Brytyjska polityk oskarżona o „mowę nienawiści” za mem z islamskim burmistrzem Londynu Sadiq Khanem

fot. youtube
0

Brytyjska polityk konserwatywna i radna miasta Solihull, Margaret Bassett, podała dalej na twitterze mem odnoszący się do islamskiego burmistrza Londynu, Sadiq Khana. Mem składał się z wypowiedzi Khana: „My nigdy nie zostaniemy pokonani” i komentarza: „Świat zaczyna się zastanawiać, co on ma na myśli mówiąc MY”. Basset podała też tweet z mapą pokazującą przestępstwa dokonywane przez islamskich imigrantów w Niemczech.

Do Rady Miejskiej natychmiast wpłynęły dwa oskarżenie o antyislamską „mowę nienawiści”. Skargi zostały przekazane policji, która obecnie prowadzi śledztwo w sprawie tweetów Basset. Jej konto zostało zablokowane. Radna Basset uważa, że jest to „polowanie na czarownice”, które ma uderzyć w partię konserwatywną.

Sadiq Khan jest burmistrzem Londynu od 2016 roku. To pierwszy muzułmanin pełniący ten urząd. Opinię publiczną wzburzyła jego wypowiedź na temat ataków terrorystycznych, które określił jako „naturalną część życia w wielkim mieście”. Khan określa się jako „człowiek lewicy”.

Źródło: bbc.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.