Czy będzie limit liczby oddechów na obywatela?

Fot. eMisjaTv
14

Wiecznie żywym tematem debaty publicznej są zmiany klimatu i związana z tym konieczność „walki o Ziemię”. Gdy mediom nudzą się już wszelkie pożogi, kataklizmy i wojny, zawsze sięgają po temat zaostrzania walki z ociepleniem naszego globu. Choć najradykalniejsze rozwiązania póki co znajdują się jedynie na tonach kart dokumentów przyjmowanych przez różnorakie organizacje na szczebla międzynarodowego, co jakiś czas ktoś je otwiera i przedstawia zupełnie na poważnie. Przykładem jest tu raport grupy „C40 Cities”, któremu ostentacyjnego poparcia udzielił prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Najbardziej „umiarkowane” rozwiązania tej międzynarodowej grupy zrzeszającej samorządy niektórych miast europejskich, zakładają m.in. roczne limity: spożycia mięsa do 16 kg na osobę, nabiału: 90 kg, ubrań: 8 szt, lotów samolotem – raz na dwa lata. A także redukcję liczby samochodów i minimalny czas użytkowania elektroniki.

Wszystko to wydaje się niegroźną utopią, jednak te plany mają poparcie wielu wpływowych polityków, a także ludzi „zza kulis” takich jak Soros czy Klaus Schwab. A finalnie znajdują już one odzwierciedlenie chociażby w aktach prawnych Unii Europejskiej, która postępuje w awangardzie klimatyzmu. Oprócz polityków, są także „prorocy” globalnego ocieplenia, którzy programują opinię publiczną w duchu nadciągającej katastrofy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W końcu antropogeniczność globalnego ocieplenia nigdy nie została finalnie dowiedziona. Globalne uwarunkowania klimatyczne to kwestia niezwykle skomplikowana – i dlaczego ekspertami od tego są „ludzie znikąd” jak Greta Thunberg czy Jakub Wiech? Czy jesteśmy świadkami realizacji kolejnego „Wielkiego Planu” – który doprowadzi nas do utworzenia zielonego komunizmu na całym „Zachodzie”? O tym w kolejnym programie z cyklu „Dokąd Zmierzamy?” Kamil Klimczak będzie rozmawiał z redaktorem Łukaszem Warzechą.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Wszystko zależy od nas obywateli i czy na to im pozwolimy.

 2. Lewita mówi

  Ja tego nie rozumiem dlaczego Polska nie potrafi zbudować opozycji przeciwko takim planom jak zakaz rejestracji samochodów spalinowych? Pod względem zamożności jesteśmy dopiero na 28 miejscu! Jeszcze gorzej jest na Węgrzech i w Rumunii czy Bułgarii. Z takimi krajami trzeba budować opozycję przeciwko regulacjom, które nam się nie podobają. Inna sprawa, że firmy lobbują i kupują posłów w Brukseli i do tego obowiązuje pewnie partyjny reżim przy głosowaniu. Polityka klimatyczna martwi mnie mniej niż wygrane wybory przez PiS i pozostawienie Ziobry na stanowisku… „Tam, gdzie niesprawiedliwość jest prawem, opór staje się obowiązkiem”. Łukasz Warzecha tak samo zresztą jak Bronisław Wildtstein to stare zgredy, nie rozumią kompletnie młodych działaczy klimatycznych twierdząc, że to są jednostki z problemami psychicznymi. Ja myślę, że są to bardzo wrażliwi ludzie pochodzący przeważnie z zamożnych społeczeństw Europy Zachodniej, z dobrych, często bogatych domów, inteligencja. A tacy co lubią tylko pieniądze i są za a nawet przeciw zawsze się znajdą w każdym środowisku. Jak pan Warzecha taki mądry i nazywa ruchy klimatyczne sekciarstwem to niech mi łaskawie powie, czy KK to czasem nie jest sekta zrzeszająca polityków PiS, którzy narzucili wszystkim kobietom w Polsce zakaz aborcji? Katotaliban? Pan Łukasz ma rację gdy mówi, że nasz premier Mateusz Morawiecki chce zawsze pływać z głównym nurtem. PiS-owski (aktualnie) aparatczyk. Ale myli się co do Justina Trudeau, to jest inna liga niż Pinokio. Kanadyjczycy są bardzo dumni ze swojej przyrody, uważają ją za najpiękniejszą na świecie. Także Indianie żyli zawsze blisko przyrody. Tam temat ochrony przyrody jest tak naturalny i ważny jednocześnie jak coroczny polski Marsz Niepodległości. 🙂 Kwestia klimatu i ochrony przyrody akurat w Kanadzie to nie jest kwestia mody czy sposobu na popularność ale racja stanu.
  Nie zgadzam się z redaktorem prowadzącym, że pan Rafał Trzaskowski jest niepoważną osobą. Słyszałem jak udzielał wywiadu w CNN po angielsku. Show, świetny poziom. Podobno tak samo mówi po francusku. Myślę, że to jest umiejętność kluczowa w reprezentowaniu Polski na arenie międzynarodowej… No i jeszcze do jednego bym sie przyczepił. Kamil Klimczak mówi, że „ludziom wydaje się, że mogą wpływać na klimat, a prawda jest taka, że mogą uciekać przed burzą”. To niech mi powie co stało się ostatnio z rybami w Odrze? Strzała! 🙂

 3. Buran mówi

  Ale póki co, ludzkość stoi pokornie przy korycie i czeka potulnie na następną wiązkę siana którą wrzucą do żłobu.
  Proces gotowania żaby trwa, a nawet jakby przyspieszył.

