Braun zawiadamia służby o możliwej współpracy Morawieckiego ze STASI! Marszałek Sejmu nerwowo przerywa wystąpienie, a polska bezpieka żenująco komentuje sprawę!

18

Dziś (15.12.2022) z mównicy sejmowej poseł Grzegorz Braun (Konfederacja) poruszył sprawę doniesień dziennikarza śledczego Leszka Szymowskiego w zakresie możliwej współpracy premiera Mateusza Morawieckiego z komunistyczną, niemiecką bezpieką STASI. Marszałek Witek nerwowo przerwała posłowi wystąpienie, a dzień wcześniej w żenujący sposób zarzuty skomentował Stanisław Żaryn, rzecznik bezpieki w Polsce.

– Minął tydzień od upublicznienia przez dziennikarza śledczego Leszka Szymowskiego informacji o podwójnej rejestracji Mateusza Jakuba Morawieckiego jako tajnego współpracownika sowiecko-niemieckiej tajnej służby STASI. Pseudonimy „Jakob” i „Student”. Cisza w eterze utrzymywana przez władzę i służby skłania mnie do złożenia wniosku formalnego w zgodzie z regulaminem o zarządzenie przerwy, zwołanie konwentu seniorów, tak aby pani marszałek mogła skonsultować sposób przedstawienia Wysokiej Izbie informacji o tej sprawie, a z ostrożności procesowej proszę traktować tę moją wypowiedź jako publiczne zawiadomienie szefa służb, ministra sprawiedliwości… – dziś z mównicy sejmowej mówił Grzegorz Braun. Przemówienie przerwała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek: – Proszę zawiadomić, proszę zawiadomić, no właśnie kogo, proszę zawiadomić no właśnie kogo – nerwowo odpowiadała Witek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W sprawie potencjalnej współpracy Morawieckiego ze STASI wypowiedział się także Stanisław Żaryn, zastępca Ministra Koordynatora Służb Specjalnych. Zamiast informacji o wszczętym postępowaniu weryfikującym informacje podane przez Szymowskiego, Żaryn pokusił się o komentarz redukujący poważne doniesienia dziennikarza śledczego do rangi… rosyjskiej propagandy.
W polskiej przestrzeni informacyjnej odnotowano próbę zdezawuowania i podważenia wiarygodności Premiera RP poprzez insynuowanie jego związków ze służbami NRD. Te pomówienia, jednoznacznie zbieżne z celami informacyjnymi FR, padły na podatny grunt cz. klasy politycznej w Polsce – na Twitterze napisał Żaryn.

To pierwsza i ostatnia reakcja obozu rządzącego na poważne zarzuty, wysunięte przez dziennikarza śledczego. Co więcej, jak wskazuje zam Szymowski, sprawą o dziwo nie zajmuje się nie tylko polska władza, ale także media głównego ścieku.
Gdyby w kraju z dobrze funkcjonującą demokracją znany dziennikarz śledczy (prawie 20 lat pracy) ogłosił, że prezydent albo premier został zarejestrowany przez obcy wywiad kilkadziesiąt lat temu, wywołałoby to polityczne trzęsienie ziemi. Gdyby dziennikarz mówił prawdę, dostałby Pulitzera a polityk zakończyłby karierę. Gdyby okazało się, że dziennikarz kłamie, szybko zmieniłby zawód. To, że nasze media w ogóle tej sprawy nie zauważyły, nasi dziennikarze przeszli nad tym do porządku dziennego a premier i jego otoczenie udają, że sprawy nie ma – to wszystko świadczy o tym w jak głębokim paraliżu pogrążony jest nasz kraj – na Facebook’u sprawę skomentował Szymowski.

Przeczytaj także:

Twierdził, że niemiecka wina za Holokaust to fałszowanie historii, a Polacy wymordowali 200 tys. Żydów. Teraz otrzymał “kanadyjskiego Nobla”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. BARBARA mówi

  tak skorumpowanego i bandyckiego rzadu jeszcze nie bylo

 2. Buran mówi

  Ludzie!!!!! Sami sobie wybraliśmy takie „oborowe elyty”.

 3. Rafał mówi

  Ale tak na serio. Morawiecki urodził się w 1968, NRD przestałą istnieć w 1990…. To kiedy go oni zwerbowali, w podstawówce czy w liceum??? Werbowali 18-19 czy 20 latka? SERIO???

 4. Ggg mówi

  @rafal – synku, poczytaj o tatusiu mateuszka, to primo. Secundo: pseudonim operacyjny student coś ci mówi, ” inteligencie”?

