Brawo! Rafał Ziemkiewicz apeluje o natychmiastowe wznowienie ekshumacji w Jedwabnem

Rafał Ziemkiewicz/fot. youtube
11

„Skoro mamy wojnę, proszę, błagam, apeluję do IPN – wykorzystajcie ten moment do przeprowadzenia ekshumacji w Jedwabnem! Jakaś interpelacja, petycja etc… ?” – napisał dziś Rafał Ziemkiewicz na twitterze, a na facebooku argumentował: „Skoro już mamy wojnę, apeluję do IPN – nie tylko apeluję, proszę, błagam – wykorzystajcie tę okazję by wreszcie przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem, zablokowaną skutecznie ponad 10 lat temu przez naciski organizacji żydowskich. Wstępne prace, jakie wtedy wykonano, wskazują, iż może ona dać niezbite dowody (łuski, ślady kul na szkieletach) że zbrodnia została dokonana przez Niemców. Jak ważne jest sprawdzenie, czy takie dowody istnieją, jak bardzo mamy obowiązek wobec poprzednich pokoleń, by je, jeśli są, odkryć i ujawnić, tego chyba nie muszę tłumaczyć? Może przydałoby się, aby ten apel przybrał formę jakiegoś listu, interpelacji albo został zinstytucjonalizowany w inny sposób?”

Panie Rafale, petycja w sprawie wznowienia ekshumacji w Jedwabnem już dawno trafiła na biurko ministra sprawiedliwości. Podpisało ja ponad 12 tysięcy osób. Podpisy zbierała dr Ewa Kurek. Co dzieje się w tej sprawie? Oto fragment z pisma dr Kurek do ministra Ziobry, które w sierpniu 2017 opublikowaliśmy na naszym portalu.

Minister sprawiedliwości prokurator generalny RP odesłał sprawę do prezesa IPN. Komitet Obywatelski napisał odwołanie, bowiem ekshumacja w Jedwabnem nie leży w granicach kompetencji prezesa IPN. Wówczas minister sprawiedliwości prokurator generalny RP odesłał wniosek Komitetu Obywatelskiego do swego zastępcy, prokuratora Andrzeja Pozorskiego. Zastępca prokuratora generalnego napisał do Komitetu Obywatelskiego długi i piękny list, w którym dziesiątki przepisów prawnych miały zniechęcić Komitet Obywatelski do zajmowania się ekshumacją w Jedwabnem. 

W odpowiedzi 14 czerwca 2017 Komitet Obywatelski przesłał do ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego RP kolejne odwołanie następującej treści: „Na podstawie artykułów 1, 5, 31, 61, 63, 73 i 87 Konstytucji Rzeczpospolitej Polski oraz artykułów 209 i 210 Kodeksu Postępowania Karnego, wnosimy o uznanie za niewłaściwą decyzję o przekazaniu wniosku Komitetu Obywatelskiego z dnia 4 kwietnia 2017 roku do zastępcy prokuratora generalnego RP Andrzeja Pozorskiego, który sprawę ekshumacji w Jedwabnem oraz odtajnienia dwóch ważnych dla wyjaśnienia zbrodni w Jedwabnem dokumentów (decyzji o wstrzymaniu ekshumacji oraz raportu prof. Andrzeja Koli) utopił w gąszczu wzajemnie się wykluczających podrzędnych ustaw i rozporządzeń, czym złamał podstawową zasadę prawną obowiązującą w RP, według której przepisy niższej rangi nie mogą ograniczać kompetencji konstytucyjnych”.

17 lipca 2017 roku Marek Łukaszewicz, dyrektor Biura Ministra Sprawiedliwości, sprawę ekshumacji odesłał do Biura Prezydialnego Prokuratury Krajowej i napisał, że taka decyzja jest zgodna z ustawą o prokuraturze. Po dwóch tygodniach, w dniu 2 sierpnia 2017 roku zastępca dyrektora Biura Prezydialnego Prokuratury Krajowej, pan Ryszard Tłuczkiewicz odesłał nasz wniosek z powrotem do zastępcy prokuratora generalnego RP pana Andrzeja Pozorskiego. W chwili obecnej pan zastępca prokuratora generalnego po raz drugi rozpoznaje nasz wniosek.”