 4. Rebih mówi

  W Egipcie jednak władza Żydów skończyła sie powstaniem Egipcjan i wysłąniem Żydów do kopania rowów.
  Zacznijmy wreszcie uczyć sie z Pisma Świętego.

 5. Shadow mówi

  @ Lewita—-cytat z wpisu-„Nie zgadzam się z redaktorem prowadzącym, że pan Rafał Trzaskowski jest niepoważną osobą. Słyszałem jak udzielał wywiadu w CNN po angielsku. Show, świetny poziom. Podobno tak samo mówi po francusku. Myślę, że to jest umiejętność kluczowa w reprezentowaniu Polski na arenie międzynarodowej .——A czy przypadkiem „umiejętnością kluczową” w reprezentowaniu kraju, nie powinien być patriotyzm, moralność, a na końcu znajomość języków obcych. Wszak we wszystkich kontaktach międzynarodowych i na wszystkich poziomach, są tłumacze.– Czy poglądy lewackie nie dyskredytują tego typa z działalności politycznej. Przecież w większości przypadków, są sprzeczne z dobrze pojętą moralnością. A pochodzenie od ojca czynnego działacza PZPR, a matki tajnej współpracownicy bezpieki komunistycznej, też nie ma znaczenia? No, to nie ma znaczenia dla tzw. siusiumajtków nie znających naszej historii, albo dyletantów. A co do działalności” młodych, wykształconych z dużych miast” TZW. EKOLOGÓW, Są wszędzie tam gdzie w tle są ogromne pieniądze, a ich działania w większości przypadków są wręcz irracjonalne.– Wiesz, że Grecia Thunberg nie potrafi sklecić kilku zdań z sensem, każdą wypowiedź ma przygotowaną przez speców od manipulacji, bowiem jest to osoba obarczona chorobami z pogranicza autyzmu. Jej lewaccy rodzice postanowili na niej zarabiać. — Dwutlenek węgla natomiast jest niezbędny żyjącym roślinom i o ile nie wytniemy i nie wygolimy wszystkiego w pień,nigdy nie będzie go za dużo. Mam jeszcze wiele faktów w zanadrzu, ale szkoda mi reki i czasu dla ignorantów.

 6. zagłoba sum mówi

  Czego ktoś nie rozumie? Przeciez pisowska zydobolszewia ma zadanie ZNISZCZYĆ POLSKĘ!

 7. Lewita mówi

  Shadow: Nie, dlaczego? Czasu nigdy nie szkoda, aby nawracać niewiernych. Przemyślę to, a jakże. Jeszcze jak! 🙂 Myślisz, że lewaki nie mają kręgosłupów moralnych? A resortowe dzieci przyzwoitości i świadomości krzywd jakie często wyrządzili ich rodzice za komuny? Czyli oni, według ciebie nie mogą być patriotami? Bialo-czerwona Polska to jest utopia, Rzeczywistość nie jest albo biała albo czerwona. Może dlatego flagi państw mają przeważnie trzy kolory. Zobacz co się stało na Ukrainie. Gdy oficjalna polityka państwa stała się nacjonalistycznym banderyzmem, to jak to się skończyło? Wojną. Lewicowe idee mają to do siebie, że próbują wszystkich pogodzić wokół nie idei, ale gospodarki wolnorynkowej. I jeszcze taka myśl. Pamiętasz jaki kiedyś Trybunał Konstytucyjny miał w Polsce autorytet? Instytucja Sądu Najwyższego była rzadko używana, bo to Trybunał był ostoją praworządnością. My prości ludzie z podkarpacia cieszyliśmy się jak w Dzienniku w niedzielę powiedzieli, że TRYBUNAŁ COŚ POSTANOWIŁ, WYJAŚNIŁ. Albo Episkopat Polski, jakim cieszył się autorytetem. Nawet postkomuniści go szanowali. A dziś? Zamiast rozwiązań systemowych, doskonalenia państwa, obniżania podatków, daje się Polakom jakieś trzynaste i czternaste zapomogi. Putin też rozmieścił w Moskwie mobilne systemy obrony przeciwrakietowej, żeby Rosjanie byli wdzięczni Putinowi za chleb, ziemniaki i cebulę. Nie o takiej Polsce marzyli nasi dziadowie gdy umierali w carskich i komunistycznych kazamatach. 🙂

