Były wicepremier i sędzia Trybunału Stanu szmuglował papierosy? Został zatrzymany przez CBŚP

akcja CBŚP/ for. screen
2

Stacja Polsat News poinformowała o zatrzymaniu byłego wicepremiera i sędziego Trybunału Stanu Romana J. przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Jest podejrzany o przemyt papierosów.

Z ustaleń Polsat News wynika, że w piątek 5 maja w godzinach porannych doszło do zatrzymania Romana J., wicepremiera w rządzie Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza w latach 1995-1997. Były wicepremier jest podejrzany o przemycanie papierosów. Podczas akcji policyjnego Centralnego Biura Śledczego okazało się, że na terenie posesji należącej do polityka znaleziono 11 milionów sztuk papierosów. W sprawie zatrzymany został także syn Romana J.

Policja w krótkim komunikacie przekazała, że wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymała cztery osoby na terenie województw łódzkiego i mazowieckiego. W wyniku działań zabezpieczono ponad 11 milionów sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Sprawę dotyczącą przestępczości akcyzowej wyjaśnia Prokuratura Regionalna w Katowicach.

Roman J. był wicepremierem od marca 1995 do kwietnia 1997 z ramienia PSL w rządzie Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Równolegle piastował stanowisko ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej Wcześniej, w latach 1989-1991 J. pełnił funkcję sędziego Trybunału Stanu. W 2015 roku J. otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło informacji: Polsat News

Przeczytaj także:

Nowa książka Jacka Międlara! “Sąsiedzi. Ostatni Świadkowie ukraińskiego ludobójstwa na Polakach”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Ewa mówi

    To nie pokazuje, stąd te fortuny i wielkie majątki poli tyków i dążenie do władzy???

  2. Henryk mówi

    Zlikwidowali z-dy tytoniowe i produkcje tytoniu przez rolników by mieli z czego żyć ,nie ma cukrowni. nie uporawiają buraków bo cukrownie wyprzedali niemcom (…cukier królewski) , niemożliwość dla rolników uprawy maku ale nie zarobek ..z przemytu narkotyków ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.