SKLEP-WPRAWO.PL

Brexit: brytyjscy europosłowie machają flagami zakazanymi w PE. Farage: „Kochamy Europę, nienawidzimy UE” [WIDEO]

Nigel Farage/ fot. screen
5

Od 1 lutego 2020 Wielka Brytania nie będzie już członkiem Unii Europejskiej. 22 stycznia brytyjski parlament przyjął porozumienie z UE o Brexicie, który nastąpi 31 stycznia. 23 stycznia porozumienie zostało zaaprobowane przez królową Elżbietę II. Do końca 2020 roku będzie trwał okres przejściowy, w czasie którego ustalone zostaną zasady wymiany handlowej między UE i UK. Procedura Brexitu trwała od 2016 roku, kiedy Brytyjczycy zagłosowali w referendum za wyjściem z UE.

W środę (29.01.2020) Parlament Europejski przegłosował umowę brexitową. Przed głosowaniem Nigel Farage, szef Partii Brexit, wygłosił pożegnalne przemówienie na forum europarlamentu. – Moja mama i tata zgodzili się na wspólny rynek, ale nie na unię polityczną, flagę, hymn, prezydenta, a teraz nawet na wspólną armię – powiedział Farage.

Chcę, by Brexit stał się początkiem debaty w całej Europie. Czego chcemy od Europy? Jeśli chcemy handlować, przyjaźnić się, współpracować, nie potrzebujemy do tego Komisji Europejskiej i europejskiego sądu. Nie potrzebujemy tych instytucji. Mogę was zapewnić, że my kochamy Europę. My po prostu nienawidzimy UE. To takie proste. Mam nadzieję, że to początek końca tego projektu. To zły projekt. Jest nie tylko niedemokratyczny, ale wręcz  antydemokratyczny – mówił  Farage. – Żadnych więcej finansowych zobowiązań, żadnego TSUE, żadnej wspólnej polityki rybołówstwa, żadnego pouczania, żadnego szantażowania. Nigdy więcej Guy’a Verhofstadta – dodał.

Wiem, że zakazujecie flag narodowych, ale pomachamy wam nimi na pożegnanie. Czekamy, aby w przyszłości współpracować z wami jako suwerenne państwo – powiedział Farage machając flagą UK. Brytyjscy europosłowie poszli w jego ślady, a prowadząca obrady wyłączyła mu mikrofon i nakazała schować flagi. – Usiądźcie i schowajcie te flagi. Albo zabierzcie je ze sobą skoro właśnie wychodzicie. Do widzenia – powiedziała, a następnie wygłosiła oświadczenie, w którym stwierdziła, że ponieważ Farage użył w swoim przemówieniu słowa „nienawiść”, to należy pamiętać, że nie wolno nikogo nienawidzić.

Źródło: YouTube

Zobacz też:

Szokujący reportaż EmisjiTV o „demokracji” w Parlamencie Europejskim. Głosowania to fikcja! [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Hammurabi mówi

  Mam na Angoli „z górki”, za konferencję paryską, za plebiscyty, za wrzesień 39, za polskie złoto, za Teheran, Jałtę, Poczdam… Ale tym razem za te flagi mogę ich pochwalić. Oby to się stało zaraźliwe!

 3. karol mówi

  Brat Patryka Jakiego zatrzymany z marihuaną. Policjanci odkryli coś jeszcze.

 4. staho mówi

  BRAWO NIGEL ! Jak miło patrzeć na wściekłość EUkołchozowych pastuchów , parzy ich prawda.
  W. Gadowski stwierdza po ostatnim pobycie w UK i rozmowach z wieloma środowiskami że – po Brexicie anglie czeka znaczny wzrost gospodarczy ! Być może ta WIZJA spędza sen z oczu kołchoźnikom i to ze strachu toczą piane wyłączając mikrofony (heh żałosne).
  Życzymy powodzenia mr. NIGEL

 5. Ryszard mówi

  Anglicy wychodzą z Unii Europejskiej z tarczą! kto następny ?

 6. Buran mówi

  BREXIT jest już faktem. Czas na POLEXIT.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.