Białoruś nie wprowadza obostrzeń z powodu koronawirusa. Łukaszenka zaleca uprawianie sportu i picie wódki jako lekarstwo [WIDEO]

Aleksander Łukaszenka/ fot. screen
10

Do poniedziałku (30.03.2020) na Białorusi nie wprowadzono żadnych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa i żadne obostrzenia nie są planowane. Granice nie zostały zamknięte, działają szkoły i zakłady pracy, odbywają się mecze piłkarskie i inne imprezy masowe. Prezydent Aleksander Łukaszenka wyśmiewa metody działania zalecane przez Światową Organizację Zdrowia i zaleca uprawianie sportu oraz picie wódki jako sposób na pokonanie wirusa.

 – Ja jestem człowiekiem niepijącym, ale ostatnio żartobliwie mówię, że wódką trzeba nie tylko myć ręce, ale chyba też truć nią tego wirusa. W przeliczeniu na czysty spirytus 40-50 gramów dziennie. Ale nie w pracy. Niepotrzebna jest żadna panika, po prostu trzeba pracować – powiedział Łukaszenka 17 marca podczas spotkania z nowo mianowanymi urzędnikami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Natomiast w wywiadzie udzielonym 29 marca, podczas meczu hokeja, w którym wziął udział, Łukaszenka stwierdził, że „lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach” i zachęcał do uprawiania sportu. Stwierdził, że sport to najlepsze lekarstwo na wirusa.

Anna Maria Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych powiedziała w rozmowie z portalem euractiv.pl, że decyzja prezydenta Łukaszenki jest podyktowana względami ekonomicznymi. – Białorusi nie stać na szeroko zakrojone pakiety antykryzysowe. Prezydent Łukaszenka obawia się, że ograniczenie produkcji – na Białorusi dominuje sektor państwowy – przyczyniłoby się do ruiny gospodarki – wyjaśnia Dyner.

Według oficjalnych danych na Białorusi potwierdzono prawie 100 przypadków zakażenia koronawirusem po przeprowadzeniu 24 tysięcy testów. Ofiar śmiertelnych nie odnotowano.

Źródło informacji i cytatów: euractiv.pl, YouTube

Zobacz też:

Bilans zakażeń koronawirusem w Polsce i na świecie. Prezydent: „Termin wyborów może być nie do utrzymania”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacuś mówi

  najwyższy czas zastosować się do zaleceń Baćki…

 2. szalom mówi

  Tylko autentyczny Mąż Stanu może tak skutecznie lawirować pomiędzy imperialnymi zapędami Putina a pomiędzy rozlicznymi i bezwzględnymi działaniami szachrajskiej międzynarodówki do „sprywatyzowania” Białorusi i włączenia do środowo-europejskiego kaganatu. Jeśli jeszcze będzie miał rację w sprawie wirusa to niech wystartuje u nas w najbliższych wyborach bo może on uchroni nas przez 447

  1. Śmieszek mówi

   Wot durak:) Polieznyj idiot:)

  2. Marcin mówi

   Tak jest, brak nam mężów stanu. Same chłystki, agenciki globalistów, tchórze i bezbożnicy. Kult życia i zdrowia. Na samą wieść o rzekomej zarazie pochowali się w domach. Gdzie nasz duch narodowy.

 3. marju73 mówi

  To nie przechodzi przez żadna (farmaceutyczna) rubryka.

  1. Tomek mówi

   Daj mu Boże, by nie skończyło się, jak w UK z Johnsonem, wcześniejszym idolem gamoni takich, jak ty.

  2. szalom mówi

   cheder zamknęli i ten tomko/śmieszek zasmradza forum czosnkiem jewrejskim

  3. Tomek mówi

   Cytując klasyka – słychać imbecyli wycie? Znakomicie.

 4. soros to palindrom mówi

  mocny organizm to mocny układ odpornościowy. trzeba pić i ćwiczyć.

 5. Bolek mówi

  Jedyny normalny kraj na ten moment. W razie czego trzeba będzie się tam przenieść.
  Do krytyków niech się rozejrzą dookoła i powiedzą czy widzą chorych a już najlepiej zmarłych na tego wirusa ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.