Bosak o pandemii i wyborach: „W Sejmie panują nastroje piknikowe. Czas rozstać się z paniką”

Krzysztof Bosak / Fot. Sztab Wyborczy #Bosak2020
2

Krzysztof Bosak był gościem programu Debata Dnia na antenie Polsat News.  Według kandydata na urząd Prezydenta RP najwyższy czas rozstać się z paniką i wrócić do normalnego trybu działania gospodarki.

Polityk podzielił się swoją opinią w kwestii tzw. strajków przedsiębiorców. Przyznał, że nie rozumie zachowania władz wobec protestujących i eskalowania przemocy. Bosak twierdzi, że obywatele powinni mieć prawo do wyrażania sprzeciwu.
Uważam za skandaliczną sytuację, w której rząd rozporządzeniem zakazał wszelkich manifestacji w Polsce i mimo, że życie już wraca do normy – gromadzimy się w galeriach handlowych, restauracjach czy kościołach to okazuje się, że grupa kilkudziesięciu osób na ulicy, która wyraża poglądy musi być otoczona przez setki funkcjonariuszy – powiedział kandydat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kandydat na Prezydenta RP uważa, że nadszedł czas na odmrażanie gospodarki przerwanie atmosfery strachu. Według Bosaka należy przy tym wspierać osoby z grup ryzyka.
Wszystkim udzieliła się przesadna panika. Czas z tą paniką się rozstać i zacząć normalnie funkcjonować, bo ludzie chcą żyć i pracować. (…) Musimy wrócić do normalnego życia gospodarczego, a chorym oczywiście trzeba pomagać, natomiast w grupie ryzyka są szczególnie osoby z chorobami płucnymi i grupy osób starszych – podkreślił.

Tematem programu był także klincz pomiędzy Sejmem i Senatem. Marszałek Tomasz Grodzki odwleka rozpatrywanie ustawy wyborczej, przez co wciąż nie znamy daty wyborów oraz trybu ich przeprowadzenia. Zdaniem posła Konfederacji jest to spięcie pozorowane.
Mam wrażenie, że tu się wywiązała gra nerwów i przeciąganie liny między PiS-em i Platformą, a to wszystko ze strony tych dwóch partii ma służyć polaryzowaniu nastrojów społecznych – stwierdził Bosak.

Podzielił się także kulisami dzisiejszej wizyty w Senacie RP: Wyczułem nastroje raczej piknikowe. Te wszystkie oświadczenia to jest teatr pod media. Za kulisami wszyscy zdają sobie sprawę, że Senat nic więcej nie może, jak tylko przetrzymać to maksymalnie przez 30 dni – poinformował.

Na pytanie o termin wyborów, odpowiedział: To będzie 28 czerwca – jak zależy PiS-owi, albo tydzień później.
Zdaniem Krzysztofa Bosaka senatorowie nie powinni odwlekać ustosunkowania się do ustawy wyborczej, gdyż według niego należy szybko ustalić reguły i przeprowadzić wybory. Kandydat przypominał, że apelował o to do Marszałka Grodzkiego oraz senatorów Platformy Obywatelskiej.

Źródło cytatów: Polsat News

Przeczyta także:

Katarzyna TS: PiS stawia na Trzaskowskiego?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Historyk mówi

    Obywatele nie powinni mieć żadnych praw. dokładnie na to zasłużyli.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.