Brawo! Polska i Austria wyślą setki strażników granicznych do Grecji w obronie Europy przed nielegalnymi imigrantami

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
6

Sytuacja na granicy grecko-tureckiej nie uległa stabilizacji. Granica cały czas jest forsowana przez dziesiątki tysięcy nielegalnych imigrantów, głównie z Afganistanu i Pakistanu. Zdecydowana mniejszość pochodzi z Syrii. Nacierającym na Europę sekunduje rozzuchwalony prezydent Turcji Recep Erdogan, który nalega, by do krajów europejskich wpuszczono agresywnych islamistów.
PRZECZYTAJ: Bisurmańskie zuchwalstwo następstwem kolejnego kryzysu migracyjnego w Europie

Widząc sytuację na południu, we wtorek (10.03.2020) Polska i Austria podjęły decyzję o wsparciu Greków w walce z nielegalną migracją. Jak informuje grecka gazeta Kathimerini, oba kraje wyślą ponad stu strażników granicznych i policjantów, by chronić granicę wzdłuż rzeki Evros (Marica). To m.in. owoc porozumienia, które kraje członkowskie UE zawarły z władzami greckimi, o czym oficjalnie informowała Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Portal Greekreporter.com informuje, że polska straż graniczna zadeklarowała możliwość wysłania większej pomocy, jeśli Grecy będą tego potrzebowali. Premier Austrii Sebastian Kurz, także zapewnia, że Greków nie zostawi bez pomocy i mogą na niego liczyć.

ZOBACZ: PILNE! Na prośbę Grecji Bułgaria otwiera tamę, by zablokować przypływ imigrantów [WIDEO]

W niedzielę prezydent Cypru Nicos Anastasiades porozumiał się z premierem Grecji Kyriakosem Mitsotakisem i ogłosił, że także wyśle swoje służby na granicę z grecko-turecką. Następnego dnia na granicy z Turkami było już 22 cypryjskich strażników.

Jak w tej sytuacji zachowuje się Erdogan? W specjalnym oświadczeniu Greków posądził o „mordercze zachowanie” oraz stwierdził, że „Grecy nie znają prawa międzynarodowego”. Kto jak kto ale Ergdogan jest ostatnią osobą, która winna pouczać o prawie międzynarodowym i przestrzeganiu cywilizowanych standardów.

Źródło informacji: greece.greekreporter.com

Przeczytaj także:

Śmiercionośny plan: Świat zniszczyć multikulturalizmem, a w kraju zbudować szowinistyczne getto

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marek mówi

  Kiedyś, filozof, prof. B. Wolniewicz, zapytany, co robić z tymi pontonami „nachodźców”? Odpowiedział krótko: ZATAPIAĆ. „Bisurman” zna tylko dwa pojęcia: „złoto” albo „knut”. Oni od urodzenia są „rabami”(niewolnikami swojego „Allaha”, z piekła rodem). Myślę, że każdy Polak powinien „być przy SZABLI”… W Polsce nie ma zakazu noszenia SZABLI. Do szabel Bracia, do szabel.

 2. Piotr mówi

  Gdyby Angela nie pozwoliła to by Polacy nikogo nie wysłali, był prikaz z Berlina to wysłali – spokojnie z tymi emocjami.

 3. Robert mówi

  A co z kwotami?Niemcy,Francja,Hiszpania…przecież my podobnie jak Austria jesteśmy w czwartej rzeszy tylko średniakami

 4. Robert mówi

  Podajcie jeszcze uprzejmie co kondonawirus rozwala u Polak Węgier dwa bratanki dla usraela i od szklanki pełnej węgierskiego wina?Jakim$ cudem,w mediach o kondonawirusie u Madziarów informacji ni ma,jak również u tych co z czwartej rzeszy uciekli

  1. Śmieszek mówi

   Może dlatego nic nie możesz znaleźć, bo jesteś tak głupi, że faktycznie „kondonawirus” w przeglądarkę wpisujesz?:)

 5. Mari mówi

  Grecy mają dość swoich ludzi, aby powołać ich do służby na granicy. My mamy własne granice i własne zadania. A budżet mamy niewielki. Ja bym się nie zgodził.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.