Bosak w wRealu24: „Zbliżamy się do granicy destabilizacji państwa. Grozi nam bunt społeczny” [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
18

Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, był w piątek (3.04.2020) gościem Krzysztofa Lecha Łukszy w telewizji wRealu24. Rozmowa dotyczyła wyborów prezydenckich i politycznej gierki, jaką prowadzi Prawo i Sprawiedliwość podgrzewając emocje i wprowadzając w błąd opinię publiczną, co do niemożliwości wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Zdaniem Bosaka pomysł głosowania korespondencyjnego i propozycja Jarosława Gowina o przedłużeniu kadencji prezydenta Dudy, to blef, którego celem jest prowokowanie opozycji i przerzucenie na nią odpowiedzialności za wzrost napięcia politycznego.

Odnosząc się do rządowej tarczy antykryzysowej Bosak zwrócił uwagę na fakt, że nie ma w niej żadnych zapisów zakazujących bankom wprowadzanie w umowach zmian niekorzystnych dla klientów, którzy będą chcieli skorzystać z wakacji kredytowych. Takie rozwiązanie wprowadzono na Węgrzech, ale w Polsce klienci stają wobec szantażu ze strony banków i w efekcie będą musieli dopłacić, żeby skorzystać z pomocy w sytuacji kryzysowej. Rząd nie zadbał o obywateli. Zadbał o banki, które zarobią kosztem kredytobiorców wykorzystując ich dramatyczną sytuację wywołaną epidemią koronawirusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pytany o wprowadzoną kwarantannę ze względu na epidemię koronawirusa i o to, czy lekarstwo nie jest gorsze od choroby, Bosak stwierdził, że „poruszamy się po omacku” ze względu na brak kompleksowych analiz. – Mamy bardzo mało danych i są sprzeczne teorie co do tego, jakie stosować środki zapobiegawcze. Niektórzy mówią, że powszechna kwarantanna jest ok, inni mówią, że powinna być punktowa kwarantanna, a ludzie, którzy nie są w grupie ryzyka powinni normalnie pracować zachowując środki ostrożności – powiedział poseł Konfederacji podkreślając, że jego zdaniem powszechną kwarantannę można utrzymać przez kilka tygodni, a nie miesięcy.

– Utrzymywanie kwarantanny przez kilka miesięcy to byłoby zabójstwo gospodarcze całego narodu. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że więcej będzie samobójstw z powodu utraty pracy i bankructw niż śmierci z powodu epidemii – powiedział Bosak. Stwierdził, że jego zdaniem zbliżamy się do granicy destabilizacji państwa i społeczeństwo zaczyna to odczuwać. – Zaraz narośnie nam bunt społeczny i z tego też może wynikać ten pęd PiS-u do wyborów – wyjaśnił. Odnosząc się do obostrzeń wprowadzanych przez rząd Bosak stwierdził, że stają się coraz bardziej absurdalne i „rząd się pogubił”, a restrykcje wprowadzane są bez podstawy prawnej.

Źródło informacji i cytatów: YouTube

Zobacz też:

„Działacie na szkodę narodu”. Bosak o decyzjach PiS ws. wyborów i tarczy antykryzysowej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. klioes vel pislamista mówi

