Bosak do rządu: „Gdzie jest ustawa o bezpłatnych wakacjach kredytowych?” [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
8

W czwartek (7.05.2020) rząd przedstawił w Sejmie informację w sprawie sytuacji na rynku kredytowym w związku ze skutkami pandemii COVID-19. Z informacji wynika, że sytuacja jest dobra i nie ma powodu do niepokoju. Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak nazwał tę informację „mydleniem oczu” i wskazał na dramatyczną sytuację kredytobiorców, którym banki naliczają dodatkowe opłaty i aneksują umowy na ich niekorzyść wykorzystując kryzys związany z pandemią koronawirusa.

– Wicepremier Emilewicz sugerowała, że rząd przedstawi projekt ustawy o trzymiesięcznych bezpłatnych wakacjach kredytowych. Gdzie jest ta ustawa? Gdzie  ona zginęła? Dlaczego mydlicie nam oczy? Dlaczego przedstawiacie nam ogólnikowe informacje, które każdy może przeczytać na dowolnym serwisie ekonomicznym? Mówmy o istocie sprawy. W tej chwili są dla banków żniwa, ponieważ wielu przedsiębiorców ma nóż na gardle i można robić to, co banki lubią najbardziej, czyli naliczać dodatkowe opłaty np. za odroczenie rat, albo – co jest wyjątkowo haniebną praktyką – aneksować umowy w sposób niekorzystny. I niektóre banki to robią. A co robi rząd? Nic. Co robi UOKiK? Nic – powiedział Bosak podkreślając, że nie mówiłby o tym, gdyby nie dzwonili do niego przedsiębiorcy alarmujący, że takie praktyki mają miejsce.

Bosak wskazał, że w innych państwach wprowadzono rozwiązania prawne uniemożliwiające nakładanie dodatkowych opłat i aneksowanie umów w przypadku wakacji kredytowych związanych z kryzysem. – Dlaczego tych przepisów nie ma w Polsce? Czy dlatego, że mamy premiera bankiera? Czy dlatego, ze PiS jest partią sprzyjającą bankom, antyspołeczną, antyprzedsiębiorczą, realizującą złą politykę antykryzysową? – zapytał Bosak.

SKLEP-WPRAWO.PL

Bosak odniósł się też do decyzji Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina o odwołaniu wyborów 10 maja. – Okazuje się, że dwóch panów ustala, co nam ogłosi Sąd Najwyższy. Czy ktoś wyobraża sobie analogiczną sytuację w Kongresie amerykańskim? Że dwóch kogresmenów wychodzi i ogłasza, co powie Sąd Najwyższy? Oczywiście jest  to całkowicie nie do wyobrażenia – powiedział Bosak i wskazał, że celem działania Prawa i Sprawiedliwości jest podniesienie poziomu konfliktu politycznego w Polsce. – Uważacie, cynicznie kalkulując, że na tym skorzystacie. Obyście ostatecznie na tym stracili – dodał.


Źródło informacji i cytatów: Twitter

Zobacz też:

„Państwo jest niczym, partia jest wszystkim”. Konfederacja o odwołaniu wyborów przez Kaczyńskiego i Gowina [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Jak zawieszalem plakat wyborczy Bisaka na moim ogrodzeniu tak go zdarlem i do smieci wyrzucilem. Z lewakami sciga sie o wydarcie kasy z mojej kieszeni,bo skad czy to Bosak.Morawiecki,Biedron kase biora? Ze swoich sutych wyplat? Mikke zawalu dostanie.
  Dosc tych febaberii.

  1. antyPOPiS mówi

   kacPiSka żydowinko cienias jesteś, ty to SE zdarłeś politurę z dekla, co przykrywa ci pustą kiepełe w kształcie i funkcji sedesu, gdzie wali sierżant Daniels po syjonistycznej grochówce, musi na baraninie, coby było koszernie…

 2. Antyparch mówi

  Panie Jacku,Pan opisze jak sie Bosak z Kamyszem scigali,i jaka radoche Bosak mial. A cieszyl sie jak glupi trabka.

 3. Antyparch mówi

  Bosak jak przyglup,cieszyl sie jak pojazd Kamysza go wyprzedzal. Kandydat na prezydenta,ha ha ha cieszy sie jak glupi trabka,ha ha ha.

  1. Teresa Maria mówi

   Przepraszam, ze zapytam, czy u Antyparcha wszyscy zdrowi? Bo obserwuję jakąś dziwną pisaninę.

   1. Antyparch mówi

    Dlaczego glupia? A smiech Bosaka po wyprzedzeniu przes samochod Kamysza,glupia reakcja nie byl?
    Pan Jacek nie napisal,o tym fakcie? Do michnikoszczyn dolaczyl?

    1. W K mówi

     W tamtym filmiku ważniejsze było, że poseł Bosak nie płakał, gdy pojazd z Kamyszem po chwili ich wyprzedził, a nie, że się uśmiechał, gdy wyprzedzali pojazd Kamysza.

 4. Peselek mówi

  Przestańcie mówić za kasę do kieszenie.
  Konfederacja, nadzieja na lepszą Polskę!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.