Von der Leyen: KE będzie dyskutować o praworządności w Polsce

Ursula von der Leyen/ fot. Twitter
7

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała na konferencji prasowej, że we wtorek (14.01.2020) KE będzie dyskutować o praworządności w Polsce. Komisarze mają rozmawiać o zastosowaniu procedury z art. 7 wobec Warszawy. Poruszony zostanie też temat „środków tymczasowych Trybunału Sprawiedliwości UE”. W środę Parlament Europejski ma wezwać KE do zastosowania specjalnych środków przeciw Polsce, co umożliwi Trybunał Sprawiedliwości UE zawieszenie nowej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Mój komentarz: Wybór Ursuli von der Leyen na przewodniczącą KE miał być wielkim sukcesem PiS oraz premiera Morawieckiego. Każdy, kto nie zgadzał się z taką opinią był natychmiast wyzwany od „ruskich onuc”. Żelazny elektorat PiS bił brawo i cieszył się, że dzięki temu „sukcesowi” Frans Timmermans nie został przewodniczącym KE. To, że przewodniczącą została nawołująca do wspierania „ruchu oporu” w Polsce Niemka z obsesją na punkcie klimatu, umykało uwadze rozentuzjazmowanych zwolenników „dobrej zmiany”. Dziś Komisja Europejska pod przewodnictwem von der Leyen wybranej głosami PiS po raz kolejny grilluje Polskę w sprawie tzw. praworządności. Sukces?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło informacji: wp.pl

Zobacz też:

KE: trwa dialog w kwestii „praworządności”! Polski rząd ponownie wezwany do tablicy w sprawie sądów

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zz top mówi

  Czy lewackie bydło naprawdę doprowadzi do rozlewu lewackiej krwi?

 2. anonim mówi

  Ta tzw. KE przypomina mi trochę Państwo Krzyżackie, które podstępem i przez naiwność Konrada Mazowieckiego zostało założone na północnych ziemiach Polskich. Wkrótce przekonał się naiwniak Konrad Mazowiecki, że ,,wpuścił lisa do kurnika”. Na szczęście Król W. Jagiełło nie był naiwniakiem i wiedział, że mafijnemu Państwu niemieckiemu, będącemu pod kuratelą Cesarstwa i Papiestwa nie można ufać i rozprawił się z nimi w Bitwie Pod Grunwaldem. A wracając do KE, to widać jak na talerzu kto komu narzuca wolę, pomimo dyplomatycznej uległości. Szkopy podobnie jak Żydzi nie szanują uległych ciot. Do nich przemawia tylko siła pięści militarnej i gospodarczej, wtedy są zdolni ,,podkulać ogon”.

  1. Zbigniew mówi

   100/100 racji – przecie nie zlikwiduje swojej bandy w Polsce a wrecz odwrotnie – bedzie jeszcze dofinansowywac Rumunow i buntowanie Polskiej mlodziezy – to przeciez obiecala otwarcie i publicznie.

   No a po co jest juz twarcie, bez zenady Niemka na tym „stanowisku”? Od kiedy niemiecki przemysl nie potrafi dbac o swoich pracownikow i swoje interesy – moze naiwniakom wydaje sie, ze od podpisania traktatow ………. .

   Naiwniak a wiec glupek zawsze bedzie dojony, jak dzika owca.

  2. anonim mówi

   A czego mozna spodziewać się po babsztylu, której nogi wyrasataja od hitlerowskich przodków. W Rządzie niemieckim roi sie od potomków SS-manów.

 3. Prawda mówi

  Jeżdzi na spotkania grupy bilderberg

 4. narodowiec mówi

  Jedyny ratunek dla Polski to POLEXIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. ec45r6t7y8uj9ki0lo mówi

  Niech dyskutują o ,,biednych uchodzcach”,których ,,zafundowali ”Europie!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.