  Oświadczenie – do skopiowania i wysyłania. Ja … zamieszkały w … tel. … , odbywający kwarantannę do … -go … po powrocie … -go … z … , nie umiem zainstalować żadnych aplikacji, ani założyć konta Gmail. (Właściwie to nawet nie wiem, co to jest!) Nikt też nie chce mi w tym pomóc. (Rząd nie zaoferował mi informatyka-domokrążcy.) Zatem nie posiadam możliwości poddania się nadzorowi elektronicznemu. Ale nawet gdybym taką możliwość posiadał, uważam wymóg za bezprawny i stanowiący dyskryminację cyfrową. Oświadczam, że zgodnie z prawem stałe przebywam w obrębie mojego domu i parokrotnie domagałem się od policji skontrolowania mnie. Dotychczas bezskutecznie. Protestuję przeciwko niekonstytucyjnemu czynieniu ze mnie NIEWOLNIKA. Rozumiem przymus kwarantanny, ale nie zmuszanie mnie do aktywności cyfrowej. Nie można zmuszać kogoś do wykonywania czynności, których nie umie i KTÓRYCH NIE MUSI UMIEĆ !!! Nie rozumiem, dlaczego uczciwy obywatel traktowany jest GORZEJ od kryminalisty poddanego nadzorowi elektronicznemu. (Kryminalisty nikt nie zmusza go zakładania kont i sprowadzania oraz instalowania na własny koszt aplikacji.) Wykonanie oświadczenia może i powinno podlegać kontroli. Ale nie może być ono zastąpione praworządnością zaświadczeniową, a tym bardziej totalitaryzmem cyfrowego nadzoru. Jest dla mnie skandalem nie tylko mentalny powrót przez państwo do komuny, ale zmuszanie wolnych ludzi do pomagania mu w tym. W związku z tym zastrzegam sobie możliwość wstąpienia na drogę sądową przeciwko neokomunistycznymu, totalitarnemu państwu.

  1. Frank Drebin mówi

   Ale wejść tutaj i udowodnić wpisem że jesteś debilem już potrafiłeś, sprzęt i aplikację miałeś?

 2. RYSZARD mówi

  taki debil jak ty chciałby destabilizacji

  1. Jaca mówi

   On nie mówi, że chciałby destabilizacji, ale wyciąga mądre wnioski do czego może to wszystko doprowadzić. Pan Bosak mimo że młody to bardzo mądry i przewidujący polityk. Widać, że prawdziwy Polak i patriota a nie jak ta cała banda co rządzi na zmianę od ’89.

 3. Flex mówi

  Urzędniczy obłęd i kolejne restrykcje nakładane na obywateli w interesie budżetówki i rządzących. Mówicie, że zakazy dot. niepełnoletnich „bez opieki” czy „dystans małżeński” lub zakaz rodzinnego spaceru z dziećmi na powietrzu są kuriozalne i bezsensowne. Otóż mają cel i sens. Tylko nie jest nim zdrowie i bezpieczeństwo zwykłych obywateli, a zdrowie, mniej pracy i święty spokój funkcjonariuszy służb, pilnujących i kontrolujących teraz internowanych na „Kwarant Annie”. Nie ma ludzi szwendających się po ulicach, nie ma wezwań do zakłócających ład i porządek itp. Tak samo słynna tarcza nie jest dla przedsiębiorców, tylko zakutych urzędniczych łbów, by mieli czym się „zasłaniać” przed gniewem i rozpaczą przedsiębiorców i pracowników. Tylko temu to wszystko służy. Tak samo jak partia PIS już dawno nie służy wyborcom tylko Prezesowi i jego aberracji społeczno-gospodarczej. W tym tchórzliwym, zastraszonym stadzie nie ma nawet „dziecka” zdolnego krzykbąć „król jest nagi”! K.Bosak czy JKM z mównicy wygarniają prawdę, a tchórze z TVPISinfo szybko ucinają przekaz z Sejmu i puszczają PISmakerów ze studio. Nawet w 2015 TVPOinfo nie robiło takich chamskich numerów. Konwencje PAD czy PIS były obszernie pokazywane. A propaganda i manipulacja Platfusiarni była subtelniejsza i sprytniejsza. Sitwa która teraz panuje w TAI to po prostu kuriozum. Ale to najlepiej oddaje „potencjał intelektualny” kadr PISowskich. Głosowałem na PAD i PIS by odsunąć od władzy złodziei i nierobów. Niestety po nich weszła nieudolna partyjna, wywodząca się z budżetówki chciwa władzy i pieniędzy sitwa i banksterka!