 5. Ggg mówi

  Tak jak mówił sikorski: Polska to ch d i kamieni kupa. Murzynstwo mamy we krwi, koniec Polski blisko. I krzyżyk na drogę, podlaczki. Pretensje do siebie, w końcu każdy jest kowalem swojego losu…

 6. Ewa-Maria mówi

  Na każdym etapie życia można się zeszmacić

 7. Ewa-Maria mówi

  Panie pośle Braun jest jeszcze do wyjaśnienia sprawa tego bombowego podarku którym został potraktowany Komendant Główny Policji przez ukraińskiego 'brata’ . To także powinno być dogłębnie zbadane. Ciekawie się robi w naszej Ojczyżnie za sprawą tych którzy nam taki los zgotowali. Boimy się kolorowej nacji która szturmuje europejskie kraje a tym czasem wróg jest zza wschodniej granicy.

 8. Rebih mówi

  Żaryn chodzi na tej samej smyczy, co Morawiecki i Kaczyński. Jest głupi i podły, ale nie aż tak, by ta głupota i podłość mogły przykryć działalność agenturalną.

 9. Rebih mówi

  @Rafał Zwerbowali 21 latka w 1989 roku. Nie byle jakiego 21 latka, lecz syna opozycjonisty o dwuznacznej przeszłości, którego akcje w 1989 roku pięły się ostro w górę. To był cenny nabytek, przecież wiadomo było wtedy, że opozycjoniści będą stanowić rdzeń władzy w Polsce. Przy odpowiednim układzie Kornel Mirawiecki mógł był zostać np. doradcą premiera czy ministra, ambasadorem albo wojewodą. Tak ostatecznie nie stało się, ale agentów służby pozyskują zanim owi agenci zaczną coś znaczyć. A później papiery trafiły w ręce kogoś, kto z niezbyt rozgarniętego, za to sterowalnego Mateuszka dużym nakładrm sił i środków zrobił bankowego słupa, doradcę premiera, ministra finansów, wreszcie premiera.
  Uwagę zwraca również i to, że jest to kokejny raz, kiedy Kaczyński angażuje się w promowanie „śpiocha”.

 10. Dumny Polak mówi

  Odebral bym temu zdrajcy wszystkie jego, judaszowe miliony!
  Wszystkie one zapracowal sobie nasza, krzywda,!
  Sprzedawczyk, kanalia!
  Przywrocmy jak najszybciej kare smierci dla zdrajcow ojczyzny i pospolite KANALIE!

 11. Ewa mówi

  posel Sośnierz z Konfederacji razem z Scheuring Wielgus byl przeciwny zainicjowanemu przez Solidarną Polskę projektowi „W obronie wolności chrześcijan” . Powie Zagłosował przeciw mówiąc że ceni prawo do LŻENIA RELIGII.

 12. W K mówi

  Widocznie już od 100 lat, kto chce rządzić Polską, najpierw musi się zapisać do obcego wywiadu. Widocznie dla Witek to normalne i nie ma z tym problemu.

 13. Mirosław mówi

  dlaczego napisano tu że marszałek przerwała wypowiedź skoro na załączonym nagraniu widać że upłynął czas na wypowiedź 1min, manipulujecie tu jak w ściekowych mediach, a miałem nadzieję że chociaż tu mnie nie oszukuje się

 14. ads mówi

  miro udajesz głupa, czy co…? poseł Braun kończył swoje wystąpienie i idiotka, która nie wie „kogo zawiadomić”, skoro to ona kieruje sprawy do trybunału stanu w/s najwyższych urzędników państwowych, tradycyjnie wpierd… mu się zdanie… to że odbyło się to na końcu 1 min. nic nie zmienia…

 15. anonim mówi

  Mateuszek Pinokio kłamczuszek bankster to normalne że to może być NRD-owska onuca. Koszerna marszałkini nie wie kogo zawiadomić no proszę. Dlaczego taka ,,blondynka” jest marszałkiem? Za to dobrze wie kogo zawiadomić żeby nałożyć kary za brak szmaty na facjacie.

 16. Shadow mówi

  Na najwyższych stanowiskach w państwie mamy obcych sukinsynów, sprzedajne szmaty i zdrajców.A wielu do tego to ameby umysłowe i moralne.

 17. MAREK mówi

  Pani Ewo proszę się zapoznać z tym materiałem i projektem ustawy /kolejnym koniem trojańskim/ do czego zachęca ta konferencja prasowa. Kogo ma bronić tzw. ustawa o obronie chrześcijan? https://www.youtube.com/watch?v=qaHTpWQfbig
  Jeszcze wierzy Pani w dobre intencje zdrajców, agentów z bandy czworga – koalicji covidowej i ich mediów?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.