Bezczelność! Wiceszefowa PE grozi Polsce karami finansowymi wz. z ustawą dyscyplinującą sędziów

Katarina Barley/ fot. Twitter
1

Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley domaga się ukarania Polski „dotkliwymi karami finansowymi” w związku z ustawą dyscyplinującą sędziów. – Jeśli ustawa zostanie przyjęta, to natychmiast musi zadziałać Trybunał Sprawiedliwości UE i zawnioskować o środki tymczasowe, by wykonywanie prawa zostało zawieszone. Gdyby to nie poskutkowało, należy zagrozić dotkliwymi karami finansowymi – mówi Barley w rozmowie z „Sueddeutsche Zeitung”.

Według Barley polska ustawa jest atakiem na praworządność, ponieważ jest w niej zapis, że „polscy sędziowie muszą stosować polskie prawo”. – Jeżeli prawo europejskie i krajowe są ze sobą sprzeczne, obowiązuje zasada, że ​​należy zastosować prawo europejskie. Ten atak na praworządność nie ogranicza się już do terytorium Polski, ale dotyczy całej UE. To, co rząd robi w Warszawie, jest niedopuszczalne – mówi wiceszefowa PE. Katarina Barley to polityk Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) i była minister sprawiedliwości w rządzie Angeli Merkel.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Niemiecka polityk powiedziała wprost, czym jest Unia Europejska. Jest to twór, w którym prawo krajowe ustępuje prawu unijnemu. Co do zasady nie ma więc mowy o suwerenności państw członkowskich. Praktyka pokazuje, że w UE są równi i równiejsi, a Trybunał Sprawiedliwości UE jest narzędziem do dyscyplinowania słabszych państw, takich jak Polska i Węgry. UE to nie jest Europa Ojczyzn! To jest narzędzie budowania niemieckiej hegemonii w Europie. Sami, z własnej woli, zapisaliśmy się do niemieckiego eurokołchozu. Dramat!

Źródło cytatów: Sueddeutsche Zeitung

Zobacz też:

Von der Leyen: KE będzie dyskutować o praworządności w Polsce

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. s4eg5hjgk9li mówi

    Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley- karać?,ale za co?Polacy,chcą zmian w sądownictwie-za to kary?Kiny!!!Proszę się zająć ,,biednymi uchodzcami” których ,mamy w Europie,coraz więcej za przyzwoleniem UE.Czy ktoś,pyta nas,o zdanie w tym temacie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.