 4. George mówi

  To nie wirus stanowi śmiertelne zagrożenie dla istnienia naszego państwa i nas, ale lekarstwo, które władza usiłuje nam zaaplikować. Ciekawe zo zrobią, gdy miliony pójdą na bezrobocie, a PKB poleci na łeb, na szyję i braknie kasy nie tylko na tzw. społeczne transfery ale i na zabezpieczenie podstawowych budżetowych potrzeb. Stawiam na zadłużenie państwa, czyli nas, po same uszy na setki lat.

 5. Lech mówi

  Bez klientów, których stać na zakup ich towarów i usług, przedsiębiorcy nie wypracują żadnej kasy. Potrzebna jest pomoc finasowa dla ludzi, którzy potracili pracę i dochody. Tylko tak jest możliwa stymulacja obrotu pieniądza na rynku i prawidłowe funkcjonowanie mechanizmów rynkowych. Przedsiębiorstwa powinny zależeć od popytu na ich oferty, a nie od podaży uzyskanej dzięki pomocy finansowej państwa. W tym drugim przypadku przedsiębiorstwa jednorazowo skorzystają, a ludzie padną, w wyniku czego padną również przedsiębiorstwa.

 6. Spostrzegawczy mówi

  Konfederacja ubrała się całkowicie w buty liberałów a świadczy o tym ich stanowisko odnośnie polskich złóż naturalnych i ich malostkowosc w sprawach zasadniczych podobnie zresztą jak i innego partyjniactwa. Zamiast wykorzystać czas, który został podyktowany przez zydomasonerie i ich prymitywny wręcz lans koronki na strukturalne działania kontrrewolucyjne to Konfederacja nurza się w bagnie codzienności i politpoprawnosci.

  1. Jaca mówi

   Głupoty Pan powielasz w sprawie głosowania odnośnie polskich złóż. Konfederacja tego nie poparła.

  2. mario mówi

   To sprawdź człowieku niepiśmienny-głosowanie 23.01.2020

 7. Wstrząśnięty nie zmieszany mówi

  Ale część tego załamania jest zupełnie niezależna od Polaków, Polski i rządu jaki by nie był.

  Ja z Krakowa jestem – tam przez ostatnie 25 lat zrobiono taki rezerwat turystyczny – przyjeżdżali turyści – coś tam może i zwiedzali potem chlali i wizytowali burdele. Na terenie działania rezerwatu właściciele kamienic wypieprzyli wszystkich mieszkańców z Starego Miasta /wewnątrz Plant/ – tam są /były?/ już tylko hotele, restauracje itd… Pracowało tam kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Pracowało jeszcze 2 tygodnie temu.

  I teraz tych turystów nie ma i nie będzie raczej długo – na pewno do końca roku – i co – jaka to wina rządu itp ???

 8. Damian mówi

  rządzący plus prezydent a szczególnie ten drugi gardłowali przez telewizję, ze składki Zus do zapłaty w marcu muszą być odsunięte, umorzone, itp. Tymczasem to był wielki kant! W marcu nie zapłacilismy składek za luty bo już nie mielismy zadnych obrotów a rządzący łaskawcy mowili co innego a co innego zrobili. Bowiem dopiero za marzec składkę przesuną, umorzą, itp. czyli musimy zaplacic skladkę nalezna do zaplaty do 10 i 15 marca!!! A skad na to wziąc??!!! Jesli zas nie zapłacimy tej skladki to mamy dług wobec ZUS a dłużnikom nie przysługuje zwolnienie z, umorzenie, przesunięcie płatnosci składek w kwietniu, maju i czerwcu!!! czyli składek za marzec, kwiecien i maj! Drobiazg dla rządzących cwaniaczków i kota pana Prezesa a dla nas dramat bo przecież nie mając zadnych obrotów musimy zapłacić wszystkie stałe faktury oraz raty kredytow hipotecznych na mieszkanie czy dom, za cos musimy tez przezyc…… a nie mamy 500+ ani zadnych +++++danin od panstwa. W obecnej sytuacji pierwszy raz w zyciu NIE pojdziemy na wybory. Gdybysmy zmienili zdanie to pojdziemy i głos oddamy na K.Bosaka! Szalom oszuści z PiS nie gorsi od POmylenców z pseudo ludowcami z PSL!

