Co Rosjanie sądzą o Polakach? Sonda uliczna [WIDEO]

Sara Kostecka z eMisjiTv / Fot. YouTube
3
SKLEP-WPRAWO.PL

Z powodu zaszłości historycznych stosunki polsko-rosyjskie zawsze były skomplikowane. Rosjanie do dziś hucznie obchodzą wypędzenie Polaków z Kremla, a nas z kolei rozpiera duma nad zwycięstwem w 1920 roku, kiedy to nad Wisłą zatrzymaliśmy pochód bolszewizmu na Europę. Dzielą nas także sojusze militarne. Kreml wciąż nie może zaakceptować faktu, że Polska nie jest już bliską zagranicą i działa w strukturach NATO. Z drugiej strony III RP często wychodzi przed szereg, pouczając Rosję nawet w kwestiach polityki wewnętrznej. Efektem tych działań są sankcje i embarga nakładane wzajemnie przez obie strony. Mimo to wiele firm stara się prowadzić wymianę handlową, organizowane są festiwale kultury polsko-rosyjskiej, a współpraca rozwija się nawet na szczeblach uczelnianych. Czy wynika z tego jakaś korzyść? Jak po wielu latach od upadku komunizmu postrzegają Polaków Rosjanie? Czy nadal jesteśmy „bratnim narodem”? A może zdrajcami na rzecz Zachodu? O tym w najnowszym programie z cyklu: „Co sądzimy o…”.

Źródło: eMisjaTv

Obejrzyj także:

Ukraińcy o UPA i Banderze. Sonda uliczna i komentarz [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Góral mówi

  Końcowa uwaga jest słuszna, podobnie Polacy nie żywią do Rosjan żadnych uraz, my po prostu nie lubimy państwa rosyjskiego, wyraźnie oddzielamy go od Rosjan.
  Myślę od jakiegoś czasu by tam pojechać i sprawdzić osobiście, jak sprawy się mają.
  A tok psy łokazji, to Syćkiego Dobrego w tym Nowym Roku, co jus do nos psysedł!

 2. Krzysztof mówi

  To politycy ponoszą winę za złe stosunki między Polską , a Rosją i wina leży po ruskiej stronie , gdzie na najwyższe urzędy ” wybiera”się kontynuatorów NKWD , GRU itd. kradną , rabują i próbują podporządkować sobie mniejsze kraje – tak szanują sąsiadów i jeszcze mają pretensje.

 3. Jarosław mówi

  Narodzie niemiecki! Staraj się jak najszybciej naprowadzać swój rząd na drogę, która posłuży dobru, ponieważ rząd wasz znowu zaczyna iść drogą, która znów poprowadzi kraj do nikąd. Tak jak podprowadziła wasze dawne i dawniejsze rządy, przez które musicie się wstydzić. Cieszę się, że większość waszego narodu wstydzi się tego i to potępia, bo to świadczy o was, że potraficie przyznać się i powiedzieć „przepraszam”. Narodzie niemiecki, przypomnij obecnej waszej władzy, do czego doprowadziły rządy ludzi podstępnych, które w podły sposób, niegodny bohatera, ale tchórza, napadł znienacka na kraj, który nie spodziewał się czegoś takiego, na co nie ma słów, żeby wasz obecny rząd przypomniał, że zło zadane wraca. Tak samo, jak powstawały getta, tak jak Warszawa podzielona murem getta, tak później oddzielono was murem i podzielono na strefy okupacyjne. I powinniście pamiętać, że dzięki takiemu państwu jak Polska, któremu zadaliście największe cierpienie, nie jesteście podzieleni murem. To dzięki niemu staliście się wolni. To dzięki niemu obce wojska, tak jak rosyjskie, nie pomijając pana Putina, w ryzykowny sposób nie wchodzą w życie waszego narodu. Dlatego rząd niemiecki powinien brać przykład z naszego obecnego rządu i nie podrzucać np. kęsków mięsa wygłodniałemu zwierzęciu, któremu kęski nie wystarczą. On chce całe stada, tak jak przekonały się niektóre z państw, np. Ukraina, o których rząd niemiecki znowu zapomina. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że znałem wielu uczciwych i zarazem mądrych Niemców, takich jak architekt konserwator, Ulrich Schneider, który zgadzał się z moimi rysunkami i szanował polską fachowość prac wykonanych dla państwa niemieckiego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.