CYRK! Kliczko dziękuje Niemcom za wsparcie dla Ukrainy: „Nasze państwa są zjednoczone jak nigdy wcześniej” [WIDEO]

Władimir Kliczko/fot. screen
13

Niemieckie wsparcie dla Ukrainy zaatakowanej przez Rosję stało się przedmiotem żartów i kpin. Najpierw Niemcy zaoferowali 5 tysięcy hełmów i szpital polowy, a odmawiając przekazania broni stwierdzili, że nie wysyłają jej na tereny objęte działaniami zbrojnymi. Wobec powszechnej krytyki zmienili stanowisko i zapowiedzieli dostawy broni na Ukrainę, ale nie zmienili zdania w kwestii embarga na rosyjskie paliwa, któremu stanowczo się sprzeciwiają. Niemcy kupowali, kupują i będą kupować paliwa z Rosji. Wojna wojną, ale niemiecka gospodarka nie może ucierpieć. Niemcy stanowczo przeciwstawili się też jakimkolwiek pomysłom skutkującym zaangażowaniem wojsk NATO na terenie Ukrainy.

Co na to Ukraińcy? Wołodymyr Kliczko, brat mera Kijowa, udał się z wizytą do Berlina, gdzie 2 kwietnia 2022 roku wygłosił przed Bundestagiem wiernopoddańczy hołd dla Niemców jako „bratniego narodu”. Nagranie zamieścił na Twitterze.

– Słowa waszego hymnu – jedność, prawo i wolność – nie są puste. Niemcy i Ukraina są zjednoczone jak nigdy wcześniej, ponieważ razem bronią prawa międzynarodowego i podstawowej wartości, jaką jest wolność. Hymn ten mówi również o braterstwie sercem i czynem: faktem jest, że nasze dwa narody są teraz bratnimi narodami – powiedział Kliczko. Zapewnił też, że nigdy nie zapomni niemieckiego wsparcia i zaangażowania rządu Niemiec na rzecz Ukrainy.

Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Podczas gdy polski rząd zapowiada embargo na rosyjski węgiel narażając Polskę na kary za złamanie przepisów traktatowych UE, Niemcy stanowczo odmawiają nałożenia skutecznych sankcji na Rosję. A Kliczko dziękuje Niemcom jako „bratniemu narodowi”. Ale to jest cyrk!

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Zełenski agituje na rzecz OZE: „Ludzkość musi przestać korzystać z paliw kopalnych. Zielona technologia stała się rozsądną odpowiedzią”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Arkadiusz mówi

  Zelenski zapowiadający “zieloną transformację Ukrainy, Kliczko dziękujący Niemcom, Polska ustawiona z powrotem w szeregu gdzie jej miejsce… powinienem być zdziwiony… jednak mnie to nie dziwi.

 2. Rebih mówi

  Z jakiegoś powodu tępi neo-naziści ukraińscy wierzą, że wrócą czasy III Rzeszy, stąd bardzo dbają o stosunki z Niemcami, nie za bardzo rozumiejąc sytuację polityczną. A prawda jest taka, że Niemcy przemogli swoją głęboką odrazą do tych prymitywnych siepaczy, bo potrzebowali wykorzystać Ukraińców do swoich celów. Teraz dzieje się to samo, z tą różnicą, że odrazę przemóc muszą Żydzi.
  P.S. Ciekaw jestem jaki udział miały bojówki Kliczki, grasujące po Kijowie i łapiące cywilów w dostarczeniu ciał do Buczy.

 3. Piotrx mówi

  Nieodwzajemniona miłość do Niemiec ma u nich długie tradycje . 10 lipca 1941 Ukraiński Komitet Miasta Przemyśla w telgramie powitalnym do Hitlera przysięgał Niemcom wprost “wieczny zbrojny sojusz” :

  ” Do Fuhrera Niemieckiego Narodu i Wielkich Niemiec Adolfa Hitlera w Berlinie

  Ukraińscy mieszkańcy książęcego grodu Przemyśla przekazują wyrazy najgłębszego uznania Fuhrerowi niemieckiego narodu i zwycięskiej Armii największą wdzięczność za wyzwolenie z polskiego i moskiewsko-żydowskiego jarzma. Ukraiński naród zaciąga tym samym wieczne zobowiązania i wdzięczność dla narodowo-socjalistycznych Niemiec. Przed cieniami zakatowanych setek tysięcy najpiękniejszych synów narodu, przez Polaków i moskiewsko-bolszewickie hordy, …. , przysięgamy wieczny zbrojny sojusz przypieczętowany krwią niemieckiego żołnierza i ukraińskich powstańców i mężczyzn. Wierni tej przysiędze poświęcimy wszystkie nasze siły i poniesiemy wszystkie wymagane ofiary, aby przez odbudowę naszej ojczyzny stać się godnymi współbudowniczymi Wielkich Niemiec i stworzenia nowego porządku we Wschodniej Europie zgodnie z planami i ideami Fuhrera Niemieckiego Narodu.”

  w innym miejscu pisano także :

  “………Wszyscy my którzy męczyliśmy się w bolszewickim królestwie wszechwładnego kłamstwa i zbrodni, wyraźnie zauważyliśmy, że ten sztucznie zlepiony olbrzym rozsypie się od uderzenia zewnętrznej siły.

  I tą siłą okazały się nowe wielkie Niemcy, pod przewodem największego wodza w historii ludzkości – Adolfa Hitlera.

  Po uderzeniem wielkiego, bratniego niemieckiego narodu, padną odwieczni historyczni wrogowie Ukrainy – imperialistyczna Polska i Moskwa !

  Przed ukraińskim narodem odkrywa się wieczny szlak do wolności i twórczej pracy do pełnego wyzwolenia Ukrainy i stworzenia Niezależnego Soborowego Państwa Ukraińskiego w nowej Europie.

  Ten wielki historyczny moment , jakiego dotąd nie znała historia , zmusza wszystkich nas Ukraińców do najściślejszej konsolidacji, zjednoczenia naszych narodowych sił do pracy i ofiar dla budowy naszej świetlanej przyszłości.”

  Ukraiński Komitet Miasta Przemyśla

 4. Piotrx mówi

  Tak na marginesie, bracia Kliczko byli wspierani w początkach swojej kariery sportowej przez
  mafiosa Wiktora Rybałko pseud. „Rybka” który zorganizował im między innymi spotkanie z Donem Kingiem w NY w 1997 r . W 2005 r „Rybka” został zamordowany w centrum Kijowa w odległości około 300m od mieszkania W.Kliczki.

  http://vlasti.net/news/134372

 5. Piotrx mówi

  Kliczko – mafijna płotka i wykonawca rozkazów?
  Druga wersja wydarzeń należy do byłego pracownika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który zgłosił się do Lindera w charakterze informatora: “W 1992 roku nazwisko Kliczko po raz pierwszy pojawiło się w raportach. Nie mieliśmy pojęcia, kto to jest, nie poświęcaliśmy mu też uwagi – na naszych biurkach lądowały setki, tysiące doniesień.
  Dla nas ten Witalij Kliczko był jedną z wielu płotek, wykonawców rozkazów, którzy odbierają haracz od cinkciarzy i innych. Nie było specjalnego powodu, żadnej sprawy, żeby prowadzić przeciwko niemu dochodzenie. Ale jego zleceniodawca był nam znany. Należał do wąskiego kręgu ośmiu faktycznych ojców chrzestnych Kijowa. Jego pseudonim to Rybka, a naprawdę nazywał się Wiktor Rybałko”. Według informatora Rybka stał na czele organizacji skupiającej ponad 200 osób. Pierwotnie Witalij miał tylko “ściągać opłaty za ochronę” i pełnić funkcję ochroniarza. Rybka szybko przekonał się, że sportowy potencjał Kliczków to okazja do zarobienia dużych pieniędzy. Chce zostać promotorem bokserskim i menedżerem obu braci. Kliczkowie tylko o tym marzą: wszystko kosztuje – wyposażenie, wyjazdy na obozy, zawody, opłacenie trenerów. Od tej pory te koszty będzie pokrywać Rybka. Sportowa przyszłość zostaje uratowana, a Rybka ma przejmować część wszystkich wpływów z sukcesów braci.

  Przyjaźń i wsparcie oligarchów
  Polityczna działalność Kliczków jest także związana z interesami wielkich oligarchów takich jak Iwan Bakaj. To importer gazu ziemnego z Turkmenistanu, człowiek wpływowy i niezwykle bogaty, po części dlatego, że przez wiele lat pozostawał protegowanym Leonida Kuczmy. Właśnie za rządów Kuczmy rozwinęła się ukraińska oligarchia, na której wyrosły fortuny między innymi Bakaja, Julii Tymoszenko czy Wiktora Rybałki.
  Bakajowi Witalij Kliczko zawdzięcza start na olimpiadzie w Atlancie – zdyskwalifikowany na rok po zwycięskiej walce w Rzymie za użycie środków dopingujących nie mógłby wystartować na olimpiadzie, dlatego “Rybka zaproponował, żeby Igor Bakaj odwiódł Narodowy Komitet Olimpijski od zabrania Witalijowi licencji. A ponadto Bakaj miałby przeforsować udział Władimira w olimpiadzie oraz zainwestować w sportową przyszłość braci, która z pewnością będzie wielka. Zyskami można będzie się podzielić. Bakaj przystaje na propozycję. Kliczkowie również się zgadzają. Zgodnie z umową zobowiązują się do przekazywania duetowi Rybka-Bakaj dwudziestu procent wszystkich przyszłych dochodów z walk i reklam”.

  Wejście w politykę
  W 2002 roku Witalij Kliczko włącza się do polityki: “wraz z bratem Władimirem wspiera Igora Bakaja w wyborach. Ubiega się on w miejscowości Równe o mandat do Rady Najwyższej, parlamentu Ukrainy. Na plakacie wyborczym z tamtego czasu widać uśmiechniętych braci Kliczków, zza ich szerokich ramion wygląda również uśmiechnięty Bakaj.
  Na pytanie, dlaczego zadaje się z taką postacią, Witalij odpowiada najpierw ogólnie: “Dlaczego mam to ukrywać? Mieszkamy w Niemczech, ale nie możemy ignorować tego, co dzieje się w ojczyźnie, na Ukrainie, gdzie żyją nasze rodziny i przyjaciele. Wszystkim obywatelom naszego kraju życzymy godnej przyszłości i z tego powodu chcemy, żeby do parlamentu weszły osoby, które troszczą się nie tylko o siebie, ale też o innych”.
  “Ja i mój brat znamy się z Bakajem od dawna. Czasem pomaga nam radą, niekiedy nawiązuje dla nas kontakty, których potrzebujemy dla sportowego rozwoju. Na przykład w 1996 roku Władimira nie chciano przyjąć do reprezentacji na igrzyska olimpijskie, ale Igorowi udało się na szczęście rozwiązać ten problem” – dodaje

  https://ksiazki.wp.pl/trudne-poczatki-boks-mafia-i-polityka-cala-prawda-o-witaliju-i-wladimirze-kliczkach-6145579474196097g/12

 6. Ewa-Maria mówi

  Być może on wie coś, czego my nie wiemy. Może wreszcie Ukraina dostała te ‘ upragnione’ hełmy i dlatego dziękuje.

 7. Ewa-Maria mówi

  Ukraińcy od zawsze mieli dalekosiężne plany . Ich hymn o tym mówi.

 8. MAREK mówi

  Polacy przez tyle lat nie chcieli przyjmować obcych nacji, aby czuć się bezpiecznie w Polsce a tu teraz proszę 2,5 miliona, weszło bez problemu, podobno to jeszcze nie wszyscy. Nadaje się im pesel, zapewnia ulgi i wsparcie finansowe, przywileje. Patrząc na działania polityków i ich wypowiedzi coraz bardziej widać, że destabilizacja Polski to niestety jeden z celów tej wojny.
  “Gdy do dyskryminacji ekonomicznej dołączają się działania, wynikające z ideologii globalistycznej, a skierowane przeciw tradycjom narodowym, religijnym i kulturowym, sytuacja zaczyna nabierać znamion kryzysu.”

 9. "batko nasz Bandera....." mówi

  Wie co mówi. To tylko u nas pieprzenie o tych hełmach i starych kałachach. W istocie Niemcy wysyłają banderolandowi broń i to w dużych ilościach. Kilka dni temu Maciek Maciak prezentował zestawienie dostaw broni i Niemcy wspomagają herojów jak cholera.

 10. bolo mówi

  Oni byli ,są i będą zafascynowani Niemcami ,szczególnie tymi nazistowskimi.Zdrajcy pisowscy szykują nam bez pytania narodu 5 kolumnę banderowsko -niemiecka

 11. alojz mówi

  Niemcy mądry naród. Uczyć się nam od nich, UCZYĆ!!!!

 12. Wergiliusz mówi

  Potwierdza się to, że bracia Kliczko to konfidenci niemieccy.

 13. Rebih mówi

  @Bolo Próbują w ten sposób uleczyć swoje kompleksy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.