Bodnar domaga się wprowadzenia klimatycznej propagandy do programu nauczania. List RPO do szefa MEN

Adam Bodnar/ fot. screen
0

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar apeluje do Ministerstwa Edukacji Narodowej o wprowadzenie specjalnego programu nauczania na temat zmian klimatycznych i sposobów przeciwdziałania ich skutkom. Bodnar wysłał list do ministra Dariusza Piontkowskiego, w którym twierdzi, że „przekazanie młodym ludziom wiedzy na temat sposobów zahamowania negatywnych zmian klimatycznych powinno być potraktowane przez szkoły jako jedno z najpilniejszych zadań”.

RPO twierdzi, że istnieje „silny związek pomiędzy kryzysem klimatycznym a prawami człowieka i obywatela, do ochrony których został powołany”. Odnosząc  się do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego stwierdza, że jest to dowód, iż sprawy klimatu są ważne dla młodych ludzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Młodzi ludzie nie chcą biernie oczekiwać na rozwój scenariusza, który przewiduje dotkliwe klęski żywiołowe, niedobory wody i żywności, wymuszone migracje oraz poważne konflikty. Wzywają rządzących do okazania odpowiedzialności, odwagi i ambicji, by wprowadzili w życie stosowne rozwiązania, mogące zapewnić przyszłym pokoleniom dobre warunki do życia i rozwoju. Uważam, że odpowiadając na te potrzeby, szkoła mogłaby w większym stopniu stanowić platformę do prowadzenia debaty, poszerzania wiedzy i poszukiwania rozwiązań” – pisze RPO.

Wobec narażenia uczniów na kontakt z wieloma nieprawdziwymi informacjami w internecie, dostrzegam tu szczególnie istotną rolę nauczycieli, którzy mogliby pomóc uczniom dotrzeć do rzetelnych i sprawdzonych materiałów” – pisze Bodnar. Cały list TUTAJ.

Mój komentarz: Ogłupianie młodych ludzi klimatyczną propagandą przybiera na sile. Efekty widzimy na ulicach, gdzie histeryzują nastolatki zmanipulowane przez straszącą ich Gretę Thunberg. Ale to najwyraźniej za mało, więc RPO apeluje o wprowadzenie klimatycznej propagandy do szkół. To kolejny, obok tzw. edukacji antydyskryminacyjnej i seksedukacji, element lewackiego prania mózgów od najmłodszych lat. Nie wolno na to pozwolić!

Zielony terror nie tylko ogłupia, ale już szykuje się do zamykania w więzieniach tych, którzy przeciw temu ogłupianiu protestują. Niemieckie Stowarzyszenie Energetyki Słonecznej wzywa na swojej stronie internetowej do karania osób, które pomniejszają lub negują tzw. katastrofę klimatyczną. Karą ma być dotkliwa grzywna lub więzienie. Jeśli pozwoli się na wbijanie dzieciom do głów lewicowych bredni o katastrofie klimatycznej, to tak „wyedukowane” społeczeństwo stoczy się w odmęty ciemnoty i zabobonu. Mam nadzieję, że minister Piontkowski zignoruje elaborat Bodnara.

Źródło informacji: rpo.gov.pl

Zobacz też:

SZOK! Kara więzienia za negowanie katastrofy klimatycznej. Zieloni lobbyści chcą zamknąć usta swoim adwersarzom

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.