Biskupi bronią arcybiskupa Jędraszewskiego! List poparcia podpisało 15 duszpasterzy

Fot. PAP
8

Po fali ataków pod adresem metropolity krakowskiego, przyszedł czas na kontrę ze strony episkopatu. Biskupi wystosowali list, w którym bronią postawy abpa Marka. Pod otwartym listem poparcia i solidarności podpisało piętnastu patriarchów.

W owym krótkim, zamieszczonym na stronie internetowej diecezji rzeszowskiej, napisano: „Solidaryzujemy się z Tobą wobec krzywdzących ataków, jakie musi znosić obrońca prawdy ewangelicznej”. Podkreślili również wzniosłość misji i wartość odwagi.  „Zawsze godną chwały jest rzeczą opowiadanie się po stronie antropologii chrześcijańskiej, która w człowieku widzi obraz samego Boga”. Autorzy zapewnili arcybiskupa Jędraszewskiego o swojej braterskiej modlitwie i jedności w Chrystusie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

List podpisali metropolici: częstochowski, lwowski, przemyski, tarnowski, sandomierski, zamojsko-lubaczowski, rzeszowski. Oprócz urzędujących biskupów podpisy złożyli również biskupi seniorzy jak i biskupi pomocniczy. Akt wsparcia dla Marka Jędraszewskiego jest wyrazem solidarności z brutalnie atakowanym przez lewicę duszpasterzem.

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj również:

Arcybiskup Jędraszewski w ogniu ataków lewicy: ekoterroryści wściekli na prawdę i Pismo Święte

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zz top mówi

  Jakie stanowisko zajal katolik Bolek Walesa?

 2. Robert mówi

  Dobrze ,ze kiedy okręt tonie,są tacy którzy nie trwają przy oszołomie ,jego krzyżu z kamizelką czerwoną,,ratunkową,,Franciszku zwanym głową

 3. Kwal mówi

  Nie widzę wśród wymienionych naczelnego rabina Polski bpa. Polaka, nie ma też bpa. Gądeckiego no i towarzysza Nycza….i wielu wielu innych hierarchów…

  1. Artur mówi

   Bo to nie są polscy biskupi. Bliżej im raczej do sanchedrynu…Żydzi obsadzili wszystkie dziedziny życia ważne dla Polaków- od polityki, przez gospodarkę i szkolnictwo i kończąc na episkopacie. To smutne ale niestety prawdziwe.

  2. Lolek mówi

   “Bo to nie sø Polscy Biskupi “
   Atak Protestanckich Folksdeutsche na Święty Kosciół Katolicki.

 4. JANEK mówi

  Chwała BOGU że mamy jednego odważnego który broni PRAWDY.

 5. Noemi mówi

  Jaka szkoda dla nas że hierarchowie niszczą nas „nic nie robieniem”co do ich obowiązków powinno być ,ale żyją sobie wygodnie mają za cel luksus.Hierarchowie to obecnie jest firma itd

 6. klioes vel pislamista mówi

  Na rozszerzenie dopuszczalności aborcji do 18-go tygodnia ciąży w Belgii wprowadzone tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w 2019-ym roku.

  Bóg się rodzi, Belg umiera,
  Już ustawa uchwalona!
  Ogień płonie, moc się wzbiera,
  Nie ma granic dla demona!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.