Czy banderowcy znów wygrali? Wywiad z dr Lucyną Kulińską [WIDEO]

Dr Lucyna Kulińska / Fot. eMisjaTv
11

Jak mawiał śp. Roman Dmowski, „są ludzie w Polsce, którzy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają własny kraj”. O kim mówił jeden z autorów odrodzenia Rzeczypospolitej doskonale widać teraz, gdy usilnie wciska się nam sojusz z państwem wykazującym całkowity brak szacunku do Polaków, gloryfikującym rzeźników naszego narodu, ostentacyjnie zakłamującym historię i szkalującym nas do dziś. A jedynym elementem leżącym u podstaw tego absurdalnego porozumienia jest rzekomy wspólny wróg, któremu – jak głosi oficjalna państwowa propaganda obu krajów – Ukraińcy stawiają czoła w naszym imieniu.

Z tego względu już w pierwszych dniach wojny służby w Polsce przystąpiły do pacyfikacji środowisk kresowych, czyli Polaków walczących o upamiętnienie swych rodzin, a naszych rodaków, bestialsko wybitych na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Dziś każdy, kto ośmieli się wspomnieć o tej przerażającej zbrodni poddawany jest szerokiemu ostracyzmowi społecznemu, którego jedną z płaszczyzn jest wmawianie prorosyjskiej działalności. Nikogo zdaje się nie obchodzić fakt, że ludobójstwo na Polakach miało miejsce w tym samym czasie co holocaust żydów. Jedna zbrodnia ma status unikatowej, ponadczasowej, szczególnej, wyjątkowej i choć sprawcy przeprosili za nią milion razy i wypłacono krocie zadośćuczynienia, to mamy o niej pamiętać do końca świata. Druga zaś ma znaczenie marginalne, kompletnie bagatelizowane przez władze Polski i Ukrainy, a zapomnieć o niej powinniśmy już dziś. Co gorsza, nasi wschodni sąsiedzi zbudowali cały kult wokół oprawców Polaków. Stawiają im pomniki, dedykują rocznice i wybielają ich zbrodnie. Ostatnio nawet ukraiński dyplomata stwierdził, że de facto sami sobie byliśmy winni, bo trzeba było lepiej traktować jego rodaków, a ponadto stawiając jakikolwiek opór sami przelaliśmy krew, co wypełnia znamiona symetrycznego konfliktu, o którym można już zapomnieć.

To szokujące podejście podtrzymują też władze Polski, które ograniczają wszelką działalność na rzecz krzewienia wiedzy o zbrodni na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, nie protestują przeciw przepisywaniu historii przez naszych sąsiadów, godzą się na upamiętnianie autorów ludobójstwa i piętnują wszelkie przejawy jej upamiętnienia. Rodzi się zatem pytania, czy chodzi tu jedynie o konflikt z Rosją, czy inne interesy, o których nie wiemy? A może to efekt jakiegoś szantażu, którego jedną z odsłoną może być tzw. Afera Podkarpacka? Ewentualnie ludzie, którzy mają nas reprezentować od zawsze byli elementem obcym, który oszukał Polaków, a teraz robi z nami co chce.

O tym już dziś w programie opowie znana badaczka relacji polsko-ukraińskich, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, emerytowany wykładowca śląskiej AGH, odznaczona Srebrnym Krzyżem za Zasługi, doktor Lucyna Kulińska.

Źródło: eMisjaTv

Zobacz także:

O antypolskiej propagandzie i niepamięci o ofiarach Rzezi Wołyńskiej. WYWIAD z dr Lucyną Kulińską [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Żydo- i banderopachoły starają się mocno by banderowcy wygrywali no to wygrywają

 2. Broniewski mówi

  Niefortunny czas żeby świętować rocznicę Wołynia, a już na pewno nie w Sejmie. Putin nazywa Ukraińców faszystami, banderowcami. Opłakując ofiary Wołynia właśnie teraz, pomagamy propagandzie Kremla. Przyjdzie jeszcze czas na ekshumacje. Dziś ważniejsze są ekshumacje w Buczy. Nie zazdroszczę im socjalu ani opieki zdrowotnej, bo ci ludzie są jeszcze biedniejsi od nas, stracili czasem wszystko, dosłownie. I nie czują się tu jak w domu, bo są na wygnaniu, na łasce także nieprzyjaznych dla nich osób jak Lucyna Kulińska. Muszą za wszystko być nam wdzięcznymi, dziękującymi, a często chcieliby nam, Lachom napluć na tą gościnność. Za jakie grzechy bomba spadła na ich domy, dlaczego Bóg o nich zapomniał, a kacapy bezkarnie zabijają dzieci? Kulińska martwi się, że osiedleńcy z Ukrainy będą rozbijać polskie wspólnoty wiejskie? Tak, wiem, słyszałem jak pewien ksiądz martwił się na kazaniu, że Ukrainki będą rozbijać polskie rodziny… Na wsi jest dużo pustych domów, starzy poumierali, a dzieci przeniosły się do miasta. Ukraińcy je zasiedlą, zadbają, nauczą się z nami żyć. A kiedyś niektórzy z nim wrócą odbudować swój kraj, życzę im tego z całego serca.

