Biskup zrobił coś oczywistego. Politykom popierającym aborcję odmówił udzielania Komunii. „Proszę katechizować kolegów biskupów!”

Bp Thomas Daly / Fot. Twitter
6

Amerykański biskup Thomas Daly, zrobił coś, co nie mieści się w wyobraźni katolickich hierarchów w Polsce. Opublikował list, w którym podkreśla, że politycy, którzy jawnie udzielają poparcia dla aborcji, nie powinni przystępować do Komunii świętej. Na pozór bardzo oczywiste, jednak w świecie zaczadzonym relatywizmem, potrzebne było takie stanowisko biskupa.

Politycy mieszkający na terenie katolickiej diecezji Spokane, którzy z uporem trwają w swoim publicznym poparciu dla aborcji, nie powinni przyjmować Komunii bez uprzedniego pojednania się z Chrystusem i Kościołem. (…) Dzieci są darem od Boga, bez względu na okoliczności ich poczęcia. Nie tylko mają prawo do życia, ale my, jako społeczeństwo, mamy moralny obowiązek chronić ich przed krzywdą – napisał w liście do wiernych miejscowy ordynariusz diecezji Spokane, w tym miejscu powołując się na kan. 915 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

List jest odpowiedzią na legalizację ustawy aborcyjnej w Nowym Jorku, zezwalającej na zabijanie nienarodzonych dzieci do momentu narodzin. Internauci nie kryją radości: Dziękuję biskupie, proszę katechizować kolegów biskupów – piszą użytkownicy Twittera.

Niestety, nie wszyscy hierarchowie stoją po stronie życia tak stanowczo jak czyni to bp Daly. Jeszcze kilka lat temu ordynariusz Chicago abp Blase Cupich udzielił zakazu uczestnictwa w działaniach organizacji pro-life wszystkim księżom, klerykom i zakonnicom z jego diecezji, zaś kilkanaście miesięcy temu, papież Franciszek odznaczył orderem zadeklarowaną aborcjonistkę Lillianne Ploumen.

Miejmy nadzieję, że list biskupa z diecezji Spokane poruszy serca katolickich biskupów i ci, w sprawie aborcji obejmą właściwe stanowisko.

Źródło informacji i cytatów: lifenews.com

Przeczytaj także:

Episkopat umywa ręce: „Nie jesteśmy winni krwi nienarodzonych dzieci. To sprawa PiS-u”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alek mówi

  Jeden z pięciuset. Chwała Bogu, że w USA co pięćsetny biskup jest wierny Bogu. Jest nadzieja dla nich.
  Dla porządku warto przypomnieć, jak się zaczął upadek wiary katolickiej w Stanach. Biskupi zbuntowali się przeciw Papieżowi Pawłowi VI, dokładniej encyklice zakazującej antykoncepcji.
  A łańcuszek potem jest prosty: antykoncepcja, pedofilia ze wszystkimi wariantami od 7 do 17 lat wieku dziecka sodomia, zoofilia, aborcja, eutanazja, a na koniec pojawia się kard. McCarrick oraz widmo infantocydii.

 2. Kawa mówi

  No,uchronił ich od następnego grzechu.To się nazywa wielka troska!

 3. tom mówi

  Dlatego w Polsce przyjęcie komunii nic nie znaczy przez co niska jest tez jej wartość wynikająca tylko z tradycji , kultury. Diabły w purpurze udzielają komunii diabłom popierającym zabijanie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.