Bez masek, bez dystansu, bez mandatów. Żydzi modlili się przy grobie cadyka Elimelecha w Leżajsku

Żydzi w Leżajsku 2021/ fot. screen
46

W czwartek i piątek (4-5.03.2021) w Leżajsku Żydzi modlili się przy grobie cadyka Elimelecha w 234. rocznicę jego śmierci. Według dyrektora Fundacji Chasydów Leżajsk-Polska, Michała Koniecznego, na uroczystości przyjechało w tym roku ok. 500 chasydów, gównie z Europy i z USA. To o wiele mniej niż w latach ubiegłych, gdy do grobu cadyka przybywało kilka, a nawet kilkanaście tysięcy Żydów.

Uroczystości miały odbywać się w reżimie sanitarnym, czyli w maskach i z zachowaniem dystansu. W każdym z dwóch przewidzianych na modlitwy namiotach, liczących po 200 m2, miało przebywać najwyżej 40 osób jednocześnie. Zamknięta była też mykwa, a z noclegu mogły skorzystać wyłącznie osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki. W relacji TVP Rzeszów pokazano kilku chasydów modlących się w maseczkach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Natomiast na YouTube pojawił się film, na którym widać zupełnie inny obrazek: tłum bez maseczek i dystansu otaczający grób cadyka. Osoba, która zamieściła film w Internecie, potwierdziła, że został on nakręcony w czwartek wieczorem. Nie jest to więc materiał archiwalny, jak sugerowała część internautów, lecz autentyk z tego roku.

Podczas gdy Polacy są nękani przez policję i sanepid za brak maski i dystansu w kościołach, Żydom nikt nie przeszkadzał podczas ich modłów. Nie było histerii, że rozniosą wirusa i pozabijają mieszkańców miasta. Ani policja, ani sanepid nie wisiały im nad głowami. Minister Niedzielski nie opowiadał andronów o Leżajsku jako drugim San Siro. Nic z tych rzeczy! Cicho sza i obrazki w TVP pokazujące Żydów grzecznie przestrzegających obostrzeń epidemicznych. Oczywistym jest, że gdyby pokazano w TVP, iż chasydzi mają w nosie reżim sanitarny i włos im z głowy za to nie spada, Polacy słusznie zapytaliby, dlaczego oni są nękani za brak masek i przekroczenie limitu w kościołach. I to byłoby bardzo dobre pytanie.

Źródło informacji: PAP, TVP Rzeszów

Zobacz też:

Komedia! Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych zaprezentował rzekomą skuteczność masek chirurgicznych [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Boguslaw mówi

  CO!? Nie bylo ZOMO?
  No cos takiego! A co na to powie tutejsza matka i inni parszywi zydowscy przebrzydli manipulatorzy???!
  WSZYSTKO TO JEST PIEPRZONA HUCPA!!
  OBUDZMY SIE WSZYSCY WRESZCIE!
  NIE DAJMY Z SIEBIE WIECEJ ROBIC IDIOTOW Z TYMI WSZYSTKIMI MASKAMI I TRUJACYMI SZCZEPIONKAMI!
  TUTAJ CHODZI O ZUPELNIE COS INNEGO!
  Netanjahu, wspolnie z swoimi rotschildowskimi, rockeffelerowskimi i soroszowskimi pomocnikami usiluje zrujnowac gospodarke Europy!
  Wkrotce mialyby powstac przerwy w dostawie paliwa i tym samym w zaopatrzeniu spoleczenstwa.
  Jak o mnie chodzi, niech sie to wszystko wreszcie jak najszybciej przewali i wszyscy ci agenci samego diabla, zostana wskazani i wrzuceni do ognia na zawsze!
  ZA RYJ Z NIMI BESTIALSKIMI KANALIAMI, NA ZAWSZE!

 2. Matka mówi

  “Osoba, która zamieściła film w Internecie, potwierdziła, że został on nakręcony w czwartek wieczorem. Nie jest to więc materiał archiwalny, jak sugerowała część internautów, lecz autentyk z tego roku”

  Boże, wasza głupota naprawdę mnie poraża. Ktoś kto coś wrzuci w Internet potwierdzi, że to prawda, no więc to oczywiście musi być prawda. Sprawdźcie sobie, “dziennikarze”, kiedy ten film po raz pierwszy pojawił się w sieci.