  Kiedy przyjdą podpalić dom,
  ten, w którym mieszkasz – Polskę,
  kiedy rzucą przed siebie grom
  kiedy runą żelaznym wojskiem
  i pod drzwiami staną, i nocą
  kolbami w drzwi załomocą –
  ty, ze snu podnosząc skroń,
  stań u drzwi.
  Bagnet na broń!
  Trzeba krwi!

 3. Shadow mówi

  Mnie najbardziej boli to otępienie i głupota polskiego społeczeństwa, a w drugiej kolejności sprzedajność powszechna tzw. „elyt” politycznych ze wszystkich szczebli władzy. Czuję, jakby te bękarty belzebuba otaczały przyzwoitych ludzi ze wszystkich stron. Nawet wiarę w Boga straciłam w ciągu kilku ostatnich lat. Jestem sparaliżowana tym powszechnym potężnym złem otaczającym nas zewsząd.

 4. Franek mówi

  To jest robota Morawieckiego i Kaczyńskiego. Nigdy dotąd nie było tylu urzędników! Według Morawieckiego najlepszym kierunkiem studiów jest prawo i samorządność, żeby było jak najwięcej urzędników. Oni oczywiście doją z naszych podatków. Morawiecki jest za głupi, żeby wesprzeć lekarzy, prawników, technika zawodowe. On chce tylko, żeby najlepiej w Polsce mieli urzędnicy państwowi i bankowi. To jest szczyt możliwości jego wyobraźni.

 5. Henryk mówi

  ty broniewski jesteś właścicielem firmy zwanej głupota. Ta firma to oczywiście twój probanderowski zawszony łeb.

 6. anonim mówi

  To najgorszcze nieszczęście dla Polski, kiedy kolejne hordy polskojęzycznej agentury niszczyły systematycznie Polskę. Zaczęło się od zdradzieckiego tzw. okrągłego stołu, potem kolejne rządy zdrajców i sprzedawczyków wysprzedawały majątek narodowy za bezcen.

 7. anonim mówi

  Ukraińcy zachowują się tak samo butnie jak żydzi. To horda swołoczy wytresowana w bizantyjskim duchu. Upokarzanie Polaków jest na rozkaz żydostwa.

 8. anonim mówi

  To dziecinne wybaczanie jest zasługą agentury watykańskiej w Polsce. To oni przez setki lat ogłupiali naród.

 9. z-k mówi

  Pan Broniewski wypisuje głupoty. Z każdym zdaniem coraz większe.

 10. Marcin Malik mówi

  Wszystko o czym mówi ta szanowna Pani udowadnia tylko słabość, znieczulicę i naiwność Polaków. Tak to już jest gdy przez wieki kościół wciska kit swoim owcom że: 'trzeba klękać, wybaczać wrogom, nadstawiać drugi policzek, modlić się za swoich wrogów’. Chrześcijaństwo to ideologia słabości.

  Z Ukraińcami ja nie mam doświadczenia, ale mam z Cyganami, o których napisałem świetny artykuł. Gdy w Polsce czysto ubrane Cyganki żebrały, starzy i młodzi Polacy wrzucali im do kubków pieniądze. Gdy powiedziałem Polakom że Cyganie to oszuści i złodzieje, i żeby im nie dawać, to Polacy wybrali mnie na wroga i dali Cyganom jeszcze więcej, a Cyganie po prostu śmiali się w twarz.

  Morał: możecie walczyć z komunistami, z Żydami, z Ukraińcami, z Niemcami i z kim tylko chcecie – ale z głupotą Polaków nigdy nie wygracie. Pomóc można temu narodowi, który pragnie być wolny, jak Palestyńczycy. Oni chcą być wolni bo wiedzą że są okupowani. Polacy chcą tylko 500zł i wódkę.

 11. Henryk mówi

  Ktoś mądry powiedział,że w polityce na głupocie Polaków nikt i nigdy się nie zawiódł.I tak trzymać polactwo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.