Bezczelność! Wiceminister Semeniuk: „Rozporządzenie jest wystarczającym dokumentem regulującym działania w czasie pandemii” [WIDEO]

Olga Semeniuk/ fot. screen
25

W poniedziałek (25.01.2021) gościem Rozmowy RMF była Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Tak kuriozalnego wywiadu jeszcze nie widziałam. Semeniuk nie odpowiedziała na prawie żadne pytanie, a w pewnym momencie zaproponowała, że może zdzwonić się z prowadzącym wywiad redaktorem Marcinem Zaborskim po programie, żeby porozmawiać o stanie epidemii.

– Nie odkładajmy tego na później. Rozmawiajmy teraz – zaapelował Zaborski. – Ja rozmawiam – oświadczyła rozradowana Semeniuk, po czym po raz kolejny nie odpowiedziała na pytanie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Semeniuk oświadczyła, że nie ma jeszcze żadnych decyzji, co do luzowania restrykcji, a „o tym wirusie będziemy mogli rozmawiać w perspektywie kilku lat”. Dopytywana o to, czy w Polsce zostały przeprowadzone jakiekolwiek badania określające liczbę zakażeń w restauracjach, stwierdziła, że „zamykane są te części gospodarki, w których sytuacja może wymknąć się spod kontroli”. Oczywiście żadnych badań nie przedstawiła.

Wyjaśniając, dlaczego część zamkniętych firm została wyłączona z pomocy publicznej, Semeniuk stwierdziła, że nowo założone firmy nie są w stanie upadłości, a „gdybyśmy nie zawęzili ram czasowych założenia firmy, która kwalifikuje się do pomocy rządowej, to moglibyśmy ten worek z pieniędzmi cały czas rozwiązywać”. Oto logika naszego rządu: wydali rozporządzenie nakazujące zamknąć firmy, pozbawili ludzi możliwości zarobkowania, straszą gigantycznymi karami, nie chcą płacić odszkodowań, a na koniec wyłączyli zamknięte firmy z pomocy publicznej. I uważają, że zrobili słusznie!

Semeniuk oświadczyła, że „zdrowa gospodarka to przede wszystkim zdrowe społeczeństwo”, więc rząd zamyka gospodarkę, żeby społeczeństwo było zdrowe. Stwierdziła też, że rozporządzenia rządu są wystarczającym dokumentem regulującym działania w czasie pandemii. Wyroki sądów administracyjnych wskazujące na bezprawność tych rozporządzeń skwitowała stwierdzeniem, że są to przypadki jednostkowe.

Ten wywiad to przykład niesamowitej bezczelności. Uradowana wiceminister klepie trzy po trzy para piętnaście i najwyraźniej uważa, że jest to właściwa metoda komunikacji ze społeczeństwem. Tylko dla widzów o mocnych nerwach, aczkolwiek warto obejrzeć ten pokaz buty i lekceważenia, żeby mieć pełną świadomość, jak żenujący poziom reprezentuje obecna władza. To jest PO-bis!

Źródło informacji i cytatów: YouTube

Zobacz też:

Pierwszy w Polsce zgon po szczepieniu na Covid-19. Oświadczenie pełnomocnika rodziny zmarłego [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ba! mówi

  Ta chamska baba niech sobie rządzi w swojej Ukrainie, a tu jest tylko niechcianym desantem wywrotwym. Ale Polacy są czujni i już ją przejrzeli. Może sobie gadac co chce, byle mniej bezczelnie. I tak nikt jej nie słucha.

 2. As mówi

  Coś przerażającego !!! Pan Gowin to jest ten typ. Przyznaję, kiedyś myślałem, że Gowin tak jest normalny ktoś …

 3. Abc mówi

  Semeniuk? Dziwnie ukrainsko brzmi…

  1. Frank Drebin mówi

   Treter jakie to nazwisko??

  2. abcdefg mówi

   Debil? Tu nie ma żadnych wątpliwości.

  3. Tolek mówi

   Pewnie niemieckie, podobnie jak i Międlar, ale ten to wręcz jest dumny ze swego niemieckiego pochodzę. Polski patriota, wiadomo.

 4. anonim mówi

  Co ona robi w tym ministerstwie skoro jej kwalifikacje są równe zoro. Baba niech idzie najpierw do odpowiedniej szkoły a potem niech się wypowiada.

 5. Plomien mówi

  Pierniczenie.A co z tymi co nie przestrzegają kwarantanny?Jaka jest ich kontrola ?Czy spełnia zadania?

 6. George mówi

  Ja myślę, że to nie jest pokaz cynizmu, buty czy arogancji. W PiS-ie standardy negatywnej selekcji przyjęte jako paradygmat awansu w PiS zaczął przynosić efekty. Ta pani jest po prostu głupia. Ona swoim rozumkiem nie obejmuje otaczającej jej rzeczywistości, nie rozumie procesów społecznych, empatia to zjawisko, o którym nie ma pojęcia. I dlatego awansowała na ministerialne stołki. Ot bidna, głupia kobita, którą PiSowska maszyna wyniosła na stanowisko, do którego nie dorosła.

