Byli w maseczkach, utrzymywali dystans, a i tak trafili na kwarantannę. Akcja charytatywna zakończona aresztem domowym

fot. pixabay
17

W sobotę (29.08.2020) w Lubawce na Dolnym śląsku zorganizowano akcję charytatywną, podczas której oddawano honorowo krew. Okazało się, że jedna z osób pracujących w krwiobusie jest zakażona koronawirusem. W efekcie 62 osoby trafiły na kwarantannę.

– Przyjechał krwiobus z Wałbrzycha. Zachowywano wszelkie wymagane zasady bezpieczeństwa, wszyscy byli maseczkach i utrzymywali dystans. W trakcie akcji osoba, która w krwiobusie spisywała dane osobowe dawców, telefonicznie została poinformowana, że jej test na koronawirusa jest dodatni. Akcję przerwano – wyjaśniła Grażyna Smok, zastępca inspektora PSSE w Kamiennej Górze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na podstawie listy krwiodawców wszczęto postępowanie epidemiologiczne. Na kwarantannę trafiło 51 osób z Lubawki i 11 z powiatu wałbrzyskiego. Kolejnych 20 osób jest pod nadzorem sanitarnym. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu częściowo wstrzymało akcje poboru krwi w terenie.

Mój komentarz: Jaki sens ma noszenie maseczki i zachowywanie dystansu, skoro i tak jest się wysyłanym na kwarantannę? Gdyby maseczki i dystans chroniły przed zakażeniem, sanepid pozwoliłby mieszkańcom Lubawki pozostać na wolności. Tymczasem trafili do domowego aresztu. Mają szczęście, że właśnie zmieniły się przepisy i w spędzą w nim tylko 10 dni. Przy okazji nauczono ich, żeby na drugi raz nie wyrywali się z żadnymi akcjami charytatywnymi, bo znowu trafią na kwarantannę. I ta nauka będzie jedynym „sukcesem” walki z pandemią w Lubawce.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Korona-szajba postępuje: RPD zaleca cięcie szkolnych ławek na pół i modne maseczki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Kto odczuwał brak władzy, teraz ten brak nadrabia szykanując ludzi.

 2. Antyparch mówi

  Bosak ożenił się 6 miesięcy temu. Jego żona właśnie zaczyna 8 miesiąc ciąży Uśmiechnięta twarz ze śmiejącymi się oczami

  Czemu mieniący się wartościami rodzinnymi i chcący palić na stosach za odstępstwa od wiary (np. sek przed ślubem), to najbardziej zaugane hieny ludzkie?
  No cio to,jak jest?

  1. Egil mówi

   Ty jednak jesteś kretynem, bez dwóch zdań.

  2. Meg mówi

   Człowieku, Ty masz po prostu jakiś problem.
   Czy to normalne poświęcać jednej osobie publicznej tyle czasu? Kosztem konkretnych, innych rzeczy.
   Czy to zdrowe poświęcać ten czas osobie publicznej, której się nie cierpi i która wywołuje w Tobie tyle negatywnych emocji? Zatruwasz się. Zadbaj o swoje zdrowie, tak żyć się nie da na dłuższą metę. Odpuść sobie, człowieku, Zadbaj o siebie.

 3. Antyparch mówi

  Czy ktoś jeszcze pamięta, że PO miała prawicowe skrzydło?
  Że nie chcieli się zadawać z LGBT?
  Teraz prawym skrzydlem PO jest Konfederacja, która jeszcze udaje prawicę.

  1. Zbigniew mówi

   Od kiedy diabel Licho ma skrzydla? Moze mial jedno?

   „Licho – postać z wierzeń dawnych Słowian, zły demon personifikujący nieszczęście, zły los i choroby.

   Licho miało rzadko ukazywać się ludziom. Gdy już to czyniło, przybierało postać przeraźliwie wychudzonej kobiety z jednym okiem.”

   Licho wędrowało po świecie w poszukiwaniu miejsc, w których ludzie żyją szczęśliwie. Zazwyczaj podpalało budynki, zsyłało głód, biedę i choroby, po czym odchodziło. Czasem zatrzymywało się jednak wśród ludzi na dłużej. Męczyło wówczas gospodarzy, między innymi nastając na ich życie, wyrywając szczeble z drabiny bądź obluzowując ostrza siekier.

   Szeptało też ludziom do ucha złe myśli, zsyłało zarazę na owoce i warzywa, nękało zwierzęta hodowlane, niszczyło dobytek. Przed lichem nie można było się uchronić, jedynym sposobem było cierpliwe znoszenie go i oczekiwanie aż odejdzie.