 8. Lewita mówi

  Doo Marcina Kierwińskiego

  Mam dla pana taką radę. Niech pan zgasi drwiący uśmiech i przestanie komentować głupoty, które wypisują na Tweeterach i mówią w TVP posłowie Zjednoczonej Prawicy. Zniechęca pan potencjalnych wyborców, którzy mają dośc PiS-u, choć zainwestowali w nich kiedyś swój głos. To jestem ja na przykład. Pana drwiący uśmieszek i poniżanie oponentów to zniechęcający powrót do nielubianego rządu Ewy Kopacz. Chcecie wrócić i rozrabiać jak świnki Donalda Tuska w korycie? Albo się zmienicie, wydoroślejecie, albo przerżniecie wybory.

 9. George mówi

  Pragnę zwrócić uwagę, że ideę okna Overtona czyli socjotechniki umożliwiającej skuteczne manipulowanie nastrojami i poglądami społecznymi w celu osiągnięcia wcześniej nieosiągalnych celów politycznych sformułował lata temu genialny Stanisław Lem twierdząc, że nawet konklawe można doprowadzić do ludożerstwa byle postępować cierpliwie i metodycznie! Wypisz wymaluj koncepcja Overtona!

 10. Быдлошевский Л.З. mówi

  To Żyd musi być z ojca i matki żeby coś o konklawe powiedzieć ? Niesamowite zdurnienie, prawda ?

 11. Huckleberry mówi

  Lewita, nieodrodny syn socjalizmu utopijnego. Potwierdza tylko to, że wszyscy „myśliciele” lewicowi kompletnie nic nie ogarniają i ci ideowi i ci totalniaccy. Dużo słów ale całość pusta jak beczka po kapuście. PiS jest zły ale z zupełnie innych powodów a ich patriotyzm i katolicyzm jest farbowany. Pean na temat trzaskowskiego kompletnie zwala z nóg. To „złotousty” psychopata i kręt. Umiejętność wylewania z siebie płynnie dużej ilości słów w różnych językach nigdy nie korelowała z wysoką inteligencją. To są co najwyżej odpowiednie kwalifikacje dla wszelkiej maści cwaniaków udających to kim nie są. Liczy się treść i czemu to wszystko służy a lokalna opozycja pod wodzą trzaskowskiego poprowadzi Polskę w tym samym kierunku co kaczor i pinokio. Oni się nami bawią kłócąc się o pietruszkę a chodzi im tylko o to kto ma być przy korycie. Samo koryto ma pozostać takie jak było do tej pory.
  Dlaczego Polska nie może …., bo „elity” które zmieniają się na szczycie nie chcą. Celowo napisałem na szczycie a nie u władzy bo oni wszyscy tylko realizują czyjeś plany sprzedając nas za judaszowe srebrniki.

 12. Huckleberry mówi

  Lewita, nieodrodny syn socjalizmu utopijnego. Potwierdza tylko to, że wszyscy „myśliciele” lewicowi kompletnie nic nie ogarniają i ci ideowi i ci totalniaccy. Dużo słów ale całość pusta jak beczka po kapuście. PiS jest zły ale z zupełnie innych powodów a ich patriotyzm i katolicyzm jest farbowany. Pean na temat trzaskowskiego kompletnie zwala z nóg. To „złotousty” psychopata i kręt. Umiejętność wylewania z siebie płynnie dużej ilości słów w różnych językach nigdy nie korelowała z wysoką inteligencją. To są co najwyżej odpowiednie kwalifikacje dla wszelkiej maści cwaniaków udających to kim nie są. Liczy się treść i czemu to wszystko służy a lokalna opozycja pod wodzą trzaskowskiego poprowadzi Polskę w tym samym kierunku co kaczor i pinokio. Oni się nami bawią kłócąc się o pietruszkę a chodzi im tylko o to kto ma być przy korycie. Samo koryto ma pozostać takie jak było do tej pory.
  Dlaczego Polska nie może …., bo „elity” które zmieniają się na szczycie nie chcą. Celowo napisałem na szczycie a nie u władzy bo oni wszyscy tylko realizują czyjeś plany sprzedając nas za ju da sz owe srebrniki.

 13. Huckleberry mówi

  Właśnie z wielkim rozczarowaniem odbilem się od automatu cenzurującego komentarze umieszczane pod artykułami, który przy próbie publikacji „zaszczycił” mnie komunikatem odmownym o treści:

  Wykryto duplikat komentarza: wygląda na to, że już to powiedziano!

  Zatkało mnie i ręce mi opadły bo nie zauważyłem, żebym się zapętlił żyjąc w dniu świstaka co byłoby jedynym wytłumaczeniem na ponowne publikowanie tej samej treści.
  Czy wprawo.pl to jest jedna ze stron wolnościowych, czy jednak jest to kolejna atrapa wystrugana przez totalitarny system?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.