 9. Frank Drebin mówi

  Ta cała kąfederacja to gorsze antypolskie gady od platformy

  1. Jaca mówi

   Bredzisz Pan, a po czym Pan to wnioskujesz, czy rządzili już, żeby żeby można było ich ocenić? Widać, że jesteś Pan ślepym i omamionym pisowcem z wypranym mózgiem. Zal Pana i Panu podobnych. Właśnie Konfederacja jest najbardziej propolskim i najbardziej patriotycznym ugrupowaniem. To oni nagłaśniają wiele ważnych dla Polski spraw, które rządzący ciecie zamiatali pod dywan, np ustawa Just 447.

 10. mario mówi

  Bunt społeczny?I to mówi tchórz który ani razu nie pojawił się na antypedalskich „kontrach” tylko siedział pod kołderką?Przestań cwaniaczyć bo nie o Polskę ci chodzi a o sejmowe lub inne koryto.Kandydat na Prezydenta bez wykształcenia,bez doświadczenia w ekonomii,finansach,biznesie ale za to zaliczony start w „Tańcu z gwiazdami”!To są kwalifikacje narodowca!

  1. Frank Drebin mówi

   Dokładnie!

  2. Kibic mówi

   Mario pokaż kandydata, który pojawił się na takiej kontrze antypedalskiej. Przynajmniej w Konfederacji jest pełno ludzi, którzy na takich kontrach byli, sami je organizowali. Tak samo jak na Marszach i pikietach obrońców życia. Duduś i Morawiecki wspierali zaś konwencję stambulską, zrównoważony rozwój i inne rotszydlowskie pierduty.

 11. edekzzawody mówi

  Na kazdym kroku ignorancja i to w najlepszym wydaniu.Do tych co tak ciezko im siedziec w domu i pierdziec w stolek:popatrzcie sobie na statystyki krajow ktore jawia sie Polakom jako Eldorado:Anglia,Niemcy,Francja nie wspominajac o Hiszpanii-ile jest zarazonych na Covid u nich a ile u nas,Prof.Szumowski i Morawiecki to sa wlasnie najlepsi ludzie na te czasy.Chcecie zmiany,PiS wam smierdzi to bedziecie ja mieli_bedzie 500-.robota do 67 roku zycia,minimalna placa tak jak bylo ponizej 2000 zl,nie mowiac o zgrajach emigrantow z ktorych to natychmiast wyczyszcza sobie Niemcy i Francja i dopakuja nam element kryminalny.dobrze sie sklada ze spolki skarbu panstwa maja sie dobrze.Nowy rzad bedzie mial co spieniezyc.Dlaczego dajecie sie karmic takim glupotom ze trzeba pomoc zwyklym ludziom a nie bankom czy zakladom pracy.Banki moga w sytuacja nadzwyczajnych zazadac zwrotu kredytow lub przejac caly majatek jako zastaw,odmowic kredytowania dzialalnosci bierzacej przemyslu.Ludzie zawsze przezyja.Jedni gorzej drudzy lepiej.Tak jest teraz wszedzie na calym swiecie.Firma jak zbankrutuje to bedzie figa z makiem a nie praca.Ciekawe co wtedy bedzie nasz p.Bosak wam opowiadal.Przyjdzie nowe bedziecie mielli lepiej wszyscy ,bedzie wielka wolnosc git i tenteges..Dlatego zamiast szczerzyc zeby jeden na drugiego czy nie lepiej jest pomoc sobie nawzajem i pokonac ta zaraze zamiast skakac sobie do oczu.Najgorsze to jest to ze pyskuja najwiecej Ci co nie maja noic do ppowiedzenia.Nic madrego.Vide tygrysek z PSL czy p.Bosak nasz gladki erudyta ktory poza gadaniem na okraglo nie ma do zaoferowania NIC .KOMPLETNIE NIC!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.