Całe pismo dr Kurek TUTAJ.

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Normalny mówi

  Henryk Pająk – najwybitniejszy światowy historyk, dokumentalista i badacz relacji polsko – żydowskich w swojej przedostatniej książce pt. „ Apokalipsa bliżej niż sądzicie” , wydawnictwo Retro, 2016 rok podaje m.in. :
  „ Pomiot Kaina wytracił w ostatnim stuleciu ponad 120 milionów chrześcijańskich Słowian, w tym 80 mln Rosjan i ponad 10 mln Polaków…Od 1939 roku wymordowali na różne sposoby dwa kolejne pokolenia elit narodu polskiego. Zastąpiła je pofolwarczna i popegerowska hołota i wielkomiejskie szumowiny z KPP, PPR i syjonistycznego Bundu… Ich trzypokoleniowa okupacja trwa nieprzerwanie od 1939 roku …” ( str. 5 )

 2. darek mówi

  Nie rozumiem czego sie ten rzad obawia…. dziala na Polskiej ziemi i w granicach polskiego prawa a niestety jakas marna organizacja zydow dyktuje rzadowi co ma robic… glosowano na PIS a wybrali PO i zydokomune!!! Jaka partia i organizacja bedzie w koncu miala jaja zeby godnie reprezentowac interesy Polakow?

 3. Hammurabi mówi

  Wszystkie rządy podchodziły do spraw żydowskich jak przysłowiowy pies do jeża. Efekt? Efektem jest właśnie eskalacja oczekiwań, żądań, pomówień i prymitywnych kłamstw. Na pochyłe drzewo kozy skaczą i tyle. W życiu jest tak, że jeśli sam się nie obronisz zostaniesz zgnojony przez bliźnich. Tak było, jest i będzie.

  1. jan mówi

   nie należy walczyć tym samym orężem bo staniemy się tacy jak ci z którzy plują, kiedyś Niemcy uważali się za wyjątkową rasę a teraz Żydzi robią to samo …

  2. Claire mówi

   Stul uszy, podkul ogon i wejdź do czarnej dziury i módl się, żeby zdarzył się cud. Zapewniam Cię, że cud się nie zdarzy.

  3. Razparuk mówi

   żydzi zawsze tak uważali…tylko na Niemcach trafili się przejechali.

 4. Razparuk mówi

  IPN jest tak obsrany strachem i obstawiony agenturą wiadomo jaką…

 5. Alfonsominet mówi

  Polacy czekają na ekshumacje w Jedwabnem .

  1. Ada mówi

   Albo prawda, albo fałsz. Bez prokuratorskich ustaleń z ekshumacji Polska jest „mordercą” na cały świat. I tak ma być, w wersji jaką podano – bez udowodnienia!
   Po „Kwasniewskim i „Markowskim następni będą „przepraszać” za Polskę i Polaków, którzy to właśnie Polacy – nawet pojęcia nie mają o tym, dokąd nie dowiedzą się po fakcie z telewizji!!!
   Wyjątkowo to wymowne i przykre, że Pan Rafał musi prosić, a nawet błagać, a Pani dr Ewa Kurek walczyć z pustąi papierologią instytucjonalną w odpowiedzi na jej heroiczne działania w tej sprawie.
   O co chodzi?, O co chodzi?

 6. Zdzisław mówi

  Rafale! Michnik jak Rejtan nie dopuści do tego, Polscy politycy czołgający się przed Izraelem wspieranym przez Żydowska finansjerę jedzą żabę ręką wyjętą z nocnika. Antysemityzm, strach, nienawiść to super glut co ma spajać diasporę jaką są syjoniści zwalczający wiarę Mojżesza ortodoksyjnych Żydów. Módlmy się o łaskę prawdziwej wiary w Jezusa, dla Żydów, bo ten co tego nie robi jest antysemitą!
  Mickiewicz wykrakał nam mesjanizm jak prorok. Czyli wszystko w normie. Wszyscy nas nienawidzą i chcą unicestwić, upokorzyć. Opatrzność Boża sprawi, że jeżeli nie zarażą nas nienawiścią, to wszytko skończy się wesołym oberkiem na niebiańskich pastwiskach. Króluj nam Chryste!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.