CNN: siły powietrzne USA zezwalają na turbany i hidżaby! Armia maszeruje w stronę postępu

Fot. Twitter
5

Według telewizji CNN, siły powietrzne USA miały „zaktualizować” swój regulamin. Kwestia dotyczy noszenia turbanów i hidżabów przez wojskowych. Dotychczas rygorystyczne prawa zostały zmienione, aby ułatwić życie muzułmanom, chcącym podkreślić swoją wiarę. Oprócz tradycyjnych chust, dozwolone ma być także noszenie długich włosów oraz brody. Niemal jedynym kryterium określającym służbistów, ma być „schludny i konserwatywny” wygląd. Samo rozpatrywanie wniosków o pozwolenie na emanowanie swoją religię nie może przekroczyć 30 dni w USA. Wydana zgoda zaś obowiązuje dożywotnio. Dotychczas procedury miały być skomplikowane, a ich rozpatrywanie długotrwałe. W 2018 roku pierwsza służąca w lotnictwie muzułmanka, Maysa Ouza, uzyskała pozwolenie na noszenie hidżabu. W 2029 pierwszy Sikh, Singh Bajwa dostał od przełożonych pozwolenie na noszenie turbanu.

Ułatwienie procedur żołnierzom ma być istotnym krokiem w stronę wspierania różnorodności i szerzenia tolerancji w armii. Zadziwiającym jest, jak bardzo podejście społeczeństwa zmieniło się na przestrzeni kilkunastu lat. Po zamachu na WTC bowiem, wygląd przypominający tradycyjnych Arabów powszechnie budził w ludziach lęk i niepokój. Turbany, brody i wszelkie znaki charakterystyczne dla bojowników islamu automatycznie odstraszały ludzi. Nawet, jeśli dotyczyły zwykłego taksówkarza. Tymczasem, pozwolenie na okazywanie swojej przynależności religijnej uzyskali nawet wojskowi. Zdecydowanie, „standardowy” obraz amerykańskiego żołnierza odbiega bardzo od mężczyzny w turbanie i z brodą. Najwidoczniej, czasy, jak i narracja się jednak zmieniły. Czegóż się bowiem nie robi dla poprawności politycznej?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: edition.cnn.com

Przeczytaj również:

Słupsk zafundował uczniom seksedukację przez telefon. Ordo Iuris składa zawiadomienie do Kuratorium Oświaty

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Greg mówi

  nawet stany juz sie zeszmacily 🙁

 2. Marian mówi

  Przepowiednie zapisane w Koranie się sprawdzają Koran mówi zdecydowanie wszyscy będą muzułmanami ponieważ religia fałszywa upadnie.. Pismo Święte głosi podobnie Dlatego myślę że katoliccy nie mają szans w starciu z proroctwem..

 3. staho mówi

  W burce i piuropuszu.. i dylemat mokasyny czy jednak sandały ?1

 4. Miranda mówi

  Ciekawe czy jak armia USA będzie bombardować bazy państwa islamskiego albo Iran a taka pilotka będzie miała rozkaz na przykład wystrzału do kogoś w stylu Sulejmani to nie zdezerteruje?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.