  1. Rebih mówi

   Niestety. Kaczyński od dawna wykańczał wszystkich wyrastających ponad jego niski poziom. To samo, choć na mniejsza skalę, działo się w PO, i kiedy Tusk zużył się i odszedł, nie został nikt, kto miałby jakieś zdolności, wizję i inicjatywę. A przecież Tusk reprezentował jednak wyższy poziom od Kaczyńskiego. Kłamał, ale wprost, a nie jakoś tak parszywie, za plecami. Może i kradł (nic mu nie udowodniono), ale nie legalizował kradzieży ustawą. I nie był chorym megalomanem, nieudolnie próbującym ze swojego brata zrobić bohatera narodowego, który „poległ” w walce.

 7. Netopelek mówi

  to jest faszystowsko – żydowski nierząd zdrajców i zbrodniarzy, którzy dostali rozkaz wymordowania POLAKÓW, jedyna sprawiedliwa kara, to WBICIE NA PAL !!!

  1. anonim mówi

   I to nie zadna demagogia tylko ich ukryty plan eliminacji Polakow pod zydowskie osadnictwo o nazwie polin.

  2. Tolek mówi

   Masz człowieku fantazję…

 8. Beusjsjw mówi

  Dokładnie taka sama buta i arogancja jak za PO, TFU świnie

 9. santana mówi

  Z miłą chęcią wychlastałabym gówniarę po tym bezczelnym i tępym pysku. Stare polskie przysłowie mówi „daj kurze grzędę, a ona mówi, ja wyżej będę”. Dla tych co nie pojmują–kurze się wydaje, że jest orłem.

 10. Rebih mówi

  Są gorsi od PO. Bardziej szkodliwi, bardziej bezczelni, bez żadnych skrupułów. I mówię to z przykrością, bo na nich głosowałem 5 lat temu. A przecież nie spodziewałem się po nich wiele.

 11. Frank Drebin mówi

  Bliscy ofiar Covid-19 powinni złożyć zbiorowy pozew przeciwko Katarzynie Treter Sierpińskiej i innym KODfederastom za bezpośrednie przyczynienie się do zgonów poprzez antymaseczkową propagandę. Taki pozew chętnie wesprę finansowo… I dobra wiadomość, pomysł zyskuje uznanie 🙂

  1. Hammurabi mówi

   Ja raczej spodziewałbym się pozwów przedsiębiorców przeciwko państwu, spowodowanych niepowetowanymi stratami poniesionymi na skutek – delikatnie to ujmując – nieprzemyślanych decyzji.
   Firmy gastronomiczne – be, pozamykać. Hotele – be, pozamykać, kwatery prywatne, siłownie, sklepy, usługi tak samo. Jednocześnie dzieci radośnie wędrują do przedszkoli, do szkół, Polacy jeżdżą komunikacją zbiorową, robią zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych…
   Właśnie na „Interii” jest rozmowa z panią Emilewicz która prócz aroganckiego wejścia w grono „elit”, równie „mądrze” się sumituje głosząc, że „wygrała w niej mama”, więc pojechała na narty…
   Jak widać faktycznie jesteś całkiem podobny do swego idola którego grał Leslie Nielsen… Rzucasz się na królową…

  2. santana mówi

   @Frank D.- a sekcje zwłok były i badania patomorfologa, jeśli nie to ty i tobie podobni możecie udać się najwyżej do składu desek. Poza tym wiadomo, że namordniki przepuszczają wirusa,bo ten jest dużo mniejszy od splotu materiału, a nie przepuszczają dwutlenku węgla po wydechu i odpowiedniej ilości tlenu po wdechu. Ale ty zamiast mózgu i najprostszej wiedzy, masz sieczkę z judaszowych szekli.

 12. Arek mówi

  Niczego nie poprzesz finansowo…..frank debil. Ani chętnych na poparcie twoich przemyśleń ani pieniędzy . Możesz sobie na forum podokazywać, pomachać szabelka ( to specjalność PIS)
  Pozwy to debile z PiSu właśnie dostają, realny , o wywołanie ciężkich strat poprzez bezprawne działania ( sztuczna polane panika).

 13. czarny mówi

  Ta baba nie jest głupia, ona tylko gra do melodii drugiego brata xero, żyda Morawieckiego i reszty jego ferajny.
  A Ci z kolei wykonują rozkazy z kwatery głównej ds. NWO.
  Przecież cały czas dążą do zlikwidowania klasy średniej, likwidacji własności prywatnej i wprowadzenia globalnego komunizmu.

  1. kici kici KOCUR mówi

   😻😻😻😻😻

 14. dsad mówi

  Nigdy nie zatrudniłbym tej Semieniuk. Zupełny brak zrozumienia prawa.

 15. Anna mówi

  To prawda, że wszędzie gdzie się da Żydostwo wysługuje się Ukraińcami.

  1. Tolek mówi

   Albo Polakami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.