  1. j-da mówi

   Posterunek judischer orndungsdienst na portalu u Międlara czujny jak zwykle i gojom nie przepuści nic bez swoich szachrajskich trzech groszy

  2. Tolek mówi

   Mindlara

  3. Fruktoza ci w... mówi

   dawno w pizde nie wyrobiłeś. daj namiar to ci to załatwię, śmieciu

  4. Matka mówi

   Zwracam tylko uwagę, że idiotę z ciebie robią. Lubisz być idiotą?

  5. Maciej mówi

   @Matka

   Jeśli zarzuca się komuś głupotę, to trzeba ją udowodnić – samo poddanie w wątpliwość, szczególnie tak prymitywne, dowodem nie jest. Tak samo trzeba udowodnić kłamstwo osoby umieszczającej ten film na YouTube, inaczej jest to zwyczajne pomówienie. Ciężar dowodu jednego i drugiego spoczywa na tobie.

  6. Robert mówi

   Robactwo żydowskie w Leżajsku 2021 – bez masek. gazetawarszawska.com YOU – TUBE – Anna Ordyczynska

  7. Matka mówi

   Jedyne robactwo, które ja widzę, to te, które na to forum wypełzło. Karaluchy i oślizłe glisty, jak ty czy Boguś, odmawiające innym człowieczeństwa i życzące ludziom śmierci.

  8. Matka mówi

   Pobaw się w detektywa, Maćku. Wskazówkę już jedną masz.

  9. Maciej mówi

   @tow. “Matka”

   Zbyteczne. Właśnie potwierdziłaś , że siejesz dezinformację

  10. Matka mówi

   Raczej ty właśnie potwierdziłeś, że nie potrafisz nawet sprawdzić tak prostej, konkretnej wskazówki. Zbyteczne więc to jest dalsze inwestowanie czasu w podpowiedzi dla ciebie.

  11. Maciej mówi

   @tow. “Matka”

   Twoje paplanie nic tu nie zmienia. Typowy zabieg komuszej mentalności, czyli – oczekiwanie (wymuszanie) dowodu, że ktoś nie jest wielbłądem. Typowa metoda stalinowskich sądów kapturowych.

 3. Halina mówi

  Ten grób to mogliby sobie wywieźć daleko od Polski i wtedy kiwać się przy nim nieustająco

  1. Boguslaw mówi

   Nie martw sie Halina!
   Wnet ich wszystkich jasny szlag trafi i wtedy sie to miejsce zaora i spokoj!
   Kiwajacy sie idioci beda tylko na obrazkach, jesli ktos bardzo za nimi bedzie sobie tesknil!
   A oni wszyscy, za swoja manie wyzszosci, beda sie po wieki wiekow, w smole smarzyc!
   Im sie wciaz wydaje, ze to oni sami stworzyli ten swiat, albo ich prywatny bog, ten skurwiel z rogami!!!
   Oni naprawde nawet TEGO nie sa w stanie pojac!
   A niech ZDYCHAJA!!! BYLE JAK NAJSZYBCIEJ!

  2. anonim mówi

   W judaizmie zarówno rabinicznym, jak i talmudycznym Bóg jest tylko przykrywką duchową do treści ludzkich zawartych w torze i talmudzie. Ich ,,wiara” sprowadza się do przestrzegania przykazań, które wymyślili sobie ich przywódcy religijni. Np talmud można określić jako plemienny kodeks postępowania żyda w stosunku do nie żyda czyli goja. Zjadliwy przekaz talmudu ma służyć spajaniu plemienia żydowskiego oraz asymilacji od nie żydów, czyli nie dopuszczaniu do mieszania się krwi, żydowskiej z krwią goja, Reasumując: skrajny szowinizm, buta i pogarda żydów do gojów to narzędzie do realizacji ich celów.

  3. Boguslaw mówi

   Zgadza sie, bracie!
   Problem w tym, ze to juz trwa tysiaclecia, a oni staja sie w tym coraz bardziej perwersyjni, az do granicy zachowania zycia na tym swiecie.
   Stworca tego swiata, skad nalezy rozpoczynac kazda rozmowe, nie tak zaplanowal zycie tutaj na ziemi.
   On, jako Stworca glowny nacisk polozyl na MILOSC i WYBACZENIE, co stanowi dokladna odwrotnosc tych skurwieli, ktorzy usiluja swoja perwersja teraz calkiem dominowac, nas wszystkich.
   Samo ZYCIE na ziemi, broni sie przed ta perwersja i my teraz, nawet kompletnie nic nie musimy ku temu robic, gdyz oni sami, sprzeciwiajac sie tym waznym zasadom, jakby nakladaja sobie sami stryczek na parszywy, kiwajacy sie leb!
   Zegnajcie, durne BESTIE, NIECH WAS WSZYSTKICH SZYBKO SZLAG TRAFI

  4. Matka mówi

   “A niech ZDYCHAJA!!! BYLE JAK NAJSZYBCIEJ!”

   Boguś, na twoim miejscu ja bym uważała. Stary już jesteś, w twoim wieku mężczyźni statystycznie może jeszcze kilkanaście lat żyją, ale ta takie cechy jak nienawiść, żółć, wieczna frustracja, agresja i brak radości z życia to czynniki sprzyjające przedwczesnym zgonom. Zawały, udary, nowotwory – na to wszystko masz znacznie większe szanse. Mało inteligentni żyją także krócej od inteligentnych. Ja bym się więc zaczęła na twoim miejscu martwić, iż niedługo to już ciebie szlag może trafić. Jak mawiają, jakie życie taki zgon. A że życie masz, za przeproszeniem, zasrane, to i koniec może być smutny, w ekskrementach. Więcej pokory więc.

  5. anonim mówi

   Zrobię przysługę Panu Bogusławowii odiszę tobie lewacki prowokatorze na etacie trolla siejacego zamet na prawicowych portalach. Ty trollu też uważaj na siebie, bo szekle się kiedyś skończą i stracisz animusz do ujadania. Musisz dostawać spory żołd jako filisemita i polakożerca, bo twoja aktywność na tym forum jest zdumiewiająca. Jest jeszcze inna możliwość, mianowicie jesteś pożytecznym idotą, dla którego Polska to tylko punkt na mapie i ,,…ch..j, d..a i kamieni kupa”, jak to kiedyś określił nijaki sienkiewicz na taśmach sowa i przyjaciele. Ale spokojnie zapłata przyjdzie w odpowiednim czasie, zarówno dla twoich mocodawców oraz ich pomocników. Trzecia zasada dynamiki Newtona zadziała.

  6. Matka mówi

   Głupiś bardziej od mojego buta. Ty naprawdę myślisz, że ktokolwiek chciałby zainwestować pieniądze i płacić komuś za intelektualne pastwienie się nad takimi jełopami, jak ty, na tym niszowym portalu?

  7. Adre mówi

   Wojciech Cejrowski kiedyś powiedział, z GŁUPKAMI SIĘ NE DYSKUTUJE, po jakiego grzyba odpowiadasz i rozmawiasz z głupkiem??????

  8. Adre mówi

   aaa jeszcze do Matki… skoro to taki niszowy portal i dla ciebie wszyscy tutaj to idioci głupsi od twojego buta to po jaki ch…. tu wchodzi??? znaczy że jeśli nie jesteś trollem to naprawdę jesteś idiotą !!!!!!!!!!

 4. Waldemar mówi

  Nie ma takiego narodu jak Żydzi. Są Arabowie wyznania Islamu i wyznania mojżeszowego. Mojżesz był Arabem który z kozami i garstką innych Arabów wyszli z Egiptu nie chcąc uczestniczyć w budowie największej cywilizacji tamtych czasów. Uczcie się historii. Zresztą tak jak Arabowie uważają się za rasę władców galaktyki po obcięciu skóry na prąciu .

  1. Matka mówi

   Niedouczony jesteś, Walduś. Badania genetyczne w ostatnich latach jednoznacznie pokazały, że Żydzi z różnych części świata są ze sobą spokrewnieni bliżej niż z lokalną ludnością w tych różnych częściach. Dotyczy to Żydów tak z Bliskiego Wschodu, jak z zachodniej, czy wschodniej Europy. A więc bajki o łączącym ich tylko “obcięciu skórki”, o tym, że nie są narodem czy inne pierdolety o Chazarach można sobie wsadzić. Dopiero dalej, jeśli chodzi o pokrewieństwo, Żydzi są powiązani z Palestyńczykami. Dopiero w dalszej jeszcze kolejności, z Arabami.

  2. Fruktoza ci w... mówi

   źródło tych ”badań”. tylko rzetelne, a nie izraelskie

  3. Matka mówi

   Ogarniasz wyszukiwarkę? To wpisz sobie np. “genetic studies on Jews” i choćby w Wikipedii masz opis wielu badań w ostatnich latach, nie tylko w Izraelu, ale w UK, USA, Niemczech np., z odnośnikami do renomowanych światowych pism naukowych, gdzie te wyniki masz opisane.

 5. Leszek mówi

  Jestem z Leżajska. Pojedyncze osoby miały maski wśród chasydów w zeszły weekend u nas. Odstępów brak. Szabas był całkiem fajny. Picie i jedzenie, tańczenie tak jak za czasów gdy nie było tzw. Pandemii. Potem się rozjechali po swoich krajach.

  1. Boguslaw mówi

   A kto dla nich gotowal!?
   Dlaczego nie bylo SANEPIDU!!!
   Dlaczego nie jedli w autach, albo kucajac w krzakach, jak sie przystalo godnemu POLSKIEMU Narodowi!?
   Dlaczego nie zostali WSZYSCY spacyfikowani, spisani, dlaczego kazdy z nich nie ma sprawy sadowej, a przy probie sprzeciwu, nie dostal gazem prosto w ryj, i do budy, jak ten Kolega z Unii Rolniczej i inni POLACY!?
   Co sie tu dzieje, czy to juz Lezajsk tez juz nalezy do israHELL-a i panuja w nim obce rególy i prawa!?
   CO SIE TU DZIEJE!!!

 6. Leszek mówi

  Na ich usprawiedliwienie dodam, iż oni żyją w przekonaniu, iż jeżeli Bóg zechce ich zabić to to zrobi i nic ich nie uratuje a zarazem mają przeświadczenie, iż Bóg ich chroni i nie potrzebują żadnych “dodatkowych” środków ochrony.
  W Izraelu wielu z nich to pracownicy tamtejszej Służby Zdrowia.

  1. Boguslaw mówi

   Tylko, ze Bog stworzyl NIE TYLKO ICH!
   Dzielo Jego Stworzenia MUSI byc przez nas wszystkich RESPEKTOWANE, jesli czegos pozytywnego od Stworcy, oczekujemy!
   Nie sposob mordowac, zdradzac, wypedzac cale narody, klamac, oszukiwac, manipulowac i oczekiwac za to BOSKIEJ nagrody!
   Takie rzeczy trzeba juz w doroslym zyciu, R O Z U M I E C!!!

 7. AntyPO✡PiS mówi

  No właśnie, gdzie była policja? Gdzie był SANEPID? Ach, zapomniałam, przecież mamy 🔯POLIN i rządzącą lewacką partię PiSrael.
  Obostrzenia związane z plandemią COVID-19 w POLIN muszą przestrzegać wyłącznie Polacy, a żydzi są ponad prawem.

  1. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   sorry, to do śmiecia @majtka.

  2. Matka mówi

   Czy ty już, żałosny idioty, kontrolujesz w ogóle co, gdzie i komu piszesz w komentarzach?:)

  3. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, parchu.

  4. Matka mówi

   Zaszczekaj raz jeszcze tak samo.

  5. Fruktoza ci w... mówi

   ty nawet zwieracza nie kontrolujesz, szmatka…

  6. Matka mówi

   Spokojnie, kontroluje. Choć jak ktoś czyta to, co tu wypisujesz, to jest na jakimś ryzyku, że się, za przeproszeniem, posra ze śmiechu.

  7. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Zamknij mordę, parchu @majtka!

 8. mario mówi

  Przecież nie od dziś wiadomo ,że parchy mogę wszystko i wszędzie!!!Dopóki nie pogonimy tego ścierwa z NASZEJ OJCZYZNY dopóty będą nas gnoić!!!!!Morawiecki,Bosak,Niedzielski,Glinski i cala reszta – do Israela WON!!!!!

  1. Leszek mówi

   Spadaj na drzewo z Bosakiem. Nie dorastasz Mu do… Pieprzenie by ktoś ostatni post wziął za prawdę…

  2. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   Głupiś!

  3. ( ˇ෴ˇ ) mówi

   I co, co się stało adminowi, poszedł zmienić gacie, tak? Boli, jeśli wam rzygnąć prawdą, co!? A podobno prawda ma was wyzwolić! Nie potrzebujecie już wolności? Od kiedy, od zawsze!?

 9. Petronela7n8m9,. mówi

  Naród wybrany,wybiera i robi co chce.Nie rasa,nie masa,ale kasa.Cyrk,obowiązuje ,,goi”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.