   W mowie potocznej do dnia dzisiejszego istnieją stwierdzenia związane z postacią licha, takie jak: licho nie śpi, pal licho, licho wzięło, gdzieś go licho niesie, do licha, licho wie, licho przywiało.”

  2. AntyPO🔯PiS mówi

   Przypomnij sobie Arcyparchu z PiSraela, jak zachował się PiS i PO w sprawie ustawy STOP🔯447 i nowelizacji ustawy o IPN. Oczywiście PO, PiS i SLD jak zwykle zagłosowały wspólnie tak samo.

   W sprawach kluczowych PiS i PO zawsze głosują tak samo. W szeregach PiS-u roi się od postkomunistów z PZPR, podobnie jak w PO i SLD.

   Pod rządami PiS-u, komunistyczna, złodziejska oligarchia z PZPR, SB i WSI jest tak samo bezkarna, jak pod rządami PO-PSL i SLD.
   Wszak kruk krukowi oka nie wykole, bo PO✡PiS =PZPR+SB+WSI

 4. Antyparch mówi

  Liderzy Konfederacji bezczelnie kłamią że PiS i PO jedno zło. To kłamstwo wielowarstwowe. PiS jest zaprzeczeniem PO. To 1 warstwa. Druga to taka, że Konfederacja, tak naprawdę, tak nie uważa, bo wali tylko w PiS. W PO praktycznie w ogóle.
  Ament

  1. marju73 mówi

   Bo PiSPO jedno zło. Póki co rządzą pisożydy a platfonsi udają że są przeciw PiS. Pisiory nie zamknęli żadnego przekręciarza z platformy chociaż do wyborów szli z mordami pełnymi buńczucznych słów jak to zapełnią więzienia.Poprzednio jak rządziły przekrętasy też nie tknęli pisiorów. Motto okrągłostołowe „My nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych” pozostaje w mocy. Popisy dostają dyrektywy od tego samego rządu światowego tylko różnymi kanałami wykonawczymi.
   Przypominam sobie jak to w czasie kilku kolejnych wyborów osoby udające dziennikarzy w reżimowej telewizji walili w konfederację a zapraszali komuchów Czarzastego i Zandberga.

  2. Teresa Maria mówi

   @ antyparch- nie pisze się ament, tylko amen onuco pisowska. i trollu wszechobecny. Współczuję, że musisz tak haniebnie zarabiać na życie, świniąc się.

 5. Zbigniew mówi

  Spotkalem mnostwo ludzi na urzedach, ktorzy mieli jeden sens, tak przemianowc przepisy, ze ich zwyczaje to tylko komunistyczna wladza, rozum jak ruska tajga lub lagier – odrobina wladzy i koniec, martwa tepota.
  Za tym szla korupcja, jak nie zobaczyli jakiejs lapowki, znajomosci to jedynie srogi bat z przepisow.

  Co gorsza bylem swiadkiem wymiany na stanowiskach normalnych ludzi na tych z lagru. Skad to nalazlo do Polski i jak dostawalo sie po trochu na urzedy? Zaczelo sie od premierowstwa Millera.

  Ten Margot to jest ich produkt i jestem pewien, ze dostal pieniadze od takich jak Gawin, Emilewicz z naszych podatkow, dlatego nikt nie odwazy sie na sprawdzenie tej zrzutki.

  To jest taki jacht Gowina, bialy kon Tuska i doskonale odciaga uwage od rozkradania Lotosu i PGNIG.

  Sztuka okradania polega wlasnie na odwroceniu uwagi.

 6. rins mówi

  Bardzo dobrze Zbigniew mówi, pis nam pieprzy caly czas o jakimś pedale przebierańcu a w tzw.międzyczasie okrada albo kantuje dlatego niczym się nie różni psie-trollu z pis antyparchu od PO

 7. Jarosław mówi

  Państwo zawłaszczone przez PO było z tektury.
  Obecna „władza” składa się, moim zdaniem, z antypolskich złoczyńców.
  Jak długo jeszcze ludzie będą i tolerować i opłacać własną pracą i pieniędzmi?
  https://stopnop.com.pl/protest-1209/

 8. Anton mówi

  Mieli szczęście ,ze jeszcze nie do obozów FEMA , bo stamtąd wyjście tylko w worku foliowym albo w sproszkowani w urnie .

 9. Republikanin mówi

  Przecież nie od dziś wiadomo, że dla socjalistów KAŻDA niepaństwowa działalność charytatywna jest podejrzana, jeśli nie wprost przestępcza. Więc ukaranie ludzi dobrej woli i dobrego serca jest dokładnie tym, o co chodzi.

 10. Buran mówi

  Antyparch, a może jakiś lekarz by Ci pomógł?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.