Korona-szajba postępuje: RPD zaleca cięcie szkolnych ławek na pół i modne maseczki

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak/ fot. Twitter
7

We wtorek (1.09.2020) Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak przekonywał w „Rozmowie Piaseckiego” na antenie TVN24, że powrót do do szkół w czasie pandemii koronawirusa jest dobrze przygotowany. – 4,5 miliona uczniów, 20 tys. szkół – myślę, że wszyscy jesteśmy w miarę przygotowani do tego wielkiego wyzwania – oświadczył Pawlak.

Przypomniał, że decyzję o ewentualnym przejściu danej szkoły na nauczanie zdalne podejmuje sanepid, a nie dyrektor szkoły. Zapewnił też, że dzieci wiedzą, jak zachowywać się w czasie pandemii.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Musieliśmy się nauczyć pewnych zasad i nauczyliśmy się. W moim liście doceniłem dzieci, napisałem krótką bajkę o tym, co było przed marcem. Teraz patrzymy na nią jak na coś dziwnego, że dzieci wpadają sobie w ramiona, witają się w bardzo otwarty sposób, a teraz tego nie możemy, teraz to jest dziwne. Nauczyliśmy dzieci, dzieci najlepiej chłoną taką wiedzę. Dzieci są najlepiej przygotowane do tego, żeby być bezpiecznymi – powiedział Pawlak.

– Dzieci wiedzą, jak się zachowywać. Będą miały modne maseczki. Będą na pewno zachowywać dystans, a tam gdzie potrzeba, stolarze powinni ciąć ławki na pół – tak jak we Włoszech – i w ten sposób powinny być przygotowywane szkoły. Jeżeli trzeba będzie to zrobić teraz – bardzo dobrze, stolarze będą mieli co robić – oświadczył RPD.

Mój komentarz: Modne maseczki i cięcie ławek na pół – taki przepis na sukces zaleca Rzecznik Praw Dziecka. Ja mam inny pomysł i sadzę, że o wiele lepszy – proponują zamknąć pana rzecznika w jakimś pomieszczeniu bez klamek i dać mu kredki oraz blok rysunkowy, żeby się nie nudził. W ramach walki z koronawirusem może rwać kartki na pół i łamać kredki. Co prawda transmisji wirusa to nie zatrzyma, ale szkody będą mniejsze niż przy wdrażaniu pomysłów pana rzecznika.

Źródło cytatów: TVN24

Zobacz też:

Epidemia korona-głupoty! Dzieci mokną na deszczu w kolejkach do szkół i przedszkoli

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Arti z Pomorza mówi

  Jak nie mogę samodzielnie decydować o zatrzymaniu dziecka w domu? Mam obowiązek przyprowadzać do szkoły dziecko zdrowe! Kto mi udowodni, że nie kichnęło z rana?

 2. Pol mówi

  „Podkreślił, że rodzice nie mogą samodzielnie decydować o zatrzymaniu dziecka w domu”- A kto ma o tym decydować?Ktoś zmienił konstytucję?

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Szanowni Państwo, przepraszam za błąd w tekście. Nie chodziło o rodziców, tylko o dyrektorów szkół, którzy samodzielnie nie mogą decydować o pozostawieniu dzieci w domach i przejściu na nauczanie zdalne lecz muszą skonsultować się z sanepidem. Błędna informacja została już wycofana.

  2. Jakub mówi

   Powiem wprost. Ten człowiek jest pierdolnięty i to zdrowo. Jakim to trzeba być idiotą skończonym żeby tak bredzić…

 3. benedykt mówi

  To nie może być tak, że ten osobnik jest świadom tego co mówi. To po prostu AUTENTYCZNY idiota. Co w żadnym razie nie zmienia olbrzymiej szkodliwości działania na ważnym i odpowiedzialnym stanowisku. Dlatego im prędzej zmieni ubranko (na gustowny kaftanik) tym nasze dzieci będą znacznie zdrowsze i bezpieczniejsze.

 4. Republikanin mówi

  Kochani, to nie są idioci. To są zimni, wyrachowani realizatorzy planu. Czas to zrozumieć.

 5. grimm mówi

  Nic się nie zmieni, a będzie jeszcze straszniej , dopóki nie wymienimy PISu na Konfederację. PIS już, nie idzie, a biegnie w nurcie komunistycznym. Trzeba to szaleństwo powstrzymać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.