza?

W artykule zatytułowanym „Półmetek rządzenia” („Gazeta Polska” z 12 lipca 2017 r.) Gadowski pisze m.in.: „Twarda ręka wymiaru sprawiedliwości musi dosięgnąć także środowiska lokalne, gdzie – niestety – działacze PiS szybko weszli w komitywę z aferzystami z PSL, postkomunistami i działaczami promowanymi przez PO. W tym wypadku kary powinny spadać solidarnie i na przedstawicieli PiS uwikłanych w lokalne gangi i na nietykalnych do tej pory samorządowych baronów. PiS musi bezwzględnie karać przede wszystkim własnych ludzi nie respektujących zasad, na których rozpoczęto proces odbudowy kraju. Karanie lokalnych przedstawicieli nowej władzy, którzy postanowili dorobić się na dobrej zmianie -powinno być bezwzględne i natychmiastowe. PiS musi być twardy przede wszystkim dla swoich. Tylko wtedy będzie miał poparcie, które pozwoli mu wygrać następne wybory (…) Dwa ostatnie lata tej kadencji powinny przebiegać pod znakiem eliminowania z kręgów władzy ludzi przypadkowych i interesownych oraz logicznego i twardego karania aferzystów”.

Święta prawda, pod którą można podpisać się oburącz! Wielka szkoda, że wyjątkowo odważne, demaskatorskie teksty typu artykułu Gadowskiego są tak rzadkie w patriotycznej prasie. Najwyższy czas „na półmetku rządzenia”, by bardzo uważnie przyjrzeć się terenowym kadrom PiS-u i wyciągnąć z tego nader ostre, konkretne wnioski.

W parze z oczyszczaniem własnych szeregów z ludzi pazernych i karierowiczów, różnych małych Hofmanów, powinno iść dużo szersze niż dotąd otwarcie na inne środowiska patriotyczne, dotąd pomijane lub lekceważone. Przytoczę tu dla przykładu nazwiska: Cezarego Mecha, b. twórcy programu gospodarczego PiS-u w 2005 r. i b. wiceministra finansów, najlepszego znawcy wojskowości na prawicy Romualda Szeremietiewa, dziwnie pomijanego za obecnych rządów, Jana Łopuszańskiego jednego z niewielu posłów z ZChN prawdziwie wiernego ideałom patriotycznym Janusza Dobrosza, b. wicemarszałka Sejmu, Witolda Tomczaka. b. europosła z LPR-u. Sugerowałbym też dużo szersze zbliżenie z politykami typu Grzegorza Brauna, kukizowcami , czy narodowcami.

Doprawdy nie rozumiem, dlaczego u władz PiS-u większe zaufanie od nich budzili byli członkowie antynarodowej Unii Wolności, tacy jak Andrzej Duda czy Piotr Gliński? W ogóle to przedziwne jest w PiS-ie, że w tej partii tak łatwo ufano ludziom o naturze zdradzieckiej typu B. Borusewicza czy A. Urbańskiego, i to , że nadzwyczaj silnie promowano skrajnych karierowiczów typu Michała Kamińskiego czy Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

SKLEP-WPRAWO.PL

A jak określić to, że w Telewizji Publicznej i w TV Republika starannie dba się o to, by nie było dosłownie żadnej wzmianki o znakomitym tygodniku prawicowym – „Warszawskiej Gazecie”, która przekroczyła już ponad 100 tysięcy nakładu? Czy wynika to głównie z zawiści o „Warszawską” zatrwożonych o swój monopol redaktorów ‘Gazety Polskiej”?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mścisław mówi

  Dokładnie. Dodam że nasza ukochana II RP w szczytowym momencie po śmierci marszałka to 3/4 ministrów to ci źli o których więcej Grzegorz Braun.

 2. Waldemar mówi

  Po wakacjach czas zrobić wietrzenie rządu Beaty Szydło. Trzeba iść drogą Węgier.
  Minister Waszczykowski, Giliński do wymiany.

 3. Tomasz mówi

  No to wszystko jasne po co taka reforma sądów na szybkiego, jak wyjdą sprawy z samorządów przed wyborami , to za dupę będzie brane tylko bydło z PSL i po , a panowie zamieszani z PiS będą czyści jak łza

 4. jacek mówi

  Zgadzam się z panem profesorem.Szkoda nie go nie słychać w Radiu Maryja.Uważam,że Gazeta Polska jest równie szkodliwa jak Wyborcza i udaje patriotyzm,co jest groźne.

 5. Tom mówi

  Maliniak jak mogl tak zawetowac aby bylo jak dawniel,tego typa tez nalezalo by wywalic na zbity pysk,falszywy.wredny itd,Polakow okraka dajac na ukrainu pieniadze.leci na ukrainu jak turon.Kim ten typ jest?Tak musimy eliminowac tych zdrajcow itd

 6. MB mówi

  Jestem pełen obaw o przyszłość Polski, gdyż Kaczyński wydaje się nie mieć, za przeproszeniem, tzw. jajec.
  To się zemści podwójnie. Każdy zwykły Polak na jego miejscu zrobiłby już dawno z mordercami jego brata, zdrajcami, złodziejami, oszustami, aferzystami, porządek. A co mamy? Oni wszyscy nie dość, że chodzą po wolności, to jeszcze wygrażają i jawnie zdradzają Polskę i przygotowują krwawy przewrót.
  Kaczyński jest chyba faktycznie jakiś chory psychicznie.

 7. Gracjan mówi

  Ufając ludziom dawnej Unii Wolności,nie dokonamy prawdziwej naprawy Rzeczypospolitej.Panie Jarosławie niech Pan nie popełnia dawnych błędów.Pan Prezydent Duda jest tego dowodem.

 8. Ignacy Chrobroszynski mówi

  Pieknie powiedziane i prawdziwie….
  Masa śpi…!!!
  „Masa śpi, bo przestała być narodem i zapomniała o swoich bohaterach. Nie łudźmy się pozorną bezczynnością: nowi przewodnicy, a w chwili próby nawet wojownicy, muszą wziąć na własne barki ciężar odpowiedzialności. Wyrastając z polskiej krwi i ziemi, nigdy nie poprzemy tzw. demokratycznej większości sprzeniewierzającej się dobru narodowemu. Władza winna zamiany narodu w stado, zaprzedana wrogom tradycji, nie jest warta nawet nienawiści, ale wyłącznie pogardy. (…) My nie uprawiamy demokratycznej polityki, ale jesteśmy przeznaczeni do misji odrodzenia Narodu. (…) Nasz Ruch jest Zakonem, w godzinie walki i poświęcenia nie możemy tłumaczyć się oklepanym frazesem: „Rezygnuję, bo mam rodzinę”. Wiedziałeś o tym od początku i nikt cię nie zmuszał do bycia nacjonalistą.” Śp. Robert Larkowski

 9. Gustavo Von Golemuss mówi

  Wy glupie Polaczki sami kurew Dude na swojego prezydenta wybraliscie a to jest wnuk…Mychajło Dudy (banderowca z sotni Burłaka )… !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.