Zełenski agituje na rzecz OZE: „Ludzkość musi przestać korzystać z paliw kopalnych. Zielona technologia stała się rozsądną odpowiedzią”

Wołodymyr Zełenski/ fot. Instagram
14

We wtorek (29.03.2022) prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłosił przemówienie on-line w duńskim parlamencie. Zełenski stwierdził, że „brutalność Rosji na Ukrainie osiągnęła wyższy poziom niż podczas II wojny światowej”. Następnie wezwał duńskie władze do zaprzestania importu rosyjskiej ropy. – Od dawna wiadomo, że ludzkość musi przestać  korzystać z paliw kopalnych. Zielona technologia stała się teraz oczywistością i rozsądną odpowiedzią – powiedział.

Zełenski stwierdził też, że cała Europa „solidarnie musi zrezygnować z zakupu rosyjskiej ropy”. Podkreślił, że nawet w EU są siły, które „nic nie robią, aby przywrócić pokój na Ukrainie, a pomagają Rosji zarabiać pieniądze”. Dodał, że „Rosja próbuje podkopać Unię od wewnątrz”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Ukrainy podziękował też duńskim firmom za wycofanie się z rynku rosyjskiego. – Proszę, abyście na tym nie poprzestali, abyście nadal pracowali nad ważnymi decyzjami, które są potrzebne – zaapelował.

A więc doszło do tego, że prezydent Ukrainy agituje za oparciem systemu energetycznego na niewydajnych i niestabilnych odnawialnych źródłach energii. Frans Timmermans może być zadowolony. Skoro Zełenski domaga się powszechnego wdrożenia tzw. zielonych technologii, to któż mógłby odmówić „bohaterowi naszych czasów”. A to, że w wyniku zielonej rewolucji prąd będzie dobrem luksusowym, albo nie będzie go wcale, jest najwidoczniej mało ważne.

Oprócz bajki o zielonej technologii jako „rozsądnej odpowiedzi”, Zełenski sprzedaje też opowieść o wojnie na Ukrainie jako bardziej okrutnej niż II wojna światowa. Oczywiście sprzedaje ją na Zachodzie, bo w Polsce nie miałby szans. Żyją jeszcze ci, którzy pamiętają, co Niemcy, Ukraińcy i Rosjanie wyprawiali z Polakami podczas wojny. Rzeź Woli, Rzeź Wołyńska i Katyń to symbole barbarzyństwa, któremu obecna wojna na Ukrainie nawet do pięt nie dorasta. Prezydent Zełenski ewidentnie zagalopował się w swoich przemówieniach. Takie manipulacje mogą tylko budzić niesmak. Co za dużo, to niezdrowo.

Źródło cytatów: PAP

Zobacz też:

Ukrainiec Igor I. stanął przed sądem za nazwanie Polski „hójem”. Awantura w sądzie, skandaliczne okrzyki: „Rezać Lachów” [TRANSMISJA NA ŻYWO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Arkadiusz mówi

  Czy Zelenski chce wprowadzić „zieloną energię” na Ukrainie? Bo jeśli tak to musi zlikwidować własny przemysł wydobywczy. A co jeśli tą „zieloną energię” wprowadzimy wszędzie, a klimat na to nie zareaguje? Co jeśli pogoda będzie coraz gorsza? Coraz mniej słońca, coraz więcej powodzi, coraz silniejsze wiatry? OZE przestają wtedy działać, skąd wtedy weźmiemy prąd? Co prawda znam jeden kraj zawsze chętny nieść „braterską pomoc”, ale to chyba wyjdzie nam na złe.
  Może UE postawiło warunek że przyjmie Ukrainę do siebie, ale za cenę „zielonej transformacji”?

 2. szalom mówi

  Przestańcie słuchać bandero-rezuńskiego pajaca. Oligarchowie go wkrótce zwolnią ale pasował by do naszych warszawskich herojów i geniuszy co swoimi pomysłami wkrótce mocno nas przygłodzą a może i zafundują za lat kilka drugi Wołyń.

 3. Ewa-Maria mówi

  Dużo ten komik musi mieć na sumieniu skoro cały czas siedzi w bunkrze i nadaje, tylko rozkazy i nakazy. Skoro uważają go za bohatera to niech wyjdzie z ukrycia i stanie twarzą w twarz z Putinem. Śni mu się zielona energia
  jego stać na to a co na to zwykli ukraińscy obywatele? . Nie wiem czy podzielają jego zdanie. Ukrainę rozkradli jego koledzy oligarchowie ( złodzieje) ,którzy dorobili się olbrzymich majątków. Komik też do biednych nie należy.

 4. Magda mówi

  Ciekawe. Moskwa ich wyrzyna w pień, a ten trajkocze o solarach i wiatraczkach. Zadziwiająca niekompatybilność.
  Mąż stanu z lateksu i celofanu.

 5. Ewa-Maria mówi

  Szalom: nie zwolnią go ponieważ on jeden z nich ,Żyd z ojca i matki

 6. finka mówi

  Żeleński to człowiek Schwaba obejrzyjcie rozmowę M.Chodorowskiego, autora Bestii z Andym Choinskim, jeszcze jest na yt.

 7. MAREK mówi

  Ideologiczne lewackie i ateistyczne pranie mózgów ludzi na całym świecie stworzyło społeczeństwa ignorantów sterowanych przez media, czyli niewolników bez honoru do kupienia za „ciepłą wodę w kranie”, pozbawionych empatii i więzi rodzinnych oraz narodowościowych. Łykają oni każdą brednię lub dla zysku milczą i popierają największą głupotę promowaną przez władzę i media, tak zostali celowo ukształtowani-wykształceni na uczelniach. Kolejni szaleńcy którzy, dorobili się na ludzkiej śmierci i wyzysku, bawią się w bogów i realizują swój globalistyczny plan.

  Sprowadzenie islamistów i terroryzmu do Europy. Terror klimatyczny oraz biznes oparty na niewidzialnym CO2. Terror i biznes zrobiony na niewidzialnym wirusie. Terror i biznes robiony na niebezpiecznym dla ludzkości eksperymencie genetycznym. Obecnie wojna, dziwna wojna, przesiedlenia i celowa destabilizacja Polski. Dziwne zakłamane propagandowe wypowiedzi putina i zełenskiego, kłamstwa historyczne. Ciągłe podsycanie strachu i zagrożeń, destabilizacja rolnictwa i gospodarki, inflacja i drożyzna w wielu krajach. Diaboliczny plan chińczyków dotyczący hodowli ludzi w sztucznych macicach pod nadzorem robotów. To tacy jak SSCHWAB i jemu podobni w WEF w Davos wraz z putinem i zełenskim , dzięki lewakom i ignorantom szykują ludziom 4 rewolucję przemysłową, wielki reset i piekło na Ziemi.

 8. Rebih mówi

  @Magda To Ukraińcy wyrzynają w pień. Głównie swoich, ale Rosjan również. Taka ich tradycja.

 9. Rebih mówi

  Zełensky to Greta 2.0. Głupią nastolatkę zastąpił komik-ludobójca. Ciekaw jestem jakie będzie następne wcielenie zła.

 10. admin mówi

  Ja pierd… ale wy macie nasrane w tych głowach. No ale jak ktoś pitoli o jakimś „niewidzialnym CO2” jednocześnie wierzy w niewidzialne piekło sterowane przez niewidzialną istote i do tego nazywa ją bogiem… Jakieś mało znane Magdy bredzące coś niekompatybilność, jakieś Rebichy międlące coś o „wcieleniu zła” i wszystko polane sosikiem bredni przez kucharke Ewę-Marie z posypką kompletnego niezrozumienia kontekstu wypowiedzi przez Mariuszka mistrza makiawellicznego bredzenia.

  No zajefajna strona, już ją pokochałem.
  Będę tu zaglądał bo jakoś tak śmieszno i durno zarazem 😉

 11. Jozef mówi

  Zielinski k..wa zyd wara mu od POLAKOW I POLSKI!

 12. Adam mówi

  Zelenski to tylko pierwszy kmiot ukrainski. Zależy mu najbardziej na wciagnieciu do swojej wojny Europy. lBrzydze sie nim. Żebrze codziennie w tv o pomoc dla swoich banderowcow. Jego bohater Bandera ma na sumieniu 200 tys pomordowanych Polaków.

 13. Meg mówi

  On nie BYŁ aktorem, on nim nadal JEST. Postawiony na stanowisku dla wiernego wypełniania rozkazów globalistów. Wojna to wielki interes i środek do celu. NWO się zbliża, drodzy moi…

 14. Emilian58 mówi

  Ten chazarski błazen zaprzedał się talmudycznym ustawiaczom świata i sprzedał ukrów za miliard dwieście milionów dolarów!!! A te dolary są ulokowane w Ameryce południowej. Takie twity puszczali Amerykanie i do tej pory NIKT nie zaprzeczył!!! Ten chazarski „bohater” już po kilku dniach uciekł do Polski!!! Nie napisałem po kilku dniach wojny bo NIKT nikomu wojny nie wypowiedział!!! Trochę